Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez minek minősül fogyasztóvéde...

Ez minek minősül fogyasztóvédelmi szempontból? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tegnap este vettem egy igen drága desszertet egy igen drága delikáteszben az egyik drága budapesti plázában. A csokibonbonok egy üvegbe töltve, tokaji aszú szem vagy valami ilyesmi a neve. Emellett vettem még két tábla szintén drága csokit. Mindezeket ajándékba szántam az orvosomnak és a szülésznőmnek, mivel minden órás kismama vagyok, bármikor szülhetek, és az utolsó előkészületeket végzem. Járni már alig tudok, de ez nem ide tartozik. Tegnap hazaérve látom a tokajis desszert talpán, hogy a lejárat ez év április 28, vagyis bő egy hónap. Ha én tegyük fel még két hétig húzom, akkor mire megkapja az orvosom az ajándékát, már csak két hete van, hogy magába tömje... szerintem ez elég kellemetlen, bosszús lettem, elhatároztam, hogy ma visszacserélem. Visszamentem a boltba, megvártam, hogy egyedül legyek vásárló, direkt nem szerettem volna kellemetlenséget az üzletben, ami hangsúlyozom egy nagyon drága ajándékbolt, drága italokat, különleges csokoládékat, szivarokat árulnak. A pénztáros közölte, hogy "élelmiszert nem cserélünk, és ennek még jó a szavatossága". (folyt. köv)
2011. márc. 17. 19:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
67%
Ne haragudj, de a boltnak van igaza, majd a bolt tehet arról hogy hálacsokit osztogatsz, és a különleges igényeid mellé nem nézed meg a lejáratot.
2011. márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Mondtam nekik, hogy három desszertet vettem, ebből kettőnek a szavatosságával meg vagyok elégedve, ennek viszont nem jó a szavatossági ideje, mert szerintem ez nem "élelmiszer", hanem AJÁNDÉK, és ha egy csokidiszkontban akartam volna olcsó dolgot venni, akkor a körútra megyek, de én bejöttem egy drága helyre, tehát most kérem vissza a pénzem ezért a desszertért, mert nem megfelelő. A blokk is nálam volt persze. Erre jött még egy kolegina, mondta, hogy felhívja az üzletvezetőnőt. Elvonult hátra, én addig a nagy pocakommal minden órásan, álldogáltam egy bő 10 percet. Visszajött, közölte, hogy sajnos nem áll módjukban bármit is tenni az ügyben. Erre közöltem, hogy kérem a telefonhoz a tulajdonosnőt, és egyben kérem a vásárlók könyvét is! Megkaptam a telefont, a hölgynek nyugodtan elmondtam, hogy mi a problémám. Ő azt válaszolta, hogy sajnos nem érdekli, mert itt annyian jönnek állandóan azzal, hogy vissza akarnak cserélni valamit, hogy neki már elege van!!! De engem nem érdekel más, ajándékot vettem, és rém kellemetlen nekem úgy odaadni, hogy gyakorlatilag maholnap lejár a szavatossága. Én már a sírás határán voltam akkor is amikor a telefont megkaptam. A tulajdonosnőt kértem, hogy akkor hadd cseréljem ki másra a desszertet, és erre is NEMET mondott, azt hittem nem hallok jól!!! Letettük a telefont, szipogva írtam be a vásárlók könyvébe, de csak nagyon tárgyilagosan pár mondatot. A számlát elhoztam, a desszertet viszont otthagytam, azt mondták, majd fognak kapni friss árut 1-2 héten belül, akkor majd megkeresnek, és jöhetek a friss bonbonért. :)))) Nevetséges. Kíváncsi vagyok a fogyasztóvédelem mit fog reagálni, de ha tényleg élelmiszernek minősül egy ilyen drága csokidesszert ami igencsak ajándéktárgy külsejű, akkor lehet, hogy nekik van igazuk, én semmit nem tehetek? Azt inkább hagyjuk is, hogy nekik megérte elveszteni egy vásárlót (nem először jártam ott), mintsem, hogy egy mozdulattal kicserélték volna egy hatalmas pocakkal tolató, ziháló kismamának azt a nyamvadt dolgot.
2011. márc. 17. 19:18
 3/35 anonim ***** válasza:
69%

Ha te allergiás vagy a mogyoróra, és mégis veszel egy mogyorós csokit akkor most ki hibája, hogy hozzád került?

A bolté aki kirakta a polcra, vagy a vevőé aki lusta volt megnézni a hátoldalát a boltban?

