Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gondatlan állattartás miatti...

Gondatlan állattartás miatti feljelentés így működhet?

Figyelt kérdés

Leírom a teljes történetet.

Egy nő kirakott a helyi városi facebook csoportunkba egy posztot, amiben két leopárdgekkót árult felszereléssel, nyilván nem ingyen. Nem vagyunk tapasztaltak, így elhoztuk őket, pedig láttuk őket élőben előtte. Viszonylag hamar feltűnt, hogy az egyikkel valami nincs rendben, úgyhogy gyorsan elvittük állatorvoshoz. Kiderült, hogy súlyosan beteg, valószínűleg hosszú ideje rossz körülmények között tarthatták. Mivel nem sok esély volt arra, hogy felépüljön, emellett folyamatos fájdalmai lehettek az eutanázia mellett döntöttünk. A másik gekkó jobban van, bár túl vékony és hiányzik pár ujjperce, ami szintén a nem megfelelő tartás eredménye lehet.

Nem is csak az a baj, hogy minket csúnyán átvert, de nő elmondása alapján még rengeteg állatot tart, macskát, kutyát, többféle kisemlőst, kaméleont és teknőst. Utóbbit rögtön felrakta eladásra a városi facebook csoportba, ahogy elhoztuk tőle a gekkókat. A lakásában nem tudjuk milyen állapotok lehetnek, mivel nem mentünk be, mindent kihozott az udvarára. Megpróbáltuk vele felvenni a kapcsolatot, de sikertelenül.

A többi állat miatt aggódom, ha őket is ilyen "odaadással" tartja, akkor súlyos gondok lehetnek velük is.

Amilyen bizonyítékok rendelkezésre állhatnak:

-gekkós és teknősös facebook poszt, előbbi csak screenshotolva, mivel később ezt leszedte az oldalról

-állatorvos szakvéleménye

-teljes messenger beszélgetés a nővel

-a házára fel van szerelve egy kamera, nem tudom működik-e, de ha igen lehet róla felvétel, hogy múlt vasárnap elhoztuk tőle az állatokat

Ha jól tudom gondatlan állattartás esetében a helyi jegyzőt kell keresni, de nem tudom, ez elég bizonyíték lenne-e bármire, vagy elküldenének bennünket a búsba, hogy ne zaklassuk őket ilyenekkel? Ráadásul itt a többi állat esetében bizonyíték sincs, csak gyanú. Amit még tudok tenni, hogy akik érdeklődtek a teknősös posztnál, őket felkeresni, hátha ők is tudnak valamit.



júl. 7. 13:55
 1/1 Hova gondolsz ***** válasza:

Már csak az állatok érdekében is írom, hogy szerintem mindenképp próbáld meg a feljelentést a jegyzőnél, vagy nézz egy állatvédelemmel foglalkozó szervezetet.

Nem tudom, ez jó lenne-e:

[link]

júl. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!