Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A jelenlegi helyzetben sittet,...

A jelenlegi helyzetben sittet, vagy közmunkát fogok kapni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Novemberben megbüntettek ittas vezetéssel, 0.7 alk. szinttel.Beírtam kifogást, de nem csökkentették a 75ezret, a bíróság azt írta, vagy 38nap börtön, vagy napi 5000ért közmunka, aminek kifejezetten örölnék, feltéve ha van.....(a harmadik lehetőség részletfizetés, vagy adók formájában levonják)


Hosszabb ideje munkanélküli vagyok, már a rendelkezésre állási támogatást kapom (28000)amiből egy hitelt fizetek. Nem akarom a nyugdíjas szüleimet terhelni anyagilag.


2011. febr. 20. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
munkanelkuli vagy,de alkoholra es benzinre van penzed...
2011. febr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Menj börtönbe. Ha nincs munkád, úgyis mindegy hol vagy... Ennyi ésszel főleg.
2011. febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy hogyan minősítenek számomra ismeretlen emberek.

Képzeld amikor ez történt, akkor még nem voltam munkanélküli, magánházaknál takarítottam munkakeresés mellett, miután elküldtek leépítés miatt a cégtől. Lehet, hogy nem kellett volna ennyire konkrétan feltennem a kérdést.

2011. febr. 20. 17:59
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet azt kellett volna kérdeznem, hogy mostanság ki tud-e adni a bíróság közmunkára?
2011. febr. 20. 18:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Igazából nem nagyon, mióta van ez a foglalkoztatási kötelezettség. Bár lehet, hogy ezzel neked épp kapóra jön, hogy munkanélküli vagy, így is, úgy is ki kellene venniük dolgozni. Viszont felejtsd el, hogy akkor napi 5000, hanem a min. bérrel. Magyarul annyival többet dolgozol, mint a büntetés. Kb 1 hónap ingyen.

Szerintem, de lehet, hogy ezt így nem kivitelezhetik.

2011. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A börtön a legvégső eset. Ha adók módjára nem tudják behajtani (sem állandó jövedelmed, sem terhelhető ingatlanod nincs) és az önkormányzat nem tud biztosítani közmunkát (bár ilyenkor általában kreálnak valami státuszt, ha rendesek), akkor bizony sz@rban vagy.
2011. febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont felejtsd el, hogy akkor napi 5000, hanem a min. bérrel."


Ezt rosszul tudod. A szabálysértési bírság ledolgozásánál 6 óra 5000 forintnak felel meg, ez tényleg elég kedvező. Na mármost nem tudom hova küldik ilyenkor az embereket, de elvileg el tudom képzelni, hogy ha nagyon meg vannak elégedve vele ott, ahova kérdezőt küldik, akkor ott maradhat utána is. Utána természetesen tényleg nem fog napi 5 ezret kapni, hanem jóval kevesebbet. De bírság ledolgozásánál 6 óra=5000 forint.


A börtönnel kapcsolatban két tévhittel kapcsolatban azért megnyugtatnám a kérdezőt, ha ne adj Isten erre kerülne sor.


1:Mivel szabálysértésről van szó NEM leszel priuszos.Pontosan annyira fogsz tiszta erkölcsit kapni, mintha a pénzt befizette volna. Ha kérdezik bárhol, hogy voltál-e büntetve eszedbe ne jusson azt mondani, hogy igen, mondod, hogy soha nem voltál, és ez igaz is lesz, és viszed a tiszta erkölcsidet, amiben természetesen nem lesz az ég egy világon semmi.Sőt ha jól tudom 2 év múlva a szabálysértési nyilvántartásból is törölnek. Úgyhogy akár bíró, meg ügyész is lehetsz.


2:Nem fognak gyilkosokkal, rablókkal, kemény maffiózókkal összezárni.Az ilyen elzárást fogház fokozatban hajtják végre piti tolvajok, meg hozzád hasonló lúzerek(Bocsi.:D ) között.

2011. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha kapsz közmunkát bírság ledolgozáshoz, akkor ott tényleg próbálj úgy dolgozni, hogy meg legyenek veled elégedve, hátha ott maradhatsz.
2011. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Beszéltem egy helyen pár komolyabb fazonnal és azt mondták, ilyen esetben legelőször, mielőtt a közmunka szóba jönne,nevemen lévő tulajdon lefoglalása van érvényben. Olyan autót, amin járműhitel van(tehát a törzskönyv a banknál) elkobozhatnak? Illetve rendszámos motorkerékpárt?
2011. febr. 24. 17:23
 10/11 anonim ***** válasza:
"Olyan autót, amin járműhitel van(tehát a törzskönyv a banknál) elkobozhatnak? Illetve rendszámos motorkerékpárt?" igen mindkettőt! (nem elkobzásnak nevezik, hanem árverésre bocsájtják és a legtöbbet ajánló vevőnek eladják (járműhiteles autónál, a bank engedélyével) az eladási ár és a 75ezer + eljárási, árverezési összeget levonják, a fenmaradó összeget kpben megkapod.
2011. febr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!