Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beperelhetem az előző iskolám...

Beperelhetem az előző iskolám azért mert azt mondták, hogy azzal a szakmával, amit ők adnak egyből el tudok helyezkedni?

Figyelt kérdés

Már egy éve szenvedek az álláskereséssel és még rendesen meg sem tanították a szakmát! A legjobb példa erre az hogy 3 nap a vizsgák előtt derült ki, hogy 2 év alatt elfelejtették megmutatni nekünk a kamera használatát.

A gyakorlataink szánalmasak voltak, nem engedtek minket gépek közelébe, mert "nincs gyakorlatunk". Most ott tartok hogy audiovizuális szakasszitens szakkal a hátam mögött semmire sem megyek. Ha ezt tudom akkor elmegyek autófényezőnek! Pedig úgy csábítottak oda hogy eddig nem volt egy negatív visszajelzés is. Rájöttünk hogy azért mert mi voltunk ott a 2. osztály :S


2011. febr. 25. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg feljelented az iskolát,akkor baromira tisztellek érte,én is átéltem egy-két dolgot,amikor kinyílt az a bizonyos bicska,dehát apám volt a kárvallott,ő meg nem tett semmit,szóval elhatároztam,ha majd önálósodok,én talpra esett leszek és kiálok a jogaimért! Csak ,azt kéne valahogy bebizonyítanod,hogy zet állították!! Amúgy rohadjanak szét!
2011. febr. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Az az igazság, hogy sok olyan képzés van, ami egy fabadkát sem ér ! Te is ilyet választottál.


Annak idejében sok oktatásszervező cég reklámozta az ügyvéd asszisztens OKJ-s képzést, hogy azzal milyen jól meg lehet élni. Csupán az elvégzése után derült ki, hogy még csak nincs is ilyen állás. Diplomás ügyvédeket vesznek fel oda csak ! Vagy pl az Intézményi kommunkátor szak, az sem ér semmit sem, hacsak a haverod fel nem vesz, vagy valaki haver be nem paterol valahova.


Mielőtt valamibe belekezdesz utána kell járni a dolgoknak ! Meg kell nézni, hogy mennyi álláshírdetés van belőle, ott mik az elvárások és esetleg telefonálj be egy néhány helyre vagy küldd el a pályázatodat, mintha meglenne a képesítésed és várd meg behívnak-e. Ha kiderűl hogy nem jó az iskola vagy nincsen ilyen állás, akkor már az elején kiderűl.


Le volt írva, hogy az iskola garanciát vállalt ? Benne volt a garancia mértéke ? Írásba volt foglalva ? Van neked róla dokumentumod, ami bizonyítja, hogy nem egy tanár aki ott tanít, hanem maga az iskola kompetens vezetősége ígérte ezt ?


Ezekkel a fogyasztóvédelemhez lehet fordúlni.


Őszinte leszek : Nem valószínű hogy fogsz elérni eredményt,... bár részeredményt igen. Ha bebizonyítjátok, hogy nem tanítottak meg olyan eszközök használatát amni hozzá tartozik az szvk.hoz, akkor perelhettek és nyerhettek.

2011. febr. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Beperelheted, de nem mész vele semmire. A reklámszöveg más, nem állítottak (valószínűleg) semmi biztosat, azt meg nem lehet számonkérni. Ha igen, akkor perelhetsz... viszont az, hogy te nem néztél utána a sulinak, már a te felelőséged...
2011. febr. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TWIO válasza:
Ne perelj semmiképp' sem. Tudod, hogy van ez: a perben alulmaradtat terheli a perköltség. Ők perelhetnének jó hírnév szándékos rongálásáért, ha bíróság elé kerülne. Valószínűleg nem adták írásba annak idején, hogy munkahelyet is garantálnak a képzés elvégzését követően, mint ahogyan ezt nem is várhatjuk el tőlük. Ha mégis van ilyen dokumentum, akkor még mindig lehet arra hivatkozni, hogy a munkaerőpiac évek alatt úgy megváltozott, az igényeivel együtt, hogy sajnos nem tehetnek semmit. Ha meg már ilyen dokumentum van, akkor annak valami záradéka is, ami ilyen helyzetben felmenti őket a felelősség alól.
2011. febr. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!