Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek, hogy az iskolában...

Mit tegyek, hogy az iskolában a törvényeknek megfelelően biztosítság számunikra a higéniás feltételeket?

Figyelt kérdés

A suliban soha nincs wc-papír, és az wc-ajtók sem zárhatóak egy csomó fülkében. Szóltam az ofőnek, hogy nincs wc-papír, erre azt mondta, hogy ha ez engem megnyugtat, akkor a tanári mosdóban sincsen. De ez engem egyáltalán nem nyugtat meg, a tanulóknak is vannak jogaik, és úgy tudom, hogy az ilyen alap dolgokat az iskolának biztosítania kellene. Ha jönnek ellenőrizni a suliba, mindig van wc-papír és szappan is, más napokon viszont a higéniai feltételeket egyáltalán nem biztosítják. Kihez forduljak? Minden nap egy csomag papírzsebkendővel kell mennem mindenhova, hogy fel legyek készülve minden eshetőségre, és még normálisan kezet sem tudok utána mosni, mert csak a jéghideg víz jön a csapból, meleg nincs is. Az ajtót meg mindig tartani kell, mivel nincs rajta zár, és résnyire mindig kinyílik. Lehetetlen fél kézzel felvenni a nadrágot. :s

Kihez forduljak, aki komolyan is vesz, és nem csak megmosolyog, mint az osztályfőnököm?


2009. jan. 28. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden év elején az egész suli befizet fejenként 700 Ft-ot és egész évben, midnen nap van szappan, kéztörlő és WC-papír is. Javasold hogy nálatok is legyen ez a rendszer. Először fizessen mindenki mondjuk 1000 Ft-ot, hogy az ajtókra is zárakat tegyenek. Ezt nagyon egyszerűen meg lehten oldani sztem, mondjuk ez attól is függ h milyen suliba jársz. A miénk úgymond "sznob" szóval mindenki befizeti, de ha neked pont peched van és kétes egyének is járnak oda szép számmal, akkor ez a rendszer lehet h megbukik mert vannak sajna akik "sajnálnak" egy évre 700 Ft-ot azért h WCre mehessenek (vagyis inkább sz*rnak a közösségbe és nem a WCbe xD).
2009. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nemtom, nem ismerem annyira a sulit, csak fél éve járok ide, de ezt nagyon utálom benne. konkrétan a Károlyiról van szó, az Árpád hídnál.
2009. jan. 28. 21:59
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Hát, bocs, de ha te odaálsz valaki elé, hogy nincs melegvíz kézmosáshoz, csak hideg, akkor enyhén ki fognak röhögni. Azért ennyire ne legyünk már kényesek...


Másrészt szedj össze néhány embert, és menjetek az ofőhöz, igazgatóhoz, de ne követelőzni, hanem kideríteni, hogy mit lehet tenni, mit tudtok ti tenni. A suli ugyanis nem hanyagságból felejtkezik el ilyenekről, hanem nincs rá pénze, ezen spórol. Innentől kezdve aztán tök mind1, mit mond a törvény, ha nincs pénz, akkor úgyse lesz. Szóval tényleg az a megoldás, amit az első írt, hogy kollektívan fizettek, vagy osztályszinten vesztek wc papírt, és azt használjátok, vagy visztek magatokkal.

2009. jan. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

Örülj neki, hogy csak ennyi gondod van. Mit gondolsz, a tanárok haza viszik a wc-papírt? Nem. Egyszerűen nincs rá pénz, nem tudja megvenni az iskola.

Nem hiszem, hogy olyan nagyon megerőltető az 1 csomag papírzsebkendő cipelése.

De például felajánlhatod, hogy nem kell alkalmazniuk takarítónőt, te majd felnyalod minden nap az osztálytermeket, és akkor biztosan marad wc-papírra keret.

2009. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Zavar, azt értem, de nem kéne ekkora feneket keríteni a dolognak. Keress egy WC-t az épületben, amelyikben működik a rigli az ajtón, és VAN ÜLŐKE RAJTA, a zsebkendő még puhább is, mint a wcpapír, a meleg víz meg ezek után igazán felesleges :)


Én így csináltam.


Pedig k** gazdag sulink volt, de erre nem költöttek.


Aztán ha mégis úttörősködsz, lehet h rögös lesz az út, de az is boztos, h nagy elsimerést fogsz kivívni vele.. szal nem akarlak lebeszélni sem. Hajrá.

