Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Volt férj eladhatja-e ingatlan...

Volt férj eladhatja-e ingatlan tulajdonrészét a másik fél beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés

Két gyermekes anya, öt éve elváltak, vagyonmegosztás nem történt meg, az ingatlan használati joga az anyánál van, ő él az ingatlanban a közös gyerekekkel.

Az ingatlanon még házasként közösen felvett hitel van, a férj volt a hitel felvevő, a feleség adóstárs.


A férj elköltözése óta egyáltalán nem fizeti a hitel rá eső (50%) törlesztő részleteit, ezt teljes egészében a volt feleség fizeti (a volt férj bíróság által megítélt gyermektartásdíjat sem fizeti, de ez ebből a szempontból nem számít).


Most a volt feleséget, azzal fenyegeti, hogy eladja a tulajdonrészét, kivéve, ha a volt feleség kifizeti neki (a vásárlás óta 1,5-2x értékűre nőtt ingatlan) jelenlegi árának 50%-át.

Most eltekintve attól, hogy a volt férj a saját gyerekeinek lakhatásával is játszik, tényleg simán eladhatja, akár egy maffiózónak is a tulajdonrészét? Az átvállalhatja a hitel rá eső részét is? Hogyan működik ez?



2017. márc. 16. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem adhatja el a másik tulajdonostárs beleegyezése nélkül. De a hitelt sem ráeső részét sem vállalhatja át.

Egy ismerősömék elváltak, a vagyonmegosztás során a férj kifizette a feleség részét, így az egész ház a férj tulajdona lett. A Bank ennek ellenére nem járult hozzá, hogy a volt feleség ne legyen adóstárs.

2017. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Eladhatja a saját tulajdonrészét, de a jelzálog miatt, ez csak a pénzintézet szabályai szerint történhet. Továbbá ettől még a kizárólagos lakáshasználat megmarad.


Hogy venne-e bárki is fél ingatlant, amit nem is használhat, már más kérdés.

2017. márc. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ingatlan közös tulajdon. Tehát a saját részt az osztatlan részek tulajdonosainak beleegyezésével (itt a feleség beleegyezésével) lehet csak eladni, különben az ügyvéd nem intézi, nem adja be a földhivatalba, tehát a helyzet változatlan marad.


Ez a jogi rész. Azonban van egy másik is. Most a feleség egyedül használ egy ingatlan, amelynek a másik fele nem az övé. Következésképp jogtalan haszonszerzésről van szó, amely ellen keresetet lehet benyújtani. Ez alól egyetlen kivétel, ha a váláskor bírói (közjegyzői) végzés rendelkezik az ingatlan sorsáról, mert akkor az a mérvadó. Ha ez nincs, akkor az apa eljárása morálisan megkérdőjelezhető, jogilag korrekt.

2017. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Eladhatja, létezik az ún. kényszerértékesítés is, amit bíróság rendel el, ha az egyik fél szeretné de a másik hajthatatlan, akár árverezés útján is ami egyik félnek sem érdeke. A feleségnek elővételi joga lesz. Ilyen biztosan van. Arról, hog osztatlan közös tulajdon tulajdonrészét eladni, nem hiszem. Ha létezne ilyen jó lenne most nekünk is megragadnánk az alkalmat:) De az is necces amit előttem mondtak, ugyan ki venne ilyen igatlan részt amennyiben lehetne is.
2017. márc. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Saját tulajdonrész eladásához nem kell a többi fél beleegyezése. Elővásárlási jog van, ami nem azonos azzal.

Jelzálog (elidegenítési és terhelési tilalom) miatt viszont kell a bank engedélye.

2017. márc. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És lakottan is lehet egy ingatlant értékesíteni. Amúgy ezt pont tipikusan válás után szokták bosszúból így. És be is költöztetnek valakit.
2017. ápr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!