Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem legális a petárda...

Miért nem legális a petárda Magyarországon?

Figyelt kérdés
Érdekes, Ausztriában és Szlovákiában is legális, valahol egész évben lehet kapni, sőt, Magyarországon is volt, amikor legális volt...
2010. dec. 29. 14:50
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

17:09 vagyok

a válaszom 17:05-nek szólt!

2010. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

17:10-nek...

Na figyu. Ami felrobban a gyökerek kezében, az ilyen gyulladóréteges petárda...az persze, hogy felrobbanhat... de a kanócos hogy tudna már felrobbanni? Az mért ne lehetne legális?Aki gyulladórétegeset vesz , csak mer olcsóbb 200 ft-tal meg is érdemli.

2010. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
27%

"Na figyu. Ami felrobban a gyökerek kezében, az ilyen gyulladóréteges petárda...az persze, hogy felrobbanhat... de a kanócos hogy tudna már felrobbanni? Az mért ne lehetne legális?Aki gyulladórétegeset vesz , csak mer olcsóbb 200 ft-tal meg is érdemli"


Na figyu, én olyan embertől hallottam ezt a történetet, akinek nincs már meg 2 ujja, és úgy sírt mint a kisgyerekek, amikor bevittük.


Petárdázgattak kanócos petárdát találtunk nála szóval valószínű azzal. Az volt a buli, hogy feldobták, és a levegőben robbant. Ahhoz, hogy magasan robbanjon, ki kell várni hogy rövidebb legyen a kanóc, de neki megmerevedtek az ujjai a hidegtől, és nem dobta fel. Na, mostmár elismeri, hogy nem jó petárdázni. Az meg, hogy csak a gyökerek kezében robban fel, gondold át. Mi van, ha valaki poénból a TE kapucnidba tesz egy petárdát, mert milyen poén, ahogy leveszed a kabátod és elugrasz. Akkor mondjuk azt, hogy a petárda nem veszélyes, mert csak gyökereket sebez meg?

2010. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok a mentős voltam.
2010. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
0%
Én betiltanám a tüzijátékot is, meg minden ilyen tüztes robbanós sz*rságot... Szilveszter környékén az ucára se lehet kimenni, nehogy valami kis hülyegyerek rámhajintson valami nyomorult petárdát...
2010. dec. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
68%
Attól még, hogy betiltasz minden ilyen robbanó sz*rságot ugyan úgy eltalálhat egy petárda, mert a kis hülye úgyis megveszi a fekete piacon.
2010. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Mandula11 ***** válasza:
45%
Jó, hogy betiltották, mivel régebben ilyenkor már javában petárdáztak a hülyegyerekek. Most meg egyetlen-egy durranást sem hallottam. Meg azzal szórakoztak, hogy párkányokra dobálták.
2010. dec. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rossz helyen laksz kedves utolso..itt mar javaban tart a "haboru":D
2010. dec. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

1, A petárdák szinte kivétel nélkül Kínában készülnek, és minden egyéb tűzijáték, kicsik nagyok egyaránt. Én eddig öszvissz csak egy dolgot láttam ami éppen Szlovákiában készült, az petárda volt.


2, Azt kéne megérteni, hogy van aki szeret pirózni és ezt úgy tenni h nem bánt vele mást. Én személy szerint idén is petárdáztam, tűzijátékoztam. Nem dobtam be ablakon, nem dobtam buszra stb. Amikor üres volt az utca akkor dobtam el egyet-egyet. Nem a becsületest kell büntetni, hanem azokat az állatokat akik azzal szórakoznak h mindent felrobbantanak. Őket viszont nagyon!


3, A hagyományos zöld "pirrat" sokkalta veszélytelenebb mint a tűzijáték!

Ha normálisan használod bajod ugyanúgy nem lesz belőle mint a többi tűzijátéktól. Mutassatok nekem egy olyan esetet amikor minden szabály/előírás ellenében baj lett a pirózásból!

A dörzsgyújtásúak ugyanúgy nem veszélyesek, mivel a jésleltető anyag nem ége be egy pillanat alatt. Ha meggyújtom és azonnal dobom akkor nem robban le a kezem.

Nagyon sajnálom a mentősöket mert ők szenvedik meg a sok barom hülyülését. Ezeket le kell csukni! Kivétel nélkül!


4, Azért kellett betiltani mert az épp aktuális kormány úgy látta h ezzel megtudja nyugtatni a hőbörgő öregeket meg kutyásokat.


5, Én szeretem a kutyákat, de nem tartom normális dolognak h én elviselem az év 365napjában elviselem őket, ők meg nem viselnek el max72órát. Engem hány kutya harap/ugat/ijeszt meg egy évben? És hány petárda? sokkal kevesebb!

Mi van a szlovákoknál egész évében?

Semmi! Egyáltalán nincs petárdázás, pedig egész évben legális náluk.


Nálunk eleve az egész pirotechnikai szabályozás használhatatlan. El van lehetetlenítve minden ilyen dolog.

Én továbbra is fogok pirózni de nagyon odafigyelve a többi emberre. Év közben erdő szélére szoktunk kimenni a haverokkal durrogtatni.


B.U.É.K.!

2011. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:

Sziasztok.


Igen hát ésszel kell csinálni az ilyen dolgokat.

A petárda sztem max 2 ujjad vagy talán még annyit sem(nem ismerek embert akinek ilyen dolga lenne) de hát pl a vetőcsőves bomba sztem leviheti a fejed simán ha nagyon nem figyelsz oda a dolgokra.

Persze Én is petárdáztam még ma is, de nagyon odafigyelek, hogy meggyújtás után eldobjam.Olyan helyre megyünk ahol a kutya sem jár, és vizbe vagy egyéb helyre dobáljuk, persze figyelve egymásra.

2011. jan. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!