2009. jan. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
A kulcsszó ebben az esetben a diákönkormányzat... Már ha működik. Én anno, amikor suliba jártam, mint a DÖK elnöke a jövő hetet is kivívtam a diákoknak. Ott merték volna meg, hogy ne legyen WC papír vagy szappan...
2009. jan. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
46%

Még nagyon fiatal lehetsz. Sokan meg fognak még mosolyogni. Ez nem jog kérdése, hanem pénzhiány. Örülj, hog yezen spórolnak. Mit szólnál, ha wc-papir lenne ugyan, de fűtésre nem futja.

Az a baj, hogy a fiatalságnak "általánosságban" fogalma sincs arról, hogy semmit nem adnak ingyen. És amikor pl. poénból összefirkálják a falakat, akkor arra nem gondolnak, hogy azt a falat így hamarabb le kell festeni és azt a pénzt valahonnan elő kell teremteni, mondjuk, úgy hogy kispórolják a wc-papirt, meg a rigliket a wc-n. Gondolom a riglik se maguktól tüntek el.

2009. jan. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

aha, köszi, fűtés sincsen, hamár itt tartunk. A számítógépteremben, ahol 1 héten 1x van órám, leizzadok, olyan meleg van, a többi teremben pedig mindenki kabátban ül, és hiába körmölünk egész órán, akkoris jéggé dermed a kezünk, néhány tanár már meg is fázott a suliban. Nem hiszem el, hogy nem lehet az alapvető feltételeket biztosítani. Felháborítónak tartom. Lehet, hogy némelyek szerint nagyon humoros, hogy panaszkodok, hogy nincs wc-papír, de nem tartaná senki viccesnek, ha minden 2. óra után le kéne másznia 1 vagy két emeletet, hogy el tudjon menni pisilni, főleg az 5 perces szünetben nagy élvezet kutatni a normális wc-k után, ahol nincs tömeg, de legalább tisztább, mint a többi. A többi szünet 10 perces, végülis akkor majd nem eszek, vagy nem keresem meg a tanárt, akivel épp beszélnem kell, vagy bepisilek, az sem rossz megoldás. Én hajlandó lennék pénzt befizetni ilyen célokra, de a suli még csak fel sem vetette ezt az ötletet. Nagyon jól tudom, hogy minden pénzbe kerül, én is a saját pénzemből élek, nem a szüleiméből, tudom jól, hogy nem könnyű előteremteni, de ezek a körülmények felháborítóak, az ember hogyan figyeljen a tanulásra, ha éppen jéggé dermed a teremben? Jó érzés 8 órát ülni a fagyban.

Amúgy nem vagyok olyan fiatal, 20 éves vagyok, de az igények kortól függetlenek. És nem hinném, hogy túl égényes vagyok, ha nem akaom, hogy jégcsap lógjon az orromról, meg az amúgy is fagyott kezemet még jéghideg vízben mossam meg, miután wc-papír nem jutott.

Amúgy kicsit gyanús, hogy a takarítóknál ottvan vagy 10 nagy guriga wc-papír, és nem képesek betenni. Persze, láccik, hogy nincs rá pénz. Biztos a takarítónők vették maguknak, haha.

2009. jan. 29. 12:16
 9/11 anonim válasza:
53%

Kényeskedés vagy nem, ami az iskolákban van, az katasztrófa. Az én sulimban sem csukódik a vécéajtó, párosával kell menni vécére. A gond csak akkor van, ha mondjuk senki nincs kéznél. Olyankor lehet izgulni, hogy senki ne jöjjön be, amikor éppen pisilsz, mert félig nyitva az ajtó...


Érdekes, hogy pingpong-asztalra telik. Papír hálistennek van, de azért az ajtókkal naponta megküzdünk.

2009. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Nálunk 1 ideig volt WC papír, szappan is... Az egész mosdót felújították, erre a sok idióta "gyerek" nem képes megbecsülni ami van, leszedik a az ajtóról a zárakat...

A WC papírral szórakoznak, kitépkedik és a földre dobják a nagy adagokat... A szappannak is természetesen a lefolyóban van a helye kinyomkodva...

Szóval ahol minden megvan, az se jó, mert szét kell barmolni mindent... Ez Magyarország...

Lehet nálatok is volt régebben minden, csak a sok idióta nem tudta megbecsülni... A suli igazgatósága pedig 1 idő után kicsit belefáradhat ebbe, és 1 idő után már inkább nem foglalkoznak ezzel!

Úgyhogy ebből kiindulva nem biztos, hogy a sulit kellene hibáztatni, hanem azokat az egyedeket akik miatt ez van...

2009. júl. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!