Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen eljárást lehet a...

Milyen eljárást lehet a földszomszéd ellen índítani, ha szükségtelenül, rosszindulatúan járkál a földemen a traktorjával?

Figyelt kérdés
A saját földjén zöldséget termel és az én pihentetett területemen közlekedik. Azzal zaklat, hogy még ő tesz nekem szivességet, mert feltárcsázta a zöldségei mellet lévő földemet, mert "a gaz már kezd rámenni a zöldségeire". Nos mivel az én földemet nem gyomírtózta le, természetes, hogy ami nálam nő az határos az ő zöldségeivel, azonban rendszeresen kaszáltatok.

ma 11:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és amikor már sokadjára felszólítom, hogy ne tapossa a földemet, akkor az a válasz,hogyén úgysemhasználom.
ma 11:44
 2/3 anonim ***** válasza:

A gépek közlekedése a talaj minőségének romlását, annak tömörödöttségét okozza.

Nálam a gyom betárcsázása is problémás lenne, mert a gyom mulcsként védi a földet a szél károsítástól, és erősebb vízveszteségtől, és ha bolygatják a földet, akkor főleg parlagfű fog rajta nőni.

.

Az én földemen is átmentek a szomszédok (egyszer-egyszer).

Vagyis az egyik az a szomszéd megbízásából egy traktoros volt.

.

Mondtam nekik, hogy szokjanak le róla, hisz magánterület, vagy ha szükséges, akkor vasakat fogok leásni a földre, ami kiszúrja a traktor kerekét, de jobb lenne, ha nem kéne azzal dolgoznom, hogy másnak kárt okozzak.

.

Utána csak egy bálamadzagot húztam ki az úttal határos oldalra.

Többet nem mentek a földemre.

.

Azóta egyszer volt, hogy megkérdezte a szomszéd, hogy bemehet-e a kamion az én telkemen az ő telke végébe gerendát vinni, mert az ő kerje be van bakhátazva, ültetve eperrel.

Akkor beengedtem, azzal a feltétellel, hogy egyszeri alkalom lesz.

:

Ha meg nem lehet szót érteni, akkor birtoksértésnek számít, talán a jegyzővel kell beszélned.

ma 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Mi károd származik abból, ha rámegy a gazos földedre?
ma 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!