Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Számíthatok még itt valamire?...

Számíthatok még itt valamire? Vagy nem lesz már semmi, csak tanuljak az esetből?

Figyelt kérdés

A következő történt.

Bementem egy műszaki áruházba. Egy CD-t nézegettem, de be volt csomagolva. Érdekelt, hogy van-e hozzá szövegkönyv, maga a CD is érdekelt (a kinézete), ezért leszedtem róla a fóliát, és megnéztem belülről is. Tudom, itt követtem el igazából a hibát, mert szólhattam volna valaki illetékesnek is, hogy nyissa ki, vagy mutasson egyet ami esetleg nyitott. Na, a csomagolást begyűrtem a zsebembe, nem akartam ott hagyni, gondoltam a legelső kukánál kidobom majd. A kapunál persze megállítottak, behívtak egy helyiségbe. Mondták, hogy látták hogy bontottam ki CD-t, és kérték, hogy pakoljak ki. A csomagoló fólián kívül semmi nem volt nálam, ami a bolt tulajdona lett volna. Ez után elkértek néhány igazolványt (személyi, lakcímkártya, diákigazolvány), amiről fénymásolatot készítettek. Utána szóltak a CD-s osztályra, hogy állapítsák meg okoztam-e kárt, de végülis arra jutottak, hogy semmi kárt nem okoztam, bűncselekmény nem történt, feljelentést sem tettek. Mondták, hogy a CD-t újra becsomagolják én meg menjek az utamra. Megkérdeztem, hogy akkor mégis miért volt szükség az igazolványokra, az egyik biztonságis pedig mondta, hogy az "neki" kell.

Igazából nem számítottam erre az egész hercehurcára, nem is tudtam, hogy istenigazából mi történik pontosan. Attól tartok csak, hogy utólag jön majd rendőrségi papír meg pénzbírság meg ilyenek. Bár lehet aztán, hogy valóban csak egy ejnyebejnye volt a dolog? Eléggé félek, mert nem vagyok büntetett előéletű, fiatalkorú vagyok (nem vagyok 18), nem akarom hogy ez egy szégyenfolt legyen (főleg hogy nem is akartam igazából se lopni se rongálni stb.)

Várom a véleményeket, válaszokat! Köszönöm annak, aki elolvasta és válaszol(t)!


2011. márc. 16. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát sajnos ezt lehet, hogy megszívtad, de miért nem hagytad ott azt a fóliát?
2011. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ki akartam volna dobni, de nem volt bent kuka, csak úgy ledobni a földre meg elég feltűnő lett volna.
2011. márc. 16. 17:54
 3/7 anonim ***** válasza:
szépen sunyiba begyűröd a CD mögé, és kész
2011. márc. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utólag már sok mindent másképp csinálnék. :(

De nem tudom, hogy nyugodtan aludhatok-e most, vagy készüljek fel a legrosszabbra? :S Nem igazán tudnék pénzbírságot meg hasonlókat kifizetni. :S

2011. márc. 16. 18:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk a fólián volt RFID chip, és azt jelezte nekik a kapu, hogy ácsi van, akkor arról jelentést kell írniuk, hogy kit és miért vettek elő azzal az RFID-vel. Mondjuk ha RFID nem is volt, ha már bevittek, mindenképp kell szerintem jelentést írniuk, hogy kivel és mi történt.
2011. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ilyen csip szerintem nem volt, mivel nem jelzett a biztonsági rendszer, csak egyik őr állított meg, hogy a biztonságiak várnak, és mutatta, merre kell menni.

Azt még értem, hogy engem az üzletben már nyilvántartásba vettek, ezt szinte biztosra veszem, sőt, ez még a kisebbik baj. Rendőrségi ügyet valamint pénzbüntetést nem szeretnék. :S

Az a biztonságis egyébként azt mondta, hogy az "neki" kell, és hogy ha esetleg lenne valami, akkor nem ismeretlen tettes ellen indítana eljárást, hanem konkrét személy ellen. Remélem itt arra gondolt, hogy ha valamit csinálnék a későbbiekben, és nem erre az esetre gondolt. :S

2011. márc. 16. 18:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg ehhez hasonló, vagy még ennél sokkal durvább eset megtörténik egy ilyen áruházban, s az esetek többségében nem történik semmiféle büntetés. A biztonsági kamerásnak gyanússá válsz, félrehívnak felvesznek egy a jegyzőkönyvet és kész. Egyet viszont ne felejts: személyit nem vagy köteles adni, csak rendőrnek!
2011. márc. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!