Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetek úgy ingatlan tulajdono...

Lehetek úgy ingatlan tulajdonosa, hogy nem is tudok róla?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy írást egy vidéki földhivataltól (itt most nem fontos, milyen ügyben), amelyből az derült ki, hogy 1999. óta tulajdonsa vagyok egy ottani ingatlannak (egy egyszobás lakás).

Hogy lehetséges ez úgy, hgy én nem is tudok róla?


2009. jan. 30. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Rá volt írva a nevedre (pl nagyszülők eleve úgy vették, hogy ne kelljen adózni az örökléskor, azaz legyen valami a neveden), a szüleid intézték az ügyet, és nem figyeltél amikor szóltak. Vagy nem szóltak.
2009. jan. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Ja ja de ha behuzták a szeméjid vagy az útleveled akkor a nevedre vehetett valaki házat.
2009. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem, soha senki nem élt a családból azon a településen, a szüleim is 25 km-re élnek. Nem értem az egészet. Vehetett pl. az édesanyám ingatlant az én nevemre úgy, hgy nem tudok róla? Szerintetek mit csináljak?
2009. jan. 30. 21:16
 4/13 A kérdező kommentje:
És biztos feltűnt volna, ha valaki a családból szól, hogy vett nekem egy lakást, mert elég komoly lakásgondjaink vannak...
2009. jan. 30. 21:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A közhiteles ingatlannyilvántartás, mint ahogy a nevében is van, közhiteles. Ami abban van, az (majdnem biztosan) úgy is van. Legalábbis a jogügyletek alapjánál az számít, amit ott tárolnak.

Tehát, ha a földhivatal szerint neked ott van egy ingatlanod, akkor előfordulhat, hogy valóban így van.

HOZZÁTESZEM: előfordulhat az is, hogy csak névegyezés van, amiért történhetett az ügy.


Láttam már ilyet, a (tudatlan) tulajdonos végrehajtási ügyből kifolyólag értesült arról, hogy végrehajtás alá vontak egy olyan ingatlant, ami az övé - de ő erről eddig nem is tudott.


Hogy mit lehet tenni? Ki kell deríteni, hogy mi az igazság. Pl. a fentebb vázolt végrehajtási esetben a végrehajtó is tévedhetett, nem volt alapos, és rossz ingatlant terhelt (pl. névegyezés miatt).

Az ingatlan honos földhivatalában iratbetekintést kell kérni az ingatlanra. Ott megtalálsz minden iratot, amely a tulajdonjoggal kapcsolatos kérdéseidre részletes és kimerítő választ ad.


Amúgy NEM lehet senkinek úgy a nevére ingatlantulajdont íratni, hogy ő (vagy cselekvőképességben korlátozott személy esetén a törvényes képviselője) hozzájárulását nem adja az ingatlanszerzéshez. Tehát előfordulhat az általad nem ismert vagyont még gyermekként kaptad. De a kérdésedre nem itt fognak választ adni, hanem a Földhivatalban.

2009. jan. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az utolsó választ!

Itt is erről van szó, egy végrehajtási ügyben terhelték az ingatlant, amiről én nem is tudtam. Mivel 99 óta van a nevemen (?!), tudnom kellene róla.

Nem hiszem, hogy szipla névegyezés, mert szerepel a szül. évem és az édesanyám neve is.

Elég rejtélyesnem tűnik az ügy, hétfőn felhívom az illetékes földhivatalt, és ha nem jutok semmire, akkor lemegyek vidékre...

2009. jan. 30. 22:38
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Az nem lehetséges, hogy valaki, ismerős (nem feltétlenül rokon), téged jelölt örökösnek (ha hagyott végrendeletet, és nem bízta a véletlenre)? Minden esetre valahogy derítsd ki.
2009. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha örököltem volna, akkor a hagyatéki eljárás keretében az illetékes jegyző értesített volna. Az úgy nem működik, hogy örököltem egy lakást, aztán 10 év múlva véletlenül megtudom... Akkor elég sok "gazdátlan" ingatlan lenne...
2009. jan. 31. 10:39
 9/13 A kérdező kommentje:

De minden esetre nagyon izgi... Kíváncsi leszek, vajon melyik hivatal nézett el valamit.


A nagyanyám bátyja 10 éve meghalt, de a földhivatal nyilvántartása alapján a mai napig ő a lakása tulajdonosa. 10 év nem volt nekik elég, hogy rávezessék a tulajdoni lapra! Vicces, nem?

2009. jan. 31. 10:41
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is azt javasolnám, hogy utazz le az illetékes földhivatalhoz és tekints be az iratokba. Kötelesek neked kiadni azt az iratot, amely alapján a tulajdonjog bejegyzése történt.

És miért vezettek rá végrehajtási jogot???

Van tartozásod?

2009. febr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!