Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet az eltartási...

Quatermain kérdése:

Hogyan lehet az eltartási szerződést úgymond érvényteleníteni, ha a másik fél már értékesítette az eltartott vagyonát, aki még él?

Figyelt kérdés
A történetben van még egy csavar, az ún. vagyonon már a vevő is túladott melegében. Tanulmányoztam a Ptk-t is, de nem találok konkrétumot, az eltartott nem beszámítható ráadásul.

2021. jan. 13. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Egész pontosan mi is történt? Mert ennyiből nem lehet megfejteni...


Ki az eltartott? Mi van az eltartási szerződésben? Ki adott el és mit?

2021. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egy idős úr, aki egyedül él vagyis élt mert már az "eltartóknál" lakik. Nem láttam az eltartási szerződést, de nyilvánvalóan jogsértő magatartásról van szó még akkor is, ha ez hivatalosnak tűnik. Az eltartók egy családi házat adtak el, amelyben a bácsi lakott és földterületeket, az ingatlant a vevő eladta ahogy megvette szinte. Tudtommal az eltartott élete alatt erre nincs lehetőség, vagy ha igen, akkor valahogy sikerült kijátszani az erre vonatkozó jogot. De summa summarum, nálam jóval hozzáértő emberek vannak itt, akik biztosan tudnának erre választ adni.
2021. jan. 13. 12:48
 3/14 A kérdező kommentje:
Kiemelten fontos kulcsszavak a kérdésben a NEM BESZÁMÍTHATÓ és az ÉL.
2021. jan. 13. 12:50
 4/14 A kérdező kommentje:
Át lett ruházva a tulajdonjog az eltartókra, ami szintén fontos pont. Csak a szerződő felek támadhatják meg a szerződést, akik közül az eltartott, akit szerintem nyugodtan nevezhetünk sértettnek, nem beszámítható, ergo nem tudja felbontani a szerződést. A hozzatartozók megkeresték tavaly a hatóságokat, vállat vonva azt mondták "önként ment bele".
2021. jan. 13. 13:03
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

4 "Át lett ruházva a tulajdonjog az eltartókra"


Magyarul a bácsi elajándékozta a vagyonát a gondviselőinek. Ez legális. Továbbra is gondoskodnak a bácsiról, nincs ezzel gond.

A rokonok akkor nem jelentkeztek, mikor gondozni kellett volna a bácsit? Csak most, amikor már nincs mit örökölni? Egyébként ha eltartási szerződést köt valakivel, akkor már az ő rokonai amúgy sem kaphatnak tőle semmit.

2021. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen itt nem az öröklésről van szó, hanem a körülményekről. Lásd az eltartott helyzetét és nem állítom egy szóval sem, hogy a hozzátartozók ártatlanok! Több sebből vérzik a dolog, és fennáll a gyanú, hogy a gondviselés nem emberhez méltó körülmények között történik.
2021. jan. 13. 13:32
 7/14 anonim ***** válasza:
6 De mi alapozza meg a gyanút, hogy az eltartott méltatlan körülményekközt él?
2021. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de a szerződésben foglaltak pontos ismerete nélkül nem lehet véleményt formálni egy ilyen ügyről. Első hangzásra akár lehet teljesen legális is ami történt, de akár támadható is. Ezt ennyi információból nem lehet megmondani.
2021. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Elfogadható érv ha azt mondom, hogy az eltartók "svédek"? Már iparág fejlődött ki abból, hogy egyedül élő, nyugdíjas férfiakat környékez meg általában a család női tagja, majd ráveszi az időst az eltartásra, akit magukkal visznek ki tudja hová. Ki tudja hová, mert a rokonok és a barátja sem tudja a címet és nem fogadnak látogatót sem, korábban telefonon beszélhettek vele, de ez számomra olyan, mintha rab lennél, szóval ezt sem kell részleteznem. Onnan lehet vélni a gyanút egyébként, hogy előfordul a kriminalisztikában hasonló hátterű eset vagy annak következménye, ami a legtöbbször tragikusan végződik, én mint jogkövető állampolgár nem hunynék szemet felette. Főleg hogy van egyedül élő, nyugdíjas hozzátartozóm, mint sok más embernek.
2021. jan. 13. 14:55
 10/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Sehogy sem lehet. Ha a bácsi olyan szerződést kötött, hogy a szerződés kötésekor nem ragaszkodott a tartási jog bejegyzéséhez a tulajdoni lapon (valószínűleg nem tette), akkor nincs mit tenni. Kívülállónak semmiképpen. Gondolom lehetne feljelentést tenni, ha csalás gyanúja felmerülne, de egyrészt bizonyítani kellene tudni, másrészt valószínűleg olyan minimális vállalás van a szerződésben, amibe nem nagyon lehet belekötni.

Ha a család nem volt olyan viszonyban a bácsival, hogy megbeszélte volna velük a tervét, akkor most már nem nagyon tehetnek semmit. Olyan idős hozzátartozót, aki nem beszámítható, koránál állapotánál fogva nem képes belátni a cselekedetei következményét, az előtt kell gondnokság alá vetetni, mielőtt visszafordíthatatlan dolgokat tesz. Ha az "eltartók" mindennemű kapcsolattartást akadályoznak, akkor ez ügyben talán lehet mit tenni, esetleg személyi szabadság korlátozása miatt is.

2021. jan. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!