Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha szemetet látok az utcán,...

Ha szemetet látok az utcán, nem vehetem fel, mert a törvény szigorával találom szemben magam?

Figyelt kérdés

Ha a buszon egy nénit kizsebelni látok, akkor nem szólhatok?

Ha borul egy daru, nem ránthatom félre az alatt sétáló anyukát a gyerekével, mert a törvény szigorával találom szemben magam?

stb, stb...


2011. ápr. 26. 12:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Hogy nem tudok magyarul írni??? Hehehe, hát a gép lemarad, és nem győzi , ezért a betűk esetenkénti keveredése vagy kimaradása...

Ám ami a helyesírást illeti, amikor kézzel szedték a szöveget a nyomdákban, akkor kevesebb hiba volt, mint azután, hogy elkezdték programok által szerkesztett szövegszerkesztőkkel írni a könyveket, cikkeket! A hasábtöréseknél ez különösen is érzékelhető!

És ami pedig a kötőszavak használatát illeti:

egy feltételes mondat megvan "ugyanis", "Azonban" stb kötőszavak nélkül is, ám nincs meg a "Ha.." nélkül! Ehhez képest mégis sokan a féltételes mondatokat úgy fogalmazzák, írják, hogy a Ha... kötőszó után teszik a feltételes mondatban nem feltétlenül szükséges kötőszót!!!

Azonkívül pedig sokszor tapasztalható, hogy a cselekvő személye a mondat végére kerül, középre a cselekvés tárgya, és a mondat elején szerepel egyéb más...

De ez eltérés az eredeti kérdéstől, amit indítottam.

2011. ápr. 26. 15:06
 12/22 anonim ***** válasza:

"Ha szemetet látok az utcán, nem vehetem fel, mert a törvény szigorával találom szemben magam?"


Felveheted a szemetet, ne légy már ennyire egyszerű.


"Ha a buszon egy nénit kizsebelni látok, akkor nem szólhatok? "


Szólhatsz. Miért ne szólhatnál?


"Ha borul egy daru, nem ránthatom félre az alatt sétáló anyukát a gyerekével, mert a törvény szigorával találom szemben magam? "


Félreránthatod, már megint hülyeséget kérdeztél.

2011. ápr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Ja, és jut is eszembe; rengetegen használnak szükségtelenül idegen szavakat a magyar beszédben!!!

Egész A/4-es oldalt sűrűn be lehet tölteni azon idegen szavakkal, amikkel teletüzdelik a magyar beszédet szükségtelenül: Ilyenek pl a generáció, tradició, regionális, habitus, stb... agyon soknak megvan a megfelelő magyar változata, egy magyar ne idegen szavakat használjon, ha nem kell!!!

2011. ápr. 26. 15:15
 14/22 anonim ***** válasza:
10%

Na, jól van, Kérdező, (buksit simogat).

Már mindenkit kiosztottál, mehetsz szemetet szedni.

2011. ápr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Na, jól van, Kérdező, (buksit simogat).

Már mindenkit kiosztottál, mehetsz szemetet szedni."


:):):)

2011. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Hehehe, hát kösz, hogy te megengeded, hogy a rendrakásban, rendfentartásban közreműködjek, de va' az állambácsi mit mond ugyanerre? Mert ugyan megalkották a törvényt, miszerint állítólag nagyobb lehetőség nyílik az önvédelemre, ám , hm... engem nem győzött meg a parlamenti képviselet, hogy ez úgy fog működni, ahogy normálisan működnie kéne...

És tudom, hogy az állambácsi ezt az oldalt aligha olvassa, aligha fog itt nekem válaszolni, vagy ha fog is, hasonlóképpen nicknév mögé bújva, amivel ügyesen továbbra is álarc mögött elbújva okoskodnak a parlament falain belül klikket alkotva... De legalább mi, a falakon kívüliek... fontos, hogy mi egységre jussunk...

2011. ápr. 26. 16:57
 17/22 anonim ***** válasza:

állambácsi nicknév üzeni:


A magyar kormányzat civil szervezetek összefogásával 2011. május 21-én nagyszabású hulladékgyűjtési akciót szervez. A „TEszedd 2011 – Önkéntesen a tiszta Magyarországért” címmel


[link]

2011. ápr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 bumbi02 ***** válasza:
mikor lesz a 14. szülinapod?
2011. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Hogy jön a szemétszedéshez az önvédelem joga? Már az eldobható zacskók is támadnak??
2011. ápr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Valóban történnek értelmetlen és gyalázatos dolgok Abszurdisztánban! A törvény sokszor a bűnözőket védi, mert egy förtelmes, gyalázatos, szélsőliberális kormányunk van! Magyarországon mondj már egy konzervativ pártot! A jobbik a legkonzervatívabb (bár vannak a politikájában liberális elemek). Szent István államához, Árpád népéhez méltatlan, veszedelmesen liberális politikusbűnözők fertőzik hazánkat!
2011. ápr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!