Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kardiológus szakorvosom...

Kardiológus szakorvosom elhúzta a jogosítványom meghosszabbítását, nem vett előbbre, és az időpontot ki kellett várnom. Végül nem engedi a jogsimnak a meg hosszabbítását. A többi alul. Mit tudok csinálni ez esetben?

Figyelt kérdés
Hivatásos gépkocsivezető vagyok illetve voltam mert már kirúgtak a munkahelyemről mert nincsen érvényes jogsim.Én a jogosítványom lejártát megelőzően két hónappal előbb jelentkeztem a jogsim meghosszabbítása ügyében a háziorvosomnál, aki elküldött szemészetre és egyéb vizsgálatokra, javaslat céljából, négy szakorvos hamar megadta a javaslatokat, hogy a hivatásos jogosítványom érvényességének nincs akadálya. De a kardiológus szakorvosnál ki kellett várnom a több hónapos várakozási időt. Közben lejárt a jogsimnak az érvényességi ideje, felmondott a munkaadóm, hogy érvénytelen jogosítvány miatt nem tud tovább alkalmazni.Ezzel felkerestem a kardiológus szakorvosomat aki azt mondta több vizsgálatot kell elvégeznie, ezért szintén elhúzódó időpontokat kaptam.Közben kórházi beavatkozást észlelt a kardiológusom, befeküdtem a kórházba szív műtétre, amint kiderült szívérelzáródást állapítottak meg azonnal stenst és katéterek kerültek a szívembe. A kórház javasolta hogy egy hónap elteltével csináljon a kardiológusom holter vizsgálatot, annak az eredménye alapján döntenie kell a jogosítványom meghosszabbítása ügyében. A kardiológusom alkalmatlannak minősítette a jogsimnak a meghosszabbítását. Ez ügyben mit tudok tenni, mert a műtét óta egy hét telt el csak, és holter vizsgálatot sem végezték el rajtam.Mivel a kenyér keresésemről van szó, ezért jogban járatostól kérdezem, mit tudok tenni ez ügyben? Hiszen 58 éves vagyok, se táppénzt nem kapok, se munkát így nem tudok találni. A kardiológus szakorvosom azt mondja sajnos akit szívérelzáródás miatt műteni kellett, az a továbbiakban nem kaphat érvényes jogosítványt.Én ismerek olyan személyt aki ugyanezzel a betegséggel műtöttek idősebb nálam, vagy szív infarktus miatt műtéten estek át és megkapták a jogosítványuk érvényességét hiv. jogsira. és dolgoznak gk vezetőként.Milyenek a törvények az esetemre? Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat.
máj. 27. 16:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Én a helyedben más foglalkozás után néznék.
máj. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Legálisan semmit nem tehetsz, ha az orvos nem adja meg az alkalmasságit. Vannak kizáró okok, ahogy te is írtad ez az egyik ilyen.

Más is dolgozik ilyen betegséggel? Akkor kérdezd meg őt, h hogyan szerzett papírt… ennél jobb tanácsot nem fogsz kapni sztem.

Talán csak azt, h gondolkozz el, h mi lesz