Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez tényleg igaz? Mondjátok...

Ez tényleg igaz? Mondjátok hogy nem!

Figyelt kérdés
Most hallottam félfüllel csak vmi olyan törvényről, hogyha a villanyvezetékek a ház fölött húzódnak, vagy a házhoz/kerítéshez közel, akkor az ELMŰ tulajdoni jogot szerez a házamból, nem csak én leszek az egyetlen tulaj, hanem az ELMŰ is, hitelt nem vehetek a házamra, csak akkor adhatom el a házamat ha az ELMŰ is beleegyezik, és ő is kap a pénzből. Ez most komoly? Ilyen nem létezik. Mindjárt itt kapok szívrohamot. Mi köze az ELMŰNEK az én saját házamhoz, amit több milliókért vettem, felújítottam, és rengeteg pénzt fektettem bele?! Fúú valaki mondjon valamit, vagy vmi linket ahol bővebben olvashatok róla
2011. febr. 21. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
nyilván ez így nem igaz. mondjuk utánaolvashattál volna, mielőtt bepánikoltatsz itt embereket...
2011. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

nem tulajdonjog, hanem szolgalmi jog.


erre azért van szükség, hogy bármikor hozzáférhessen a vezetékhez, hiszen az nyilván nem lenne tartható állapot, hogy te nyaralsz, közben meg a fél utca sötétben ül, mert az engedélyed nélkül nem léphetnek a tekedre.

a többi csak ebből következik.


pénz nem jár nekik, az rémmese, de minden a telket érintő változásról joguk van tudni, illetve, ha építkezni akarsz, akkor kell az engedélyük, hiszen azt csak ők tudják, hogy mivel és hogynan tudnak esetlegesen a vezetékhez férni.


a hitellel csak annyi a helyzet, hogy mivel nekik szolgalmi joguk van, ezért a tudtuk és beleegyezésük nélkül nem lehet a tulajdoni lapra változást felvezetni. a jelzálogot viszont be kell jegyezni, azaz kell futni az embernek még egy kört plussz egy aláírásért.

nem arról van szó, hogy az elmű ezentúl majd eldönti, hogy te vehetsz-e fel hitelt, vagy eladhatod-e. baromira nem fogja érdekelni őket. egyszerűen arról van szó, ezt (hogy bármikor hozzáférhessenek a vezetékhez) a jelenlegi érvényes jog alapján máshogy nem lehet elintézni. egyébként máshol sem csinálják máskép.

2011. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De a híradóban nem így volt. Nyiltakozott is egy csávó, h ezt ő sem hitte el kivette a tulajdoni lapot, és már nem csak ő szerepelt rajta, hanem már az ELMŰ is rajta volt, mint tulajdonos. És azt is mondták h 1 millió v valamilyen ilyesmi szám körüli családot érint ez a törvény.. Mindenhol kerestem de semmit nem találtam róla.. :S
2011. febr. 21. 19:46
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
A jogi fórumon vannak ez ügyben felháborodott bejegyzések, de érdekes módon 2010. áprilisiak. Mást nem találtam.
2011. febr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most hallgattam vissza a híradót pontosan. Engedélyt kell kérni az elműtől az ingatlan eladásához, sőt mi több a vezetékjoggal terhelt ingatlanok értkée akár 20%kal is csökkenhet. Most komolyan ez mi ? Vicc ez az ország. Mi az hogy engedélyt kell kérjek h eladhassam a házamat? Hisz megdolgoztam a pénzemért keményen, megvettem ezt a házat, ami a saját tulajdonom, mi azhogy csak akkor adhatom el ha az ELMŰ hozzájárul. Mi köze az elműnek ehhez ? Más sem hiányzott komolyan..
2011. febr. 21. 20:35
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen, az RTL-en ezt mondták.
2011. febr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Bár engem nem érint a dolog, de mégis szíven ütött.

Most még be lehet finoman magyarázni, de mi lesz a következő lépés?

Én amint tudok, menekülök az országból.

2011. febr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

19:39-es jól írja.


Szolgalmi jog.Nem értem mit kell rémisztgetni az embereket.

2011. febr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez marhaság. Tulajdonosnak nem jegyezheti be az elműt.
2011. febr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nyugi nyugi ez "csak" vezetékjog

ami nem tulajdonjog

hanem vezetékjog

2011. febr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!