Hogy lehet visszaszerezni az eltékozolt vagyont?
Egy rokonunk tudtunkon kívül tartási szerződést kötött egy idegen emberrel,(ki tudja mivel vette rá) a tartási szerződést semmissé nyilváníthatja a bíróság,mert tényleg nemvolt semmiféle eltartás,de érdemes-e egyáltalán perelni az illetőt ha mondjuk nincs semmi ingatlan a nevén és nincs semmi vagyona akkor hiába a bírósági ítélet miből lehet behajtani a tartozást? Rokonai családja vagyonát gondolom nem veheti el a bíróság?
A tartási semmissége az ügyvédünk szerint egyértelműen bizonyítható, csak nemtudom érdemes-e a pert lefolytatni ha nem nyerek vele semmit?
az ingatlan - aminek tulajdonjogáért cserébe tartást vállalt eltartó - most kinek a tulajdonában van?
eltartott vagy ál-eltartó lett tulajdonos?
tartási szerződésnél szerződés aláírásával eltartóra száll tulajdonjog
öröklési szerződésnél eltartott halálával száll áll tulajdonjog
ha nem volt tartás és még nem az eltartott a tulajdonos
akkor nincs gond, megoldható az ügy
Tartási szerződést kötöttek,így az eltartó lett a tulajdonos,de még az eltartott életében el is adta az ingatlant,a vételárral ki tudja mit kezdett. Jövedelme van ugyan ,de csak kis összegű nyugdíj,gondolom 50-55 eFt.
Ebből élete végéig sem tudja visszafizetni a 4M Ft.-ot.
Szóval az eltartott már elhunyt. Ti lennétek az örökösök? Az ingatlan-nyilvántartásban volt valamilyen jog bejegyezve az eétartott javára? Kinek adta el az ingatlant, esetleg rokonnak? Hány év telt el a szerződés kötés és a halál között?
Miből gondolod, hogy a szerződés semmis? Ez nagyon fontos. Önmagában attól, hogy tartást nem nyújtott nem lesz semmis. A semmisség csak meghatározott okok esetén áll fenn: jogszabályba ütközött, jó erkölcsbe ütközött, a rokonotok nem volt beszámítható, fizikai kényszer hatására kötötte...
A semmisség okának ráadásul a szerződés megkötésekor kellett fennálnia, ha utána következett be, akkor nem semmis. Egy jó ügyvéd sosem mondja, hogy tuti megáll a semmisség, legfeljebb esélyekről beszél. Sokszor van ez hogy az ügyvéd biztosat ígér, aztán amikor bukja a bíróság lesz a hülye, közben az ügyvéd volt az.
Amiatt, hogy nem nyújtott szolgáltatást csak a rokon indíthatott volna pert még életében és kérhette volna a szerződés megszüntetését.
Az, hogy súlyos beteg volt önmagában nem teszi semmissé a szerződést. Persze lehet bizonyítani, hogy jó erkölcsbe ütközően kötötte meg, de ez elég nehéz.
Az alaki hiba inkább szóba jöhet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!