Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bemehet egy lakás tulajdonosa...

Bemehet egy lakás tulajdonosa a kiadott lakásába ha az egész ki van adva?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a bérleti szerződésben rögzített feltételeknek megfelelően.

Időnként joga van ellenőrizni az ingatlan állagát.

De nagy általánosságban nem.

2011. nov. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha a szerződés erre nem tér ki, a bérlő tudta nélkül bemehetek?
2011. nov. 4. 08:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a bérlő jelenlétében mehet be a tulajdonos. Ha nincs otthon,és akkor megy be,magánlak sértést követ el.
2011. nov. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amig ki van adva a lakás (Mármint rendesen, szerzödéssel), akkor addig a tulajdonos nem mehet be, csak a lakó engedélyével, és elözetes bejelentés alapján. Ugyanis amig bérel valaki lakást, addig az az ö lakása, és a privát területe.

Az csak mese, hogy a tulajdonosnak joga van a saját lakásához - azzal, hogy kiadta, lemondott arra az idöre a használtról.

Képzeld el, hogy tanácsi bérlakás esetén - ami szintén bérleti szerzödés alapján a tied - bármikor bejöhetne a tanácsi ügyintézö, mert a tanácsa a tulajdonos!!!!

Az sem indok, hogy ha tüz/viz, stb van, akkor a tulajdonosnak lesz kára - a kiadott lakást biztositani kell, és akkor a biztositó fizet. Ha meg gondatlanság, akkor a lakótól követelheti a kártéritést.

2011. nov. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 4. 08:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincsen a lakáskiadást ilyen szinten szabályozó törvény (csak az adózását szabályozzák), így ez megegyezés kérdése. Ha nem sikerül olyan feltételekkel kivenned a lakást, ami neked is jó, másikat kell keresni. Vannak tulajok, akik szeretnek ránézni a lakásukra, sőt ahol én laktam, ott hétvégén néha ott is aludtak, amikor én hazamentem a szüleimhez. Sosem zavart, ráadásul korrektek voltak, mert ilyenkor a rezsiből mindig levontak párezer forintot, pedig 1-2 nap alatt nem sokat használhattak.
2011. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"És ha a szerződés erre nem tér ki, a bérlő tudta nélkül bemehetek?"


Hát a tudta nélkül be, mert amiről nem tudnak az nem fáj.

Viszont ha a jogi oldala érdekel magánlaksértést készülsz épp elkövetni.

2011. nov. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"(4) A bérbeadó a rendeltetésszerű használatot, valamint a szerződésben foglalt kötelezettségek teljesítését évente legalább egyszer vagy a szerződésben meghatározottak szerint évente több alkalommal - a bérlő szükségtelen háborítása nélkül - ellenőrzi. A bérlő arra alkalmas időben a lakásba történő bejutást biztosítani, és az ellenőrzést tűrni köteles; ez a rendelkezés megfelelően irányadó a rendkívüli káresemény, illetőleg a veszélyhelyzet fennállása miatt a lakáson belül szükséges hibaelhárítás elvégzésének biztosítása esetén."


[link]


Azt, hogy egyébként nem mehetsz be, le sem írja a törvény, hogy pontosan hol van leírva, nem tudom. De mivel a teljes lakásra kiterjedő bérlet a teljes lakás, a lakásrészre vonatkozó bérlet az adott lakrész használati jogának átengedését, nem pedig megengedését jelenti, így alapértelmezés szerint nem mehetsz be.

2011. nov. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!