Új munkahelyem alakult, nagyom magas rangú emberekkel fogok együtt dolgozni, és az állásinterjún a nő (egy volt) mondta hogy tegeződjünk. Hogy illik köszönni ilyen esetben? Tegeződnőm kell de közben megadnám a tiszteletet is. Többi lent
Telefonon keresztül úgy köszönt hogy kézcsók, amikor utoljára beszéltünk. Megint telefonálnom kell hogy szólítsam meg, hogy köszönjek (a férfinek) ?
(Már elkérték az adataim, és májustól dolgoznék ott)
Csak a nővel tegeződj, aki személyesen felajánlotta az interjún.
A többieket először magázd és majd alakul.
Én amikor első napon bejöttem, magázódva köszöntem. Aztán a főnök mondta, hogy itt mindenki mindenkit tegez, kortól és nemtől függetlenül. Utána én is tegeződtem mindenkivel, főnökkel is.
6 és hol írtam jó napotot? Jó reggelt írtam, ha esetleg az olvasással problémáid vannak.
Jó reggeltet meg még a szüleimmel is mondunk, pedig mindig is tegezödtünk.
A helló/sziáért már szóltak régebben, amikor szolgáltató cégnél voltunk, és egy egyik ügyfél mérnöke bejött az irodába, hogy inkább "szervusz" legyen annak ellenére, hogy nálunk szigorúan tegezödés volt.
#7
Azt írtad, helló/ szia semmiképp. Ezek helyett nem a jó napotra gondoltál, hanem arra, hogy szevasz, vagy csá?
Na, ne viccelj!
Én magas pozícióban vagyok, ha kérem, hogy fiatalok tegezzenek, időnként látom, hogy van, aki nem mer, de nem értem, hogy miért, ha én ajánlottam fel.
"Azt írtad, helló/ szia semmiképp."
Nem, nem ezt írtam. Ez csak egy része volt.
" Ezek helyett nem a jó napotra gondoltál, hanem arra, hogy szevasz, vagy csá?
Na, ne viccelj!"
Mint mondtam figyelmetlenül olvasol, de a gondolatolvasás sem megy, ezek szerint.
Föleg, hogy leírtam, nekem mit ajánlottak (szervusz). Nehogy már le kelljen írnom a csöváz-tól a csöröskamionig mndent, hogy mire nem gondoltam...
"Én magas pozícióban vagyok, ha kérem, hogy fiatalok tegezzenek, időnként látom, hogy van, aki nem mer, de nem értem, hogy miért, ha én ajánlottam fel."
Vannak embertípusok, akiknél ez nem jön természetesen. Nekem könnyen megy onnantól, hogy 2000-ben egy nagy konszernnél dolgoztam, ahol akkor huszonévesen a 60-az is tegeznünk kellett.
Ennek ellenére nem a kor miatt, de vannak olyan karizmájú emberek, akiknél ez most k0zel az 50-hez sem jönne magától.
A jó reggelt tegeződve is lehet jó reggelt. Helló/szia semmiképp.
Nem, nem írtad, hogy szervusz, csak egy későbbi válaszodban, így ne csodálkozz azon, hogy egy magázó verzióra gondoltam, mert a szervusz már vagy 50 éve nem használatos kifejezés.
Jó, hogy nem azt kérte, hogy kegyelmes úrnak szólítsd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!