Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös ingatlan másik tulajdono...

Közös ingatlan másik tulajdonos tudta nélküli eladása és a vételár megtartása sikkasztásnak minősül?

Figyelt kérdés
Házasságomban az életközösség 5 éve megszűnt, zajlik a válás. Jelenleg élettársammal élek, vele közös gyermekünkkel. Volt feleségem - akitől jelenleg válok - a közös ingatlanunkat, melyet a házasság alatt a nevére vásároltunk, tudtom, beleegyezésem nélkül eladta, amit egy telefonbeszélgetésünk mondott el véletlenül. A pénz azóta is a bankszámláján van, a vételárat nem osztotta meg velem, adásvételi szerződést nem láttam (és az még mindig nem igazolná, hogy mennyiért adta el valójában). A hitelt ráadásul az életközösség megszakadása után 2 évig egyedül fizettem (előtte is, sőt az önerőt is én biztosítottam, de ez az életközösségünk alatt történt), ez okból esetleg nagyobb arány járhat nekem az ingatlanból? Az első és legfontosabb kérdésem azonban: ez így, ebben a válási helyzetben, sikkasztásnak minősül?
2016. máj. 12. 00:02
 1/5 90-ben született F.. válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy nem adhatta el, ha te is tulajdonos vagy (ha papíron is az vagy 50%-ban).

Amennyiben ez így van, csak a saját részét (50%) adhatta el.

2016. máj. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pedig azt állítja, hogy eladta! Az ügyvédje is arról tájékoztatott, hogy nincs már tulajdona az ingatlanon! Ha a tulajdoni lapon csak az ő neve szerepel, elvileg így megvalósítható az adásvétel! Természetesen tudom igazolni, hogy az ingatlant a házasság alatt vettük, tehát közös vagyon!
2016. máj. 12. 00:27
 3/5 90-ben született F.. válasza:
100%

"A tulajdoni lapon csak az ő neve szerepel."


Ebben az esetben sajnos eladhatta, viszont a befolyt pénz fele téged illet.

A többi részről viszont ügyvéddel kell konzultálnod. Ezt átlagember nem fogja tudni megmondani.

2016. máj. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem sikkasztás.

"esetleg nagyobb arány járhat nekem az ingatlanból?"

Nem. Vagyoni jellegű követelésed lehet a kifizetett rész felére, nem tulajdoni. Viszont ez csak attól számítva, ahogy a vagyonközösség (életközösség) bizonyíthatóan megszünt.

Mivel a 3. fél valószínűleg jóhiszeműen szerezte az ingatlant, így csak polgári perben a vételár felét követelheted a feleségedtől.


Amúgy 5 év alatt, hogyhogy nem sikerült elválni?

2016. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mert a szóbeli egyezkedésekkel nem jutottunk semmire. Közös megegyezéssel akartunk/akarunk válni. De ő meg ilyenkete csinál. A pénzt nem adja oda, amíg az ő feltételei nem teljesülnek (pl. magas gyerektartás, hogy neki ne kelljen dolgoznia, stb.)
2016. máj. 12. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!