Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyar állampolgáságomról...

Magyar állampolgáságomról lemondhatok? Semilyen kötődésem ne legyen az országhoz?

Figyelt kérdés
Kijöttem Ausztríba dolgozni, meg is tálaltama helyem. Erre hivnak otthonról a jött levél navtól, hogy 2évre visszamenőleg fizessem be tb t. Levolt jelentve navnak , hogy kijövök, itt be is vagyok jelentve. Annyira elegem van ebből lehúzásokból. Hozzateszem semmilyen orvosi ellatást nem igényeltem otthonról, meg amikor régebben jött felszolitó többszőr jeleztem , hogy nem kérem a csodás tbt és nem is fizetem érte mivel kint vagyok. Kihez tudok fordulni? Minden papirom megvan ,hogy kint melozok bejelentve? Illetve ezr magyar állampolgálságot nem lehet kitőrőlni? Nekem ebből csak szívás volt belőle idáig.
ma 11:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges még egyszer megkérdezni.
ma 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Már 1000X el lett mondva, hogy ki kell jelentkezni a hazai TB-ből ha elhúzol. Ez köztudott. Van aki szándékosan nem jelentkezik ki, mert inkább hazajön kezeltetni magát (pl fogászat), így van rá lehetősége...
ma 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve ezr magyar állampolgálságot nem lehet kitőrőlni? Nekem ebből csak szívás volt belőle idáig."

Nem. Először kettős állampolgárnak kell lenned, és utána le tudsz mondani az egyikről, de olyan nincs hogy semmilyen állampolgársággal nem rendelkezel, épp ezért még az ország sem tud megfosztani tőle.

ma 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
ma 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%

meg is néztem van-e tartozásom :D

üdv Írből pubik

ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Ha az osztrák állampolgárságot valamikor felveszed, akkor le kell mondanod a magyar állampolgárságodról. De amìg nem kapsz az osztrák államtól igérvényt az állampolgárságra, nem mondhatsz le a magyarról
ma 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ps: Ha beküldöd a NAV-nak az igazolásokat, hogy az elmúlt 2 évben Ausztriában volt egészségügyi biztosításod akkor törlik a büntetést.
ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Két évi tb az mennyi? Kb 250e? Picsa tétel. Ez olyan komoly gond annak akinek a gazdag Ausztriában van menő állása...
ma 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%
azért mert van, nem szórjuk (mi nekünk ezért is van szembe a magyarokkal) :D
ma 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként fura a történetben, hogy két év után tudod meg. Ha nem fizeted az egészségügyi járulékot, 1 hónapra rá küld a Nav tájékoztatást az elmaradásról, 3 hónapra rá pedig már ìrásbeli felszólítást is küld a bejelentett lakcìmedre, mindezt legalább 3szor a hatodik hónapig, mert 6 hónap nem fizetés után megszűnik a TB de erről is küldenek levelet
ma 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!