Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pontosan milyen törvényeket...

Pontosan milyen törvényeket és alapvető emberi jogokat sértettetek meg Trianonban és ezek alapján megfelelő fórumokon, Nemzetközi bíróságon semmissé lehetne-e nyilvánítani?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom ez mindenképp egy érdekes kérdés, ezért szeretném, ha a jogban jártasak is kifejtenék véleményüket.

Csak, az alapján, ami nekem egyértelmű, egy perben már semmissé lehetne lehetne nyilvánítani a szerződést, de kérdés, hogy erre egyáltalán lenne-e lehetőségünk, esélyünk és elegendő jogi alapunk. És ha netán sikerülne is, ez visszacsatolná-e az elvesztett területek kis észét, vagy akár egészét?

Az említett oldal: [link]

A békeszerződés magyar szövege: [link]

És az én fantáziámat is beindító videó: http://www.youtube.com/watch?v=kbr_Pv_jy-g


2009. jan. 14. 22:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, elfelejtettem említeni azt az oldalt, ami elég részletes leírást ad az akkori eseményekről.
2009. jan. 14. 22:11
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
A videó, illetve az abban szereplő levél kmau, ezt már sokezer helyen leírták, de úgy látszik még mindig van néhány nagyon okos aki beveszi. Amúgy jogilag a szerződés nem támadható. Esetleg az aránytalansága miatt lehetne belekötni, mert a háborúban betöltött szerepünkhöz képest aránytalan a büntetésként kiszabott területvesztés. Azonban én semmi értelmét nem látnám a területek visszacsatolásának. Már amikor elvették akkor is nagy kisebbségben éltek a magyarok az elvett területeken ami azóta fokozódott is. A jelenlegi "kis" Magyarországon is fogyatkozik folyamatosan a népességünk, mit csinálnánk egy naggyal? Ahogy visszakerülnének a magyarság azonnal kisebbség lenne saját országában.
2009. jan. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Trianon nem egy "szokványos "szerződés volt, hanem a győztes hatalmak osztozkodása a vesztes államok felett.

Így jártunk .

egyébként szerinted, ha már ilyen nagy trianonista a kérdés, én is feltennék egyet:

Mikor volt utoljára a történelemben olyan, hogy egy székely, vagy akár Brassóban élő magyar felkerekedik, és átmegy az anyaországon, benéz a sógorokhoz, megnézi francia riviérát, ha kedve van munkát vállal, vagy letelepszik ahol akar..stb..

2009. jan. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Románia gazdag ország? nem

Szlovákia gazdag orság? nem

Szerbia gazdag ország? nem


Akkor mi a fenének nekünk a terület??

Az ott lévő magyar kisebbségnek az autonómia, és a kisebbségi jogok jelentik a jelent és a jövőt!

Nekünk meg ha felébredünk végre!

Egy osszág gazdagsága ma nem a terület nagyságától , hanem a benne élő emberek minőségétől és céljaitól terveitől függ!!

2009. jan. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha végignéztétek, főleg az első weboldalt akkor rájöttök, hogy a légalapvető emberi jogok sérültek meg. Az összes ecsetelése valószínüleg könyvbe telne, de egy párat említenék, ami mindenkinek egyértelmű:

1) A háború alatt Magyarország nem volt önálló állam, az őt érintő döntésekre max befolyással lehetett, de minden egyes hadművelet, amiért az országot büntették felsőbb utasítás volt.

2) Alapvető tény, hogy a vezetők bűneiért a nép nem hibás, itt azonban mégis a népet büntették, az I Vh-ban résztvevő összes államok közül egyedülállóan. Mind az osztrákoknál, mind a németeknél csak a vezetőket büntették, és ezen országok határai nem sérültek (főleg nem ily mértékben)

3) A béketárgyalások során a magyaroknak esélyük sem volt a védekezésre, a Párizsba küldött delegációt őrizetbe vették és fogságba tartották. Még az amerikai őslakos indiánok, és az afrikai törzsek sem tettek SOHA ilyent, így ősidőkbe visszanyúló törvényeket és alapvető emberi jogokat sértettek meg.

4) A magyar delegáció kényszer hatására írta alá a szerződést. Ez szintén alapvető emberi jogokat sért.

5) Magyarország olyan államoknak kellett hatalmas kártérítést fizessen, amikkel soha nem állt harcban.

És még sorolhatnám...

6) A tárgyalások során felhasznált anyagok valódiságáról senki sem győződött meg, pedig azok valótlanságára már a tárgyalások során rávilágítottak.

A videóra bizonyítékot nekem sem sikerült találnom (igaz, hogy nem is kerestem), csupán a fantáziámat indította be.

A többieknek pedig látszik, hogy ti nem vagytok határon túliak, mert nem látjátok át azoknak a helyzetét.

Hogyan álmodozzunk autonómiáról, amikor az EU le se szarja, hogy mi történik itt, Băsescu pedig nyilvánosan (az EU előtt) kijelentette, hogy Székelyföldön akkor lesz autonómia, amikor Olteniában (Románia legszegényebb térségében). És ha tegyük fel, meg is kapnánk, mit kezdenénk vele? A villamos energiát, a gázt, minden alapvető szükségletünket Székelyföldön kívülről kapjuk, azaz ha kivívjuk az önrendelkezést, akkor majd "nesze nektek önrendelkezés" elvén vagyonokat fizetünk mindenért, ha egyáltalán lesz lehetőségünk fizetni...

És Itt Erdélyben még hagyján a helyzet, de a felvidéken és Vajdaságon már nyilvánvaló, hogy félniük kell az ottani magyaroknak anyanyelvüket használni, mert megverhetik őket (az anyanyelvhasználat biztosítása pedig szintén a békeszerződés egy cikkelye volt).

Én is Székelyföldi vagyok, ezért első kézből tudom, hogy mi van itt, hogy milyen lehetőségek rejlenek Erdélyben, olyan csodák, amiket a Román állam tönkretett, de valójában aranyat érnek. És ez csak Erdély. Apponyi Albert védőbeszéde ( [link] pedig nagyon világosan rávilágít arra is, hogy mit is kezdhetnénk azokkal a területekkel, és az ott található dolgokkal. Ez a védőbeszéd nem évült el, napjainkra is szinte ugyanúgy érvényes, mint akkorra. A benne található jóslatok be is váltak.


Így még egyszer kihangsúlyoznám kérdésemnek a lényegét: Lehetséges-e a szerződést újratárgyalni és az alapján a jelenlegi határokat módosítani. Elsősorban jogi értelemben kérdezném.

2009. jan. 15. 14:21
 6/9 anonim ***** válasza:

"Lehetséges-e a szerződést újratárgyalni és az alapján a jelenlegi határokat módosítani."


Nem lehet, 60 éve nincs hatályban a trianoni béke.

2009. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az európai hatalmaknak akkor sem volt, és most sem érdeke egy erős és egységes ország Európa szívében! Ezért találták ki az ország 2/3 ának elvételét
2009. jún. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

"Az európai hatalmaknak akkor sem volt, és most sem érdeke egy erős és egységes ország Európa szívében! Ezért találták ki az ország 2/3 ának elvételét"


Abszurdum lett volna Nagy-Magyarország megmaradása.

2009. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha édesanyádat vagy a testvéreidet elrabolnák, ha szegények lennének, nem kellenének?
2009. aug. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!