Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem legális a petárda...

Miért nem legális a petárda Magyarországon?

Figyelt kérdés
Érdekes, Ausztriában és Szlovákiában is legális, valahol egész évben lehet kapni, sőt, Magyarországon is volt, amikor legális volt...
2010. dec. 29. 14:50
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
11%

Talán nem tűnt még fel neked, hogy Magyarország sokkal civilizáltabb ország, mint Ausztria és Szlovákia.


Ausztriában és Szlovákiában szemrebbenés nélkül nézik végig a melegverést, idegengyűlöletet, nálunk azért vannak egyes rasszizmus-ellenes törvények és általában az átlag utcai emberek, még ha el is ítélik a homoszexualitást, azért nem vernek meg valakit, mert meleg.


Ausztriában és Szlovákiában fél-diktatórikus szélsőjobboldali kormányzás uralkodik, szinte "horogkeresztények". Nálunk azért, demokratikusabb, szekulárisabb az állam és a társadalom.



Ausztriában és főleg Szlovákiában majdnem olyan laza törvények mellett puffogtathatsz fegyvereket, mint Amerikában. Nálunk azért ezt is jobban szabályozzák, hogy békésebb legyen az ország.

2010. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%
Mert a rezsim úgy akarja. Mindenesetre érdekes, hogy petárdát nem vehetsz, de kilós tűzijátékot igen. LoL
2010. dec. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%
Ja 20-30 ezerért kemény kis tűzijátékokat árulnak például a Lidl vagy a Penny környékén de petárdázni tilos. :D
2010. dec. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
52%
Talán azért, mert a tüzijáték rakéták felfele szállnak nempedig ott robbannak ahol meggyújtöd őket, mint a petárdák, valamint valamelyik megbízható EU-s üzemben készítették őket, nempedig Kínában vagy Ukrajnában?
2010. dec. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
64%

14.53-as. Az ország lehet hogy civilizáltabb. De a lakosság nem. Ha bárhol külföldön vagyok, akkor le kell tagadjam azt, hogy magyar vagyok. A jobb ellátás érdekében.

Akkor ez miért is van? Mert ennyire civilizáltak vagyunk??

2010. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
64%
Itt semmi sem legális. Miért épp a peti lenne az?
2010. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%

"Ha bárhol külföldön vagyok, akkor le kell tagadjam azt, hogy magyar vagyok. A jobb ellátás érdekében."


Én ilyennel még nem találkoztam, viszont azt tudom, hogy vannak országok, ahol pont akkor fognak pozitívan kivételezni veled, ha magyar vagy.


Kelet-Németország, Lengyelország, Törökország, Mongólia, Japán, Korea, Kína pl.

2010. dec. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
71%
mert csak az igazi veszteseknek kell petárda, a nagyfiúk rakétával is kitudják lőni egymás szemét.:)
2010. dec. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
61%

" Talán azért, mert a tüzijáték rakéták felfele szállnak nempedig ott robbannak ahol meggyújtöd őket, mint a petárdák"


A petárda sem ott robban ahol meggyújtod, hanem a végén és eldobás után. Ennyi erővel fennállhat a veszélye annak is, hogy a tűzijáték felrobban a gyújtáskor. De a tűzijáték azért veszélyesebb mert azzal sérülést/kárt okozhatsz, ha véletlenül eldől és a tömegbe repül.

2010. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
64%
Csakhogy a LIDL-ben kapható tüzijáték EU-s szabvány szerint készült, lehetőleg egy Nyugati országban, nempedig mindenféle szabvány nélkül valami viskóban Észak-Koreában.
2010. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!