Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegnap kaptam egy sms-t: új...

Tegnap kaptam egy sms-t: új egyenlege a számláján 3.400. 000 Ft. Nekem utalták más helyett. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Egy ügyvéd azt mondta, hogy ebből részesedést is kérhetek, mondjuk a 10%-át. Végülis, nekem sokba kerülne ezt átutalni az illetékesnek, szóval járna valami, nem? Ti mit tennétek? Vagy ha valaki tudja, ilyenkor mit kellene tenni?
2011. jan. 19. 10:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Közöld a küldővel. Majd ők helyesbítik.
2011. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Az én számlámra már utaltak tévedésből 2,6 millát.Vissza küldtem,nem kellett fizetni az átutalásért.Ezt a pénzt magánszemély küldte rossz számlaszámra.

Annyit azért elvártam volna, hogy megköszönje az illető.

2011. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Csak azt tudom, hogy a bank végezte az átutalást. Elvileg költségekkel járna, ha én utalnám vissza. Úgy gondolom, ha már ekkora "szerencsém" volt, akkor már járna egy kis pénz abból, végül is én szolgáltatnám vissza a pénzt.
2011. jan. 19. 10:39
 4/28 anonim ***** válasza:
76%
Oké, akkor fordítsuk meg. te hogyan állnál hozzá, ha elírsz egy számot és egy totál ismeretlenek küldesz pár millát? Aztán nemhogy a banki költségekkel kell buliznod, hanem még a másik fél is elkezd követelőzni. Milyen gyökérség az már. Úgyhogy csakis így járj el, ahogy Te is szívesen vennéd...
2011. jan. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én biztos vagyok benne, hogy vagyok olyan ember, hogyha ez megtörténne, adnék belőle, mivel a másikon "állt" a pénzem. Szóval evidensnek tartanám, ha én is kapnék belőle. Köszi a válaszokat.
2011. jan. 19. 10:46
 6/28 anonim ***** válasza:
83%
Én megköszönném valamilyen figyelmességgel max, de ha az lenne minden megtakarításom, akkor a 10% is meredek lenne... erre ne formálj jogot, a másikon múlik.
2011. jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
50%
Én meg nem foglalkoznék vele rossz számra küldte mostmár az egyém. Munkahelyeman kaptam egyszer 2 havi fizetést véletlenül senki nem firtata én sem. De dolgozott a egy bolond neki tévedésből 1,5 utaltak tévedésből bejelentete visszafizete és ezért ki is rugták én a helyébe nem adtam volna vissza rugjanak csak ki majd megyek máshova.Én a helyedbe nem adnám vissza
2011. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként tévedszm, hogy a másikon (azaz ebben az esetben rajtad) múlik, hogy visszaadod-e a jogtalanul kapott pénzt - ugyanis ez NEM a tied, éppen úgy, mint ha találsz egy pénztárcát, ott se lesz a tied a benne lévö pénz.

Vagy az átutalól, vagy a cimzett észre fogja venni, és akkor töled követelheti, másrészt még meg is büntethetnek, mert el akartad ezt a pénzt tenni (lopni). A téves utalás kötségét természetesen nem neked, hanem vagy a banknak, vagy a feladónak kell állnia, neked nem.


Úgyhogy jobb, ha minél elöbb elintézed, mert igencsak megütheted a bokádat. AZ, hogy a cimzett ad-e valamit neked ebböl, az ö joga, de NEM kötelessége, elvégre Ö (a cimzett) nem hibázott, NEKED meg kötelességed más pénzét visszaadni.

2011. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez az eset jó példa arra, amit jogi nyelven "jogalap nélküli gazdagodásnak" nevezünk. Tehát, aki másnak a rovására jogalap nélkül jut vagyoni előnyhöz, köteles azt visszatéríteni. Egyszerűbben ez azt jelenti, hogy az illetőnek nincs semmilyen jogcíme arra, hogy magánál tartsa az adott vagyoni előnyt (pl. a pár millát). A téves címzés a jogalap nélküli gazdagodás tankönyvi példája, itt is erről van szó, tehát a pénzt vissza kell adni.


Ettől függetlenül a megköszönés a legkevesebb ami ezért cserébe jár, az pedig a másik, hogy a "téves címzettet" nem érheti kár más ostobasága miatt, tehát minimum kártalanítás jár (vagyis a visszautalás költségeinek megtérítése).


Érdemes azt is tudni, hogy a visszatérítés esedékessé válásától kezdve kamat is követelhető a jogalap nélkül gazdagodótól.

2011. jan. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

Egy korábbi TV ügyvédje műsorban hasonló eset volt és ha jól emlékszem azt mondták Juszt ügyvédei, hogy nem vagy köteles visszafizetni.

Sajnos az újabb részek nincsenek a videótárban, de írj nekik, hátha gyorsan megírják.


[link]

2011. jan. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!