Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki le tudná nekem írni...

Kürtőskalácska kérdése:

Valaki le tudná nekem írni pontosan hogy közterületen lehet-e nálam kés?

Figyelt kérdés

Itt Gyakorin már összezavarodtam hogyan lehet nálam kés közterületen.

Nem úgy van hogy rugós kés nem lehet rajtam és 8cm-nél nem lehet hosszabb a pengéje?



tegnap 21:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem lehet rugós és 8 centi alatt legyen. Egyébként táska alján lehet nálad, mert az szállítás. Nyilván önvédelem miatt kérdezed. Ha olyan kést használsz ami tilos akkor hiába volt jogos önvédelem, a szabálytalan kés miatt felelned kell
tegnap 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Rendben akkor jó 5 centis svájci bicskával nem tudnak elővenni.

Csak azért kérdezem mert már sajnos kerültem ilyen szituációba és mindíg ez volt nálam.

Valamiért eszembe jutott hogy ezért elővehetnek-e.

tegnap 21:50
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
A svájci bicska amúgy sem elég erős ahhoz, hogy átszúrj egy kabátot akár, arról nem beszélve, hogy rácsukódik az ujjaidra. Vegyél inkább egy minőségi kisbicskát és hordjad azt.
tegnap 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen azt tudtam hogy az önvédelemnek arányosnak kell lennie,kivéve ha az életem van veszélyben.

Meg azt hogy csak addig védekezhetek amíg a támadás veszélye fennál.

(Tehát ha késsel betör a házamba és kirabol akkor addig lekeverhetek neki egyet,meg én is használhatok kést de ha már kiugrott az ablakon akkor nem vehetem elő a vadászpuskámat és lőhetem le az utca végén.

tegnap 21:53
 5/21 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, ahogy te. A jogszabály ennél részletesebben kifejti a közbiztonságra különösen veszélyes eszközök közterületen történő viselését, szállítását, de késnél a 8 cm pengehossz a mérvadó.
tegnap 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

5-ös

Igen azon jót nevettem hogy nem lehet nálam felajzott íj meg szigonypuska.

Miért hordanék ilyet csak úgy?

tegnap 21:59
 7/21 anonim ***** válasza:
Az #1 - ez annyit, hogy táska alján 3 tokban, 8 újságpapírba és 3 pulóverbe betekerve sem lehet nálad közterületen, maximum az autód csomagtartójában, de ott is csak tokban, vagy becsomagolva, különben szabálysértést követsz el.
tegnap 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

7-es

Akkor szinte nincs is értelme magamnál hordani.

tegnap 22:01
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#21:53

Nem kell arányosnak lennie. Jogosnak kell lennie. Nekem egy rendőr mondta, hogy 2 esetnek kell fennállnia, hogy bűntetlenül használhasd: jogtalan támadás, jogos védelem. Ha rohan feléd, hogy mittomén megöllek p*r*szt és te belevágod a kést akkor hiába nem volt nála, akkor is jogosan védted magad. Nyilván ha a hátába vágod bele akkor valószínűsíthető, hogy nem állt szembe veled és már nem támadott, tehát abban az esetben amit tettél megtorlás. Megint büntetve leszel.

8 centinél hosszabb kést meg mindenképpen tilos használni közterületen. Otthon viszont védheted magad machetevel is.

tegnap 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 b1812567 ***** válasza:
Mondjuk a késsel a házadba betörőt pont lelőheted szó nélkül. (Éjjel/felfegyverkezve/csoportosan az otthonodban rád törőt alapból úgy tekinti a mostani szabályozás, hogy az életedre tör, nem kell arányosan védekezni)
tegnap 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!