Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki le tudná nekem írni...

Kürtőskalácska kérdése:

Valaki le tudná nekem írni pontosan hogy közterületen lehet-e nálam kés?

Figyelt kérdés

Itt Gyakorin már összezavarodtam hogyan lehet nálam kés közterületen.

Nem úgy van hogy rugós kés nem lehet rajtam és 8cm-nél nem lehet hosszabb a pengéje?



tegnap 21:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

#7 (21:59)

Ez nem igaz. A jogszabály nem rendelkezik külön a szállítás körülményeiről, csak egyedül gázspray esetében. Ez azért van mert ésszerűen szállíthatod, ha valami dolgod van vele, de nem viselheted. Ezért írtam, hogy táskába lehet.

tegnap 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
#11, ne fáraszd magad! Attól, hogy te azt írod, táskában lehet, a jogszabály mást ír. Ha megbüntetnek 30 ezer forintra, mert konyhakés van a táskámban, majd nyugodtan hivatkozzak rád?
tegnap 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

#22:12

[link]

Tessék hülyegyerek

tegnap 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Ha olyan kést használsz ami tilos akkor hiába volt jogos önvédelem, a szabálytalan kés miatt felelned kell"


Kamu. Ha a jogos önvédelem egyébként megáll használhatsz te gépágyút is.

tegnap 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Hát ez hülye XD tiltsátok már ki mert értelmetlen hülyeségeket ír, teljesen félrevezető
tegnap 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#13, köszi, te nagyon hülye!

Legalább elolvasnád, amit belinkelsz. Tessék olvasd el, és értelmezd, ha tudod:

"3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen – ideértve az ott lévő járművek belső tereit is –, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni."


Forrás: [link] - Wolters Kluwer - Minden jog fenntartva!

tegnap 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

De leírom a kedvedért úgy is hogy egy diplomás is megértse:

Ha maga az önvédelem jogos, mert olyan támadás ért ami az életed, vagy testi épséged veszélyezteti akkor nincs arra vonatkozó korlátozás hogy milyen eszközt használhatsz. A korlátozás abban van, hogy kizárólag a támadás elhárítására. Tehát ha a támadó feléd rohan és mondjuk le akar szúrni egy szerinted legális 8cm élhosszúságú késsel melletted meg egy keresztes lovag épp leejtett egy 90 centis kardot akkor pont lefejezheted vele amíg a támadás tart és csak azt akarod elhárítani. Ha tételezzük fel a Vörös Hadsereg egy légvédelmi szakasza ejtett le melletted egy gépágyút, azzal is lekaszálhatod. De ha egy méteres vascső hullik melléd az égből és azzal csapod szét a fejét, úgy hogy az agyvelekéből még az épp arra sétáló hölgy körömcipőjére is fröccsen, az akkor is jogos önvédelem lesz és a kutya meg nem fogja kérdezni tőled, hogy mért használtál ilyen eszközt. És még egy jó hír. Ha érthető ijedtségből, félelemből rosszul méred fel az adott szituációt és kiderül mégsem voltál akkora veszélyben mint hitted, tehát maga a jogos védelem nem áll meg, de te ezt akkor félelmedben nem tudtad megállapítani, hogy csak mondjuk rád akart ijeszteni mert az jó poén, a büntetésed akkor is korlátlanul enyhíthető!


És diplomásoknak mégegyszer:

Ha a jogos védelem egyébként megáll, bármilyen eszközt használhatsz!


Nem fogják a diplomád visszavonni!

tegnap 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#13, tehát nem írja, hogy a táskádban lehet, azt írja, tilos közterületen birtokolni
tegnap 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"A svájci bicska amúgy sem elég erős ahhoz, hogy átszúrj egy kabátot akár, arról nem beszélve, hogy rácsukódik az ujjaidra. Vegyél inkább egy minőségi kisbicskát és hordjad azt."


Édes fxom. Láttál te már svájci bicskát fotón?

tegnap 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

És végül a kérdésre válaszolva, Igen kérdező. Lehet nálad kés közterületen maximum 8 centiméter élhosszúságig.


És bocsánat, hogy elmentem más irányba, de már akkora baromságokat írtak itt le magáról az önvédelemről. Arra bármit használhatsz, nincs korlátozva. Olyan eszközt is jogosan használhatsz amit nem bitokolhatsz közterületen.

tegnap 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!