Hogyan lehet az eltartási szerződést úgymond érvényteleníteni, ha a másik fél már értékesítette az eltartott vagyonát, aki még él?
Nagyanyámat szintén C-k ugyan így bepalizták. De csak a fél ház volt az övé, úgyhogy végül a másik felet visszapereltük és a fél házat kifizettük a retkeseknek és akkor elhúztak - vitték magukkal az öreglányt is.
Mi is azt hittük, hogy gyorsan el fogják tenni láb alól meg biztos a kutyaólban tartják valahol és nem adtunk neki fél évet, de 10 év múlva mikor meghalt akkor jelentkeztek, hogy ők csak egy alap temetést tudnának intézni és ha valami többet szeretnénk szálljunk be a költségekbe... Akkor tudtuk meg hova költöztek és a környékbeliek elmondása szerint egész jól bántak az öregasszonnyal. Pikk pakk leszoktatták a piáról (nyilván nem vettek neki), de hordták orvoshoz, volt külön szobája és családtagként kezelték.
Szóval nem mondom, hogy nem létezik erre kiépült maffia, de lehet pofáraesés lenne belőle, ha a hatóságok felmérnék a helyzetet.
Résen kellett volna lenni! Nagybátyámat 2x is megpróbálták bepalizni, de nem sikerült.
Miért? Mert a szomszédok figyeltek, ha gyanús nőt láttak, telefonáltak nekünk, mi meg elhajtottuk a búsba az ilyeneket.
Végül a házat átirattatuk vele az unokaöcsémre. Lehet gonoszul hangzik, de csak így védhettük meg őt. A pénz, amit elosztogatott, már mindegy volt úgyis, de nem engedhettük, hogy elvigyék vidékre "gondozni".
Kicsit kevered a dolgokat, kérdező.
A tartási szerződés arról szól, hogy a megkötéssel egyidőben megkapja a szóban forgó ingatlan tulajdonjogát az eltartó, és onnantól azt csinál vele, amit akar.
Az az öröklési szerződés, amikor csak a tulajdonos halálakor száll át a tulajdonjog az eltartóra.
De mindkét esetben kötelessége az eltartónak megfelelő életkörülményeket biztosítani az eltartottnak, annak haláláig. Ha ez nem így van, akkor az eltartott felbonthatja a szerződést, és az eltartó a saját vagyonából köteles kártalanítani (ha az ingatlant eladta), levonva persze a tényleges költségeket és ápolást.
Ha az eltartott nem beszámítható, akkor gondnokság alá kell helyeztetni, és a gondnoka majd eljár az érdekében.
Ha az illető nem olyan jellegű rokonod, hogy te megindíthatnák az eljárást, akkor a helyi gyámügyet kell megkeresni, és ők majd elindítják az ügyet, ha ők is szükségesnek találják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!