Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki örülne egy ilyen állatvédel...

Ki örülne egy ilyen állatvédelmi törvénynek?

Figyelt kérdés

Az Európai Unió területén belül az állatok jogainak védelme érdekében a következő törvény lépne hatályba:

1. Minden nem étkezési célra szánt állati eredetű termék kereskedelmének tiltása. Ide tartoznak bőrből készült ruhák, cipők, táskák, szíjak, gyapjú, selyem, gyöngy, méhviasz stb. Ezen termékek értékesítése tiltott lenne, és az EU területére is tilos lenne behozni ilyen termékeket.

2. Állatkísérletek betiltása. Nem lehet állatokon tesztelni kozmetikumokat, gyógyszereket, semmilyen terméket

3. Vadászat teljes tiltása. Nem lehetne öncélúan állatot ölni

4. Étkezési célú állatoknál humánus körülmények előírása. Tiltott lenne a mesterséges megtermékenyítés, ketrecben tartás, idő előtti leölés. Az állatokat kizárólag legelőn lehetne tartani. Csak fogyasztási céllal ölhető meg állat. Tejéért tartott tehenet, vagy tojásáért tartott tyúkot pl egyáltalán nem lenne szabad megölni.

5. Horgászat betiltása. A halak nem trófeák, hanem élőlények, ezért tilos lenne horgászni. Főleg a sporthorgászat tiltása a cél. Halászat megengedett, amennyiben fogyasztási céllal történik

6. Állatok fogságban tartásának tilalma az étkezési célra szánt állatok és a kutyák illetve macskák kivételével. Ez természetesen az állatkertekre is vonatkozna. De otthon se lehetne állatokat tartani. Ez alól a kutya és macska kivétel lenne, illetve az élelmezés céljából tartott állatok. De például halakat, madarakat vagy kígyót senki sem tarthatna otthon csak azért, mert neki tetszik, hiszen az állatot ezzel rabságba kényszeríti



tegnap 18:16
1 2
 11/13 kürtőskalácska ***** válasza:
A 4-es pontnál ha egy tyúkot a húsáért tartanak de tojik egy tojást akkor a tojást nem lehet felhasználni?
tegnap 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#1 "Kiváncsi lennék, ki olvassa végig?"

felesleges, már az első pont akkora marhaság, hogy a többi lényegtelen.

Megy a hiszti a környezet védelméért meg hogy ne legyenek kőolaj származékok, műanyagok, erre meg akarja tiltani a természetes anyagok közül azt ami a leginkább jó a műanyagok helyett. Itt vége is az egésznek.

tegnap 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

“1. Minden nem étkezési célra szánt állati eredetű termék kereskedelmének tiltása. Ide tartoznak bőrből készült ruhák, cipők, táskák, szíjak, gyapjú, selyem, gyöngy, méhviasz stb. Ezen termékek értékesítése tiltott lenne, és az EU területére is tilos lenne behozni ilyen termékeket.”


Ezek az étkezésre leölt állatok “melléktermékei”



“2. Állatkísérletek betiltása. Nem lehet állatokon tesztelni kozmetikumokat, gyógyszereket, semmilyen terméket”


Alig vannak kozmetikai állattesztek, tiltás helyett a piac szabályozza önmagát, azok a márkák, amik állatkísérlet mentesek egyre inkább teret hódítanak. Gyógyszerkísérleteket pedig feleslegesen nem végeznek állatokon


“3. Vadászat teljes tiltása. Nem lehetne öncélúan állatot ölni”


A vadászat általában nem öncélú, hanem a vadállomány karbantartása a cél, ezért nem legelik le a búzát, amiből a kenyered sütik, és ezért nem kóricálnak a kocsid előtt az M3ason és ezért tudsz elmenni egy erdei sétára, anélkül, hogy felöklelne egy vaddisznó


“4. Étkezési célú állatoknál humánus körülmények előírása. Tiltott lenne a mesterséges megtermékenyítés, ketrecben tartás, idő előtti leölés. Az állatokat kizárólag legelőn lehetne tartani. Csak fogyasztási céllal ölhető meg állat. Tejéért tartott tehenet, vagy tojásáért tartott tyúkot pl egyáltalán nem lenne szabad megölni.”


Van tiltás és a piac szabályozza magát a nem ketreces tartású állatok pl tojáson fel vannak tüntetve. A tejelő marhát meg a tojó tyúkot pedig nemigen szokták levágni,


“5. Horgászat betiltása. A halak nem trófeák, hanem élőlények, ezért tilos lenne horgászni. Főleg a sporthorgászat tiltása a cél. Halászat megengedett, amennyiben fogyasztási céllal történik”


Apám horgászik, mi megesszük a halakat, ahogy a horgász ismerősök 99,9%a is. Ráadásul erősen szabályozva van hol, milyen, mekkora és hány halat lehet fogni


“6. Állatok fogságban tartásának tilalma az étkezési célra szánt állatok és a kutyák illetve macskák kivételével. Ez természetesen az állatkertekre is vonatkozna. De otthon se lehetne állatokat tartani. Ez alól a kutya és macska kivétel lenne, illetve az élelmezés céljából tartott állatok. De például halakat, madarakat vagy kígyót senki sem tarthatna otthon csak azért, mert neki tetszik, hiszen az állatot ezzel rabságba kényszeríti”

Minden állatkert részt vesz szaporítási programokban, több száz, több ezer fajt hoztak már vissza a kihalás széléről.


Legközelebb kicsit nézz utánna miről beszélsz, mielőtt s€gget csinálsz a szádból

tegnap 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!