Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki le tudná nekem írni...

Kürtőskalácska kérdése:

Valaki le tudná nekem írni pontosan hogy közterületen lehet-e nálam kés?

Figyelt kérdés

Itt Gyakorin már összezavarodtam hogyan lehet nálam kés közterületen.

Nem úgy van hogy rugós kés nem lehet rajtam és 8cm-nél nem lehet hosszabb a pengéje?



tegnap 21:36
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
#17, úgy van igazad, hogy közben az #1neki is igaza van. Használhatsz bármit, "Ha maga az önvédelem jogos, mert olyan támadás ért ami az életed, vagy testi épséged veszélyezteti akkor nincs arra vonatkozó korlátozás hogy milyen eszközt használhatsz. A korlátozás abban van, hogy kizárólag a támadás elhárítására." De, ha ezt a bármit (kardot, gépkarabélyt, bárdot), a táskából veszed elő, akkor a jogos önvédelemtől függetlenül a szabálysértést eljárást lefolytatják, miért közbiztonságra különösen veszélyes eszközt birtokoltál közterületen. Ha a támadó meghalt, mert a bárddal kettévágtad, az emberölésért nem kapsz semmit, de 20 ezerre megbüntetnek.
tegnap 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!