Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegnap kaptam egy sms-t: új...

Tegnap kaptam egy sms-t: új egyenlege a számláján 3.400. 000 Ft. Nekem utalták más helyett. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Egy ügyvéd azt mondta, hogy ebből részesedést is kérhetek, mondjuk a 10%-át. Végülis, nekem sokba kerülne ezt átutalni az illetékesnek, szóval járna valami, nem? Ti mit tennétek? Vagy ha valaki tudja, ilyenkor mit kellene tenni?
2011. jan. 19. 10:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy annyit tarts meg magadnak, ami a banki visszautalás költsége, így nem nyerészkedsz rajtaq, és a pénz is visszakerül.


Egyébként jó látni, hogy más is hasonlóan gondolkodik, és kiáll az elvei mellett. Bezzeg a nyerészkedőknek sírna a szájuk fordított esetben, hogy nincs ebben az országban egy tisztességes ember.

2011. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Én is megtartanám a pénzt.
2011. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
56%

emléxem itt egy kérdésre ami arról szólt, hogy ha találnál egy tárcát iratokkal és 300.000 Ft-al, akkor mit tennél.

szánalmas válaszok születtek, ahogy itt is.


Először is jelzem, hogy aki szerint mondhatod, hogy te visszafizetted KP-ben, az elég nagyot téved. Az utaló fél tudja bizonyítani, hogy ő elküldte a pénzt neked, de te nem utaltad vissza. Te nem tudod bizonyítani, hogy bármilyen formában visszaadtad neki a pénzt, se egy bizonylattal, számlával, vagy akármilyen irattal amit a másik fél is aláírt.



Ez a százalékos téma egy gusztustalan nyerészkedés, látszik, hogy egy sikertelen életvitelt élő ember vagy, ahogy a többiek is. Ha majd az utcán leejted a tárcádat, akkor én felveszem és megmondom, hogy bocsi, de a tárcádban lévő pénz 10%-ra igényt tartok, tudod mi ez? Zsarolás.


Nem győzőm kihangsúlyozni, hogy mennyire szánalmas. Szerintem tedd meg, keressed fel az emberkét, vagy ne utald vissza. Jó helyre fogsz kerülni, ahova való az ilyen ember.

2011. jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 BlackSword ***** válasza:

Nem tudom, hogy miért ír ide aki nem tud semmi érdemlegeset írni, csak összevissza beszél??? A bankoson röhögtem a legjobbat... Nem perelhetnek be...

1) A lopással nem a PTK, hanem a BTK foglalkozik...

2) Ha a bank hibázott, akkor az a pénz már nincsen a számládon...

3) Ha nem a bank hibázott, akkor szívás... Mert nem perelhetnek semmiért... Nem rég volt, max másfél éve, hogy anyum egyik munkatársának a fizuját egy másik munkatársának utalták át... Ő visszautalta, és akkor a rendes számlára is ki tudták utalni, de ha egy teljesen idegen embernek küldték volna, akkor nem tudták volna behajtani...

Dícséretes dolog tőled hogy ha vissza akarod utalni, de az utalás költségét mindenféleképpen vond le belőle... Nahogy már más hibájáért Te fizess...

2011. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
54%

Kedves BlackSword,

A bankos vagyok, és tájékoztatásul közlöm, hogy az elmúlt majdnem húsz éves banki pénzügyi pályafutásom alatt több hasonló per született cégek és magánszemélyek ügyében egyaránt. Ezeket egytől egyig a "nyerészkedők" elveszítették, sokan évekig törlesztették a már általuk felélt összeget, amit jogtalanul magukénak tudtak.

Nem fogok itt veled vitatkozni, remélem jól szórakozol.


Nekem igazából tök mindegy, mindenki járjon el a lelkiismerete szerint.

Az én elvem az, hogy abból akarok pénzt látni, amiért megdolgoztam, soha nem tartottam igényt sem ajándékra, sem segélyre, sem nem megérdemelt jutalékra.

Talán ezért is vittem valamire az életben...

2011. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Jelentsd be a bankba, hogy téves utalásod érkezett. A banknak tisztázni kell a valódi címzett kilétét. Ez neked nem kerülhet pénzedbe.
2011. jan. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"01-19 11:38" ha tényleg bankos lennél, ilyen tanácsot nem adtál volna!

A bank dolga tisztázni a helyzetet, nem a kérdezőnek.

Be kell jelenteni a téves utalást!

2011. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

11:01-nek

Akkor bizonyára képzelődöm majdnem húsz éve egy nagy bank pénzügyeseként... Csináljatok amit akartok, okosok.

2011. jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!