Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhet a munkahelyem irreálisa...

Kérhet a munkahelyem irreálisan magas árat egy eltört NFC kártyáért?

Figyelt kérdés
Véletlenül eltört a beléptető kártyám, én vagyok a hibás, ezt nem vitatom. Ezt korábban jeleztem, mondták, hogy 5000 Ft lesz, amit fizetnem kell. A neten párszáz forintért lehet ilyet kapni. Ha levonják a fizetésemből ezt az összeget, tudok valamit tenni? Vagy hagyjam a fenébe? Felmondtam, úgyhogy most fogják feltehetően kérni az összeget.
tegnap 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem csak a kártyát kell megfizetned, hanem az ügyintézés költségét is.
tegnap 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vesznek egyszerre 50-100 darabot. Van ki nem osztott X db kártya.
tegnap 20:50
 3/12 anonim válasza:
100%
Koliban az eltört kártyáért hasonló összeget fizettem. Ez sajnos ennyi. Biztos olcsón ki lehet hozni a pótlást, viszont ennyit szoktak elkérni, s ez ellen nem hiszem, hogy lenne mit tenni, nem kirívó az összeg.
tegnap 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Természetesen kérhet. 5 ezer forint egyébként teljesen reális. 5 millió az már irreális lenne.
tegnap 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

"Vesznek egyszerre 50-100 darabot. Van ki nem osztott X db kártya."


Ha eltöri valaki a poharad a kárt kell megtérítenie. Nem hivatkozhat arra, hogy de van még 30 poharad otthon.


Bár szerintem fölöslegesen strapálom magam, ezt te sohasem fogod megérteni.

tegnap 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezt az ügyintézés költségére írtam, nem a kártyáéra, 5-ös. A kártya árát megfizetem, de az egy nagyságrendi különbséget sokallom. Mind1, leszarom, legyenek boldogak a különbözettel.
tegnap 21:46
 7/12 2*Sü ***** válasza:

A kártya anyagköltsége a legkevesebb. Lehet, hogy van ki nem osztott x darab kártya előre legyártva, de a dolog nem úgy működik, hogy előveszek egyet a fiókból, hogy tessék… Ha normálisan végiggondolták, akkor ha van is legyártott kártya, az nincs aktiválva, különben az aktiválatlan kártyákkal vissza lehetne élni. Meg amúgy is hozzá kell rendelni a kártyát a személyedhez, hogy tudják, hogy ha valaki ezzel a kártyával lépett be, akkor az X. Y. volt.


Tehát te jelezed a kártyacserét valami titkárnak/titkárnőnek, ő mondjuk felveszi a kapcsolatot az informatika osztállyal, ott kiosztják valakinek feladatként, hogy aktiválja a kártyát, és rendelje a te nevedhez azt. Ő visszajelez a főnökének, aki visszajelez a titkárnőnek, aki értesít téged, hogy jöhetsz a kártyáért, közben kinyomtat egy átvételi nyilatkoztatot. Mikor átveszed a kártyát, akkor aláíratja veled, utána iktatja valahova ezt az átvételi nyilatkozatot stb… Meg valószínű közbenső lépéseknél is le kell papírozni dolgokat. Sőt ha komplexebb a rendszer, mondjuk más cég üzemelteti a beléptetőrendszert, akkor további extra körök vannak. Lehet összességében több órányi munkaidő megy el vele a háttérben, igaz egy-egy embernek csak 10 perce, de 8 ember 10 perce már majdnem másfél óra, amit a kártyád pótlása helyett fordíthatott volna profittermelésre.


Illetve lehet, hogy a csere költsége csak 2370 Ft lenne, de legyen inkább 5000, mert akkor van valamiféle ösztönző erő, hogy próbálj vigyázni arra a kártyára, ne menjen el feleslegesen idő, energia, hogy elveszett, megrongálódott beléptető kártyák menedzselésével kelljen foglalkozni.

tegnap 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem volt ilyen bonyolult a rendszer. Én egy távozott alkalmazott aktív kártyáját kaptam meg, rá volt írva a neve, így tudom, korábban kié volt. Lehet, hogy átírták a nevet, hogy kihez tartozik a kártya, de ez max. néhány perc. Semmilyen átadási átvételi lepapírozás nem volt. Igazából még azt sem tudják bizonyítani, hogy egyáltalán átvettem ezt a kártyát. Nyilván nem tagadom le, de a rendszer messze nem ilyen precíz.
tegnap 22:29
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez egy előre meghatározott összeg és biztos vagyok benne, hogy amikor a kártyádat átvetted akkor alá is írtad, hogy ha megsérül akkor ennyibe fog kerülni egy új kártya. Velem is aláírattak ilyet a cégnél átvételkor, csak az ember nem szokta elolvasni vagy figyelni arra mit mondanak róla.

Nem a plasztik lap árát fizeted meg, hanem magát a kártyát úgy ahogy van. Szándékosan magasabb az ára, hogy akiknél van azok vegyék komolyan és vigyázzanak a kártyájukra. Ha 500Ft lenne a pótlása akkor tízszer ennyien vesztenék el. A beléptető kártyád nem csak arra szolgál, hogy a rendszer felismerje, hogy te beléptél vagy kimentél, hanem hogy más, akinek nem szabadna, az ne mehessen be. Ha értéktelen a kártya, könnyen pótolható akkor nem vigyáznak rá a tulajdonosai és könnyen meg is lehet szereznie egy illetéktelennek. Itt nem valami kémregényre gondolok, hanem sima zsebtolvajlásra aki lop egy kártyát és azzal bemegy hátha össze tud szedni pár cuccot.

ma 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9:

Nem vesztettem el, hanem eltört, de nálam van. Korábban írtam, hogy nem írtam alá semmit, csak odaadták a távozott kolléga kártyáját, ennyi. Le is tagadhatnám, hogy átvettem, de nyilván nem fogom. (Ez a kártya csak a főépületbe való belépéshez kell munkaidőn kívül. A kártyát korábban, még a törés előtt, csak pár alkalommal használtam. Cserekártyát nem kaptam.)

ma 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!