Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy nekem küldött, szerződé...

Ha egy nekem küldött, szerződésben aláírás előtt átírok velamit, de a másik fél nem veszi észre és Ő is elfogadja, akkor mi van?

Figyelt kérdés

Igazából csak viccből, kíváncsiságból, olyan társadalmi kísérletként gondolkodtam el a következőn.


Egy szolgáltató cégtől, kaptam egy szerződést, feltételekkel, árakkal miegymás. És kíváncsi vagyok, mennyire szállítószalag szerűen írják alá ők, miután aláírva visszaküldöm. (Szerintem így írják alá.)


Gondoltam, hogy az egyik díjtételből egy számjegyet eltüntetek (vagy egy tizedespontot beteszek). És visszaküldöm aláírva.


Ezzel követek-e el valami bűncselekményt?


Vagy nekik is ugyanúgy kötelességük elolvasni, és értelmezni mielőtt aláírnak egy szerződést? Számít-e egy ilyen esetben a "rosszhiszeműség"?


Félreértés ne essék. Egy még aláíratlan "biankó" szerződésről beszélünk. Tehát nem egy aláírt szerződés "hamisításáról". És ha jól tudom, aláírás előtt a szerződssel kapcsolatban mindkét fél élhet "módosításokkal".


Az nyilván rosszhiszeműséget vet fel, hogy a módosítási "javaslatomról" nem tájékoztattam őket. De részükről meg hanyagság, ha elolvasás nálkül írják alá.


Nyilván mikor követelném hogy a szerződött díjtétellel számlázzanak, úgy is felbontanák a szerződést azonnal. Tehát hosszú életű nem lenne a kedvező díjtétel.



okt. 23. 15:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Magánszeméllyel kevéssé valószínű, mert ott pont az a lényeg, hogy a szerződést 1 helyen, egyidejűleg írják alá. Ha meg valami ritka ok miatt távolról, időeltolódással szerződnek, azt az egy példányt a 2. aláíró gondosan el fogja olvasni.
okt. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#5:


Hogy jut ilyen az eszembe? Simán...


Mert gondolom, a törvény mindenkire egyformán vonatkozik, és aláírás előtt elvárható, hogy mindkét fél elolvassa amit aláír. Ha valaki hanyagságból ír alá valamit az a saját baja.


Visszakérdeznék...


Hányszor van, hogy egy szolgáltató ajánl valamit mondjuk szóban. Aztán az ügyfék mondja, jöhet a szerződés. Hányan aláírják, hogy egy része számukra nem világos, vagy el sem olvassák.


Ők ugyan hivatkozjatnak majd arra, hogy de mikor szóban elmondták máshogy "értették"? Akkor az igazságos, hogy a valamilyen szinten az aláíró ügyfél van megvezetve, és aláírja a szrződést, akkor a szolgáltató lobogtahatja? És egy per esetén valószínűleg a bíróság ia azt mondaná, hogy a szerződés meg nem értése, vagy annak hanyag tanulmányozása az aláíró felelőssége. Az abból eredő károkat neki kell viselni.


Akkor ugyanez egy szolgáltatólól nem várható el?


(Egyébként változatlan formában írtam alá, visszaküldtem. Tehát innentől a vita elméleti jellegű.)

okt. 25. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!