Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vettem egy kabátot, átverve...

Vettem egy kabátot, átverve érzem magam. Fogyasztóvédelemre kell mennem vagy hivatkozhatok valamire, ami kevesebb cécóval jár?

Figyelt kérdés
Vettem egy kabátot egy puccos üzletben 20 ezerért. Aztán szembejött velem egy kínai üzletben ugyanaz a kabát 8ért. Nem kicsit kiakadtam, de mivel nyilván ilyenkor semmit sem tehetek, beletörődtem. A kabátot karácsonyi ajándékként kapom, elővettem megmutatni édesanyámnak és jobban megnézve láttam, hogy a címkéin két ár van... A 20ezres és a másik címkén rajta van ugyanaz a 8ezres ár mint a kínaiban. Ráadásul még a 3 munkanap sem telt le, amíg kötelesek visszavenni, de én nem levásárolni akarom, hanem visszakapni a pénzt. Vásárló félrevezetése címen mehetek a fogyasztóvédelemre? Amennyiben nem fizetnek persze... meg amúgy is mennyire etikus 150%-os haszonkulccsal dolgozni egy noname ruhadarab esetében... köszi a válaszokat.
2010. dec. 15. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ilyenkor mi a teendő, de egy kabáton látszik mennyit ér...
2010. dec. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Kriszti83 ***** válasza:

Kereskedelemben dolgozom.

Tipp: vidd vissza a kabátot, mutasd meg, hogy 2 árat találtál rajta, mond el, hogy amennyiben nem adják vissza a pénzt (3 napon belül indok nélkül is kötelesek pedig rá!) akkor beírsz a panaszkönyvbe és a fogyasztóvédelemhez fordulsz. Ne aggódj, vissza fogják adni a pénzed.

Kellemes ünnepeket!

2010. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem semmit nem tehetsz. Te nem voltál elég körültekintő, hogy annyiért megvetted. Én is láttam ma ugyanazt a cipőt mindenhol 28-ért, a márkaboltban 26-ért, plázában 32-ért. Ugyanazt. Csak magára vethet, aki megveszi ott, ahol 32...
2010. dec. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

elsőnek: szép a kabát, vastag is igazi pufi, de ha 8ért megkaphatom, nem akarom 20ért megvenni.


második: köszi, ezt fogom tenni.


harmadik: az addig oké, mint írtam: ha ennyi lenne amit te leírtál nem is tehetnék semmit. de két ár van ugyanazon a kabáton....

2010. dec. 15. 19:27
 5/14 anonim válasza:
viszavették végul?
2010. dec. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
holnap fogom visszavinni, majd megírom mi volt.
2010. dec. 15. 19:53
 7/14 anonim ***** válasza:

"Nem kicsit kiakadtam, de mivel nyilván ilyenkor semmit sem tehetek, beletörődtem. "

Miért érzem úgy, hogy az üzlettel nem beszéltél még, de a fogyasztóvédelemhez azonnal mennél? Az üzletben ne azt mondd, hogy láttad ugyanezt a kínaiban féláron, hanem hogy nem tetszik annak, akinek ajándék lenne. A kínais nem indok, és igen, a kereskedelemben akármekkora haszonkulccsal etikus dolgozni...

2010. dec. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
te vagy a második válaszoló aki nem bír értelmezni 5 mondatot. igen beletörődnék ha most a kérdés kiírása előtt egy perccel nem tűnt volna fel hogy - huszadjára is leírom, és nem a kínais dolog lenne az indok, hanem az hogy KÉTFÉLE ÁR VAN A KABÁT CÍMKÉJÉN. az ember lány este hétkor tehetetlen, a boltba holnap fogok tudni visszamenni, csak szerettem volna némileg tájékozódni, hogy van-e esetleg valami szabályozás vagy akármi amivel ebben az esetben érvelhetek - és egyébként találtam már azóta, törvénybe van iktatva az egyértelmű: két feltüntetett ár esetében az alacsonyabb az eladási ár, a különbözetet pedig kötelességük visszafizetni -, vagy csak a fogyasztóvédelem. az oldal pedig arra van hogy kérdezz, én ezt speciel azért kérdeztem, mert már volt dolgom megjavíthatatlan telefonokkal és csak perrel való fenyegetésre csengető üzletekkel, ami(a fizetés) viszont megtörtént, tehát a követelésem jogszerű volt, mégse akarták elismerni és már viszolygok a hercehurcától. kössz az építő jellegű hozzászólást.
2010. dec. 15. 22:56
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezt bebuktad szerintem, legközelebb jobban szétnézel.

Kizárt, hogy valamit is elérj a fogyasztóvédelemmel.


Én is így jártam az én kabátommal csak az enyém 65000be került és a kinaiban meg lehetett venni 5ezerért. A különbség annyi, hogy az enyém eredeti a kínaiban meg kamusik vannak amik nem vízállók. De megszólalásig ugyan az, de amíg sz@rtig nem áztál benne amire nem kell sokat várni egy esős nap addig nem tudhatod ezt.


A fogyasztóvédelemhez pár éve nekem is mennem kellet de nem tudnak segíteni mert szinte semmi hatáskörük nincs mostmár. Attól függetlenül, hogy maximálisan jogos volt a reklamációm nem tudtak semmit tenni.

2010. dec. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

nah egy újabb szövegértelmező bajnok. huszonegyedjére is: egy azon kabáton kettő különböző ár volt egymás mellett két címkén, az egyik címként 8, a másikon 20ezer(nem a kínais meg a másik kabáton más-más ár, hanem a puccos üzletben vett egyetlen ruhadarabra volt két ár írva). Ennél egyértelműbben nem tudom leírni. Az ide vonatkozó törvény: 1997. évi CLV. törvény a fogyasztóvédelemről: (7) Több eladási ár vagy szolgáltatási díj egyidejű feltüntetése esetén a vállalkozás köteles a feltüntetett legalacsonyabb eladási ár vagy szolgáltatási díj felszámítására.

A kabit visszavittem, próbálkoztak, hogy de az a beszerzési ár, mondtam h és az engem hol érdekel? ami rá van írva a termékre, az a fogyasztónak szóló információ. Nem voltam bent két percig, jattolták a 20 ezret és még meg sem pendítettem a fogyasztóvédelmet. Megvettem 20 percre rá ugyanazt a kabit 100 méterrel arrébb 8ezerért... mondta az eladó h tőle hordja el a másik üzlet tulaja.

2010. dec. 16. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!