Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elvették a jogosítványomat 1...

Elvették a jogosítványomat 1 hónapra, a munkahelyet csak autóval tudom megközelíteni, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sajnos… Nagyon sajnos piti szabálysértés miatt pénzbírság, illetve 1 hónap vezetéstől eltiltás. Napokon belül valószínűleg le kell adnom a jogosítványomat. Mit tehetek a munkahelyen? Máshogy nem tudom megközelíteni, nagyon hosszú út tömegközlekedve órák. Van valami megoldás erre, hogy ne kelljen bemennem erre az időtartamra mondjuk dolgozni? Mivel kocsival nem tudok, tömegközlekedve pedig nem szeretnék. Milyen lehetőségeim vannak?


Előre is köszönöm a normális válaszokat.


tegnapelőtt 00:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
39%
Úgy tudtam hogy pontot adnak és úgy veszik el a jogosítványodat egy szabálysértéssel nem léped át a ponthatárt
tegnapelőtt 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
38%
Kivétel a záró vonal, vasúti átjáró, ittas vezetés, személyi sérüléses baleset okozása stb stb.
tegnapelőtt 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%

1) orakat buszozol

2) megkersz valakit vigyen el

3) arra az egy honapra kiveszel egy lakast a munkehelyed kornyeken

tegnapelőtt 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ejha, akkor én nagyon szerencsés vagyok!

Egyszer Körmend közelében a 8-as úton záróvonalon megfordultam, mert túlszaladtam egy kereszteződésen (lakott területen kívül). Tényleg nem vettem észre a poros úton a kopott jelzést, nem szándékos szabályszegés volt. Nyilván megforduláskor kivártam, amíg senki nem jön, az út egyenes volt, tehát én se veszélyeztettem senkit. Valószínűleg ott is az előzés tiltása miatt lehetett záróvonal.

Aztán egy rendőrautó utánam jött, megállított, elmondta mit csináltam, én persze szántam-bántam vétkemet (mert ugye záróvonalnál nemcsak előzni, de megfordulni sem szabad) és megúsztam egy szóbeli figyelmeztetéssel.

tegnapelőtt 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat megy a zöld!
tegnapelőtt 12:24
 16/20 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk ezt a sok háborgást nem értem. Nektek van jogosítványotok? Voltatok már magyar utakon? Vagy bárhol máshol? Szerintetek 100-ból hány sofőr van az utakon, aki az elmúlt 3 hónapban nem előzött záróvonalon? Hány ember van az utakon, aki minden egyes stoptáblát betart a kresz előírásai szerint?

Jöhet a lepontozás, de itt vagy sok a jogosítvány nélküli, vagy álszent ember:)

tegnapelőtt 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

#16


Lehet neked hihetetlen, de a többség betartja a KRESZ szabályokat. Nem előzünk záróvonalon, megállunk a stop táblánál, megadjuk az elsőbbséget stb stb

tegnapelőtt 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
73%
16: 16 éve vezetek, de nem előztem még záróvonalon...
tegnapelőtt 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
80%

17: "a többség betartja a KRESZ szabályokat"


Na persze.

Ezt tapasztalom nap mint nap, mikor közlekedek. :-)))))))))))))))))))))))


Azt még írhatja valaki, hogy ő személy szerint mindig minden szabályt betart, de hogy a többség betartja a KRESZ szabályokat, az nevetséges hazugság. Aki itt él ebben az országban, és rendszeresen közlekedik, az pontosan tudja, mennyi ebből az igazság.

tegnap 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"de a többség betartja a KRESZ szabályokat"

Nincs hozzáfűzni valóm, mindenki eldöntheti, hogy szerinte a kedves 17-esnek mennyi közúti tapasztalata van.

tegnap 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!