Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetek úgy ingatlan tulajdono...

Lehetek úgy ingatlan tulajdonosa, hogy nem is tudok róla?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy írást egy vidéki földhivataltól (itt most nem fontos, milyen ügyben), amelyből az derült ki, hogy 1999. óta tulajdonsa vagyok egy ottani ingatlannak (egy egyszobás lakás).

Hogy lehetséges ez úgy, hgy én nem is tudok róla?


2009. jan. 30. 14:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha a 10 éve halott rokon nevéről nem írták még le az ingatlant, akkor miért ne szúrhatnának el egy ilyet is? Majd írd le a fejleményeket, mert valóban érdekes az ügy :-)
2009. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Igen, tartozásom van, nem nagy összeg, csak nem biztos, hogy jogos (elévülés stb.), most próbálok intézkedni azzal kapcsolatban is, csak hát a bürokrácia útvesztői... meg ugye az embernek munkahelye is van, nem tölthetek el napokat azzak, hogy hivatalokba rohangálok...
2009. febr. 2. 10:47
 13/13 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló: igen, én is azért említettem meg ezt az esetet, mert vicces, hogy a földhivatal mit el nem néz... Minden esetre most beszéltem velük, persze telefonon nem adnak felvilágosítást, és roppant "barátságos" hölgy közölte, hogy menjek be. Felvilágosítottam, hogy nem helybeli vagyok, tehát annyira nem ugrálok könnyen 230 km-re... De szerencsére itt is ki tudom kérni a tulajdoni lap másolatot.
2009. febr. 2. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!