2011. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
45%
Különben miért gondolod, hogy attól hogy terhes vagy különlegesebb dolgok járnak neked mint bármely más ügyfélnek. Gondolom téged sem érdekelne ha lenne két eladó házad az egyiket megvennék de neki nem jön be, és követelnék a másik házat.
2011. márc. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Alkoholos filccel satírozd át a dátumot.
2011. márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy neked is boltod van Ákos... csak erre tudok gondolni. A házas példa teljesen rossz. Ez nem ház volt, hanem egy csoki... Jesszus.

Nem azért háborít fel a dolog, mert terhes vagyok, hanem azért mert ez a bolt direkt csinálja, amit a tulajdonosnő el is szólt a telefonba, úgy kezdte, hogy neki elege van abból, hogy mindig mindent visszahoznak! Hát ezért hozzák vissza, mert a diszkont csokiboltban lenne a helye annak amit ő többszörös áron elad az exkluzívnak mondott elegáns boltjában. Átveri a vásárlókat, ilyen egyszerű.

Nem voltak különleges igényeim, de ha 24 órán belül blokkal visszaviszek egy üvegpalack ajándéktárgyat, jól lehet csoki van benne, talán annyi lehetett volna bennük, hogy megengedik, hogy helyette vigyek valami mást. Nem először vásároltam itt, de biztos, hogy utoljára.

Válaszaidat köszönöm .

2011. márc. 17. 19:38
 7/35 anonim ***** válasza:

Őrület ez a gondolatsor ne haragudj.


A bolt nem köteles cserélni neked ha a szabályzatban ott van, hogy élelmiszert nem cserélnek. Ha lejártan vetted volna, akkor biztos kicserélték volna.


Egyedi szoc probléma, hogy neked a csoki az nem élelmiszer. Ha nem élelmiszer, akkor miért zavar a lejárat?


Lehet, hogy a bolt se teljesen emberséges mindig, de, hogy most te nem vagy áldozat az tuti. Jó nagy marhát csináltál magadból, hogy vásárlók könyvébe írtál, meg fogyasztóvédelemmel fenyegetőzöl, egy olyan termék miatt aminek több mint egy hónapos még a szavatossága.


10 percig állni, még ha terhes is, vagy nem tartom egy orbitális igénybevételnek. Ha mégis annyira nehezedre esett, akkor te vagy a hülye, hogy nem otthon feküdtél inkább.



Ez az utóbbi beszólásod pedig, hogy a kommentelőnek is biztos boltja van és azért nem ért veled egyet, ez az intelligencia alacsony szintjét mutatja.


jah. és mellesleg a fogy védelem határozatai általában 1 hónapig elhúzódnak, és egy tollvonással fognak szarni rád, ha komoly gondod lenne, akkor is így lenne. Addig a "nem élelmiszer" csokid 2x is megromlik.

2011. márc. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

Boltnak is igaza és neked is.Fogyasztóvédelem mit tehetne?Van egy határ, lejárati dátum ami meghatározza a termék forgalmazási,fogyasztási idejét.Szimpátiából kicserélhették volna, ez igaz(bolt árait nézve,egy ugyanolyan,de hosszabb szavatossági idejű csokira)Te is megnézhetted volna a dátumot.Elhiheted,hogyha az orvosnak tetszik az ajándékod gyorsan eltünteti az utólsó kis csokidarabkát is.Ezt most benézted, figyelj jobban.

Ne haragudj,hogy nem állok tisztán a te pártodra,de nem hibáztathatod csak őket.Beírtál a vásárlókönyvbe,innentől mást már nem tudsz tenni.

2011. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
A csoki nem büdösödik meg. Mondom firkáld le a dátumot.
2011. márc. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Egy hónap múlva járt volna le a szavatossága, mivel sz@rt nem szoktam enni és mással se etetem meg, ezért ott is hagytam ma a boltban, hogy kenjék a hajukra, vagy adják el egy másik baleknak. Nem 10 deka parizerről beszélünk! Úgy látszik kedves válaszolók, amilyen családból ti jöttök, ott az a szokás hogy a jó leárazott akciós sz@rt adjátok egymásnak ajándékba. Lényeg, hogy jó occcsóóóó legyen, a cimkét meg ki nézi!

Nálunk nem ez a szokás, szeretem a szép dolgokat, meg tudom őket fizetni, ez a nagy harci helyzet, már vettem is másik desszertet ehelyett, egy másik boltban, szerencsére nem vág földhöz ez az összeg. Ez elvi kérdés, a pénzemért minőséget várnék el, egy olyan boltban ahova ha belépek, feltételezem, hogy visszatérő vásárlóként

Lehet, hogy ez nektek magas...


A hála ajándék duma is mutatja kedves Ákos, hogy milyen olcsójános vagy. Sajnos te nem lettél orvos...

2011. márc. 17. 20:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!