Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem értem mi alapján kéne...

Nem értem mi alapján kéne adóztatni a szerencse játékot?

Figyelt kérdés
Tudommal az adó lényege, hogy a megtervelt javak, vagy a munkaerő után fizetünk az államnak. Azt is értem, ha valaki keres a szerencsejáték üzemeltetésével, akkor az adózik, mint például a Szerencsejáték Zrt. De azt nem értem, hogy mi alapján kéne pl a pókeresek adózzanak, hiszen a szerencse alapján csak átcsoportosítódik a pénz véletlenszerűen. De nem termelődik új érték. Mi köze az államnak ehez?
2010. dec. 15. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert az bevétel számodra.

Egyszer nyertem egy betelefonálós műsorba de fizetnem kellet 36%-ot. az volt vagy 200000.

2010. dec. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mert már nem tudnak honnan pénzt szerezni. Ha nem tetszik, játsz külföldi oldalokon, meg fű alatt.
2010. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Adózni kellett az öröklés után is pedig nem termelődik új érték.
2010. dec. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ami nekem bevétel az másnak kiadás. Az öröklésnél azért érthető, bár nem túl jól hangzik, de ott a másik már halott, tehát ami nekem bevétel az másnak már nem kiadás. Minden más adózási formánál, pl. munkaadó, a munkát adóztatják, ami hozzáadott érték, vagyis a munkánkkal értéket teremtünk, ahogy az árucikk sem a semmiből keletkezik, azaz a termékek adója is azért van, mert ott valami plussz érték termelődött. De a szerencsejáték ebből teljesen kilóg. Nem is értem, hogy nem ütközik-e alkotmányba megadóztatni? Vagy az alkotmány nem rögzití az adó fogalmát?
2010. dec. 16. 11:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!