Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztáskor az egyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztáskor az egyik fél az ingatlan tulajdonosa (100%-ban), a másik fél a haszonélvező (holtig tartó), mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
2009. jan. 16. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Haszonélvezeti jogánál fogva a jogosult a más személy tulajdonában álló dolgot birtokában tarthatja, használhatja és hasznait szedheti. A haszonélvezet fennállása alatt a tulajdonos a birtoklás,használat és hasznok szedésének jogát csak annyiban gyakorolhatja amennyiben a haszonélvező nem él ezekkel a jogokkal. A haszonélvezet a jogosult élete végéig tart.
2009. jan. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Ha én lennék a haszonélvező, akkor erről a jogról le nem mondanék és az ingatlant el nem adnám, mert így vagy én lakhatnék benne, vagy a tulajdonossal lakbért fizettethetnék! Ha a tulajdonos lennék, megpróbálnám meggyőzni a másik felet az eladásról, mert így megszűnik a haszonélvezete!

Ja és a fő kérdés, hogy mennyi ideig voltak házasok vagy éltek eggyütt és mikor és miből lett az ingatlan!

10 év eggyüttélés után elvileg minden közös, tehát tök mindegy kinek a nevén van 50%-os tulajdonos mind a kettő(plusz a haszonélvetet a haszonélvezőnél).

Kivétel: ha a tulajdonos magánvagyonból (pl. örökség) szerezte az ingatlant, vagy ha már hozta a kapcsolatba és ezeket bizonyítani tudja! Persze, akkor jön az, hogy közös életük során mennyit fordítottak a közös vagyonból az ingatlanra!!! És ettől a ponttól nem árt egy-egy jó ügyvéd!

2009. jan. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Az első válasz tökéletes. Annyiban egészíteném ki, hogy ez az állapot (akármilyen jó viszonyban váltatok el) nagyon sok visszásságnak adhat alapot. Hasonló esetben én biztos, hogy megváltanám, kifizetném a haszonélvezeti jogát. Biztos ismered a mondást a közös lóról...

2009. jan. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

A haszonélvezetet nem lehet "megváltani", csak akkor, ha a haszonélvező is akarja azt, hogy őt kifizessék. A haszonélvezetet csak a jogosultság megszűnése (holtig tartó haszonélvezetnél a halál, özvegyi haszonélvezetnél az újraházasodás, egyéb haszonélvezetnél az esemény bekövetkezése) vagy a haszonélvező lemondó nyilatkozata szünteti meg. (Persze visszterhesen lemondhat, azaz kérhet a lemondásért pénzt, és ki is lehet számítani, hogy "mennyit ér" a haszonélvezete, azonban SENKI NEM TUDJA ARRA KÖTELEZNI, hogy a haszonélvezetéről lemondjon.)


A haszonélvezettel terhelt ingatlan forgalomképes. Tehát értékesíthető, ellenben egy korábbi válaszban mondottal. Persze a haszonélvezet az értékesítést követően IS megmarad (ez pedig igencsak "szűkre szabja" a vevők számát és az ingatlan árát...)


Ha az egyik fél a tulajdonos, a másik fél 100%-ban haszonélvező, akkor a haszonélvező a vagyonmegosztásnál nagyon jól fog járni. Mert a 100% haszonélvezete MELLÉ még tulajdonjogot is fog kapni (persze, ha az ingatlan közös, vagy közösnek minősíthető...), azonban a 100%-ban tulajdonos nagyon rosszul fog járni, mert a 100% tulajdonából VESZÍT, de haszonélvezetet NEM kap.

2009. jan. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Pontosítanám az előző válaszom, mert már látom félreérthető! Ha a haszonélvező nem akarja eladni az ingatlant akkor a tulajdonjog elvileg eladható, de ki az a hülye, aki megveszi! Ha a haszonélvező is benne van az eladásban, akkor pedig az adásvételkor kiszámolják a haszonélvezeti jog értékét és ezt kapja meg a haszonélvező!
2009. jan. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

"A haszonélvezetet nem lehet "megváltani", csak akkor, ha a haszonélvező is akarja azt, hogy őt kifizessék."

Nyilván, nem is úgy értettem, hogy akarata ellenére kifizetem.

2009. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
most már csak azt mond meg,hogy ki a tulajdonos és ki a hasonélvezo, és mennyi ideig tartott a házasság,mert az is fontos.mellékesen ki a fenének jutott az eszébe a "haszonélvezet" ráíratása az ingatlanra?gondolom a haszonélvezonek.és még az is fontos, hogy jutottatok az ingatlanhoz, kozos szerzemény vagy már a házasság elotrol megvolt és kié?kulonben a haszonélvezetet is meg lehet szuntetni, bírósági végzéssel -a haszonélvezo beleegyezése nélkul is, de ebben az esetben ki kell fizetni ot az ingatlanból , de tisztázni kell ezeket a kérdéseket.
2009. jan. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönom mindenkinek a válaszokat, 22 év után válunk és közös szerzeménynek számít mert az előző lakás (50-50%) árából vettük akkor már 13 éve voltunk házasok!
2009. jan. 16. 15:36
 9/11 krisztin024 válasza:

Szeretnék érdeklödni hogy az ingatlan az egész az énnyém és a nagybátyámnak csak a fél házra van haszonélvezeti joga ki szeretném fizetni a korához számitva 900 000ft járna neki de ö nem akarja elfogadni

mert 3500 000Millio forintot követel tölem .Én azt szeretném megkérdezni hogy ilyenkor mi a teendö és az ingatlan értékét is rongálja nem teljesiti a feltételeket meg nem fizeti a közüzemi számlákat a házra csinálja az adoságot és ö kijelentette ,hogy öt nemérdekli semi csak nekem akkar adoságot csinálni.És mit tudok ilyenkor csinálni.És még annyit hogy a fél lakást leválaszthatom e?


Válaszát elöre is megköszönöm


Tisztelettel:Réti Krisztina

2011. máj. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha van haszonélvezete az egészre, akkor nem választhatod le a fél házat, vagy albérletet kell fizetned neki, mert a jog az övé. Úgy tudom a sámlatartozás nem örökölhető és nem hajtható be rajtad, mint tulajdonoson, de ez elég bonyolult helyzet.

Javaslat: mielőbb fordulj ügyvédhez és kérdezd meg Őt a kialakult helyzetről. Talán te még szerencsés vagy, sajnos nekünk ki kell fizetnünk anyós tartozásait, mert ha elkezdik behajtani a nyugdíjából, akkor kiteszik a szoc. otthonból és Ő 24 órás felügyeletre szorul, nemigen tudom mit kezdenénk vele.

2011. máj. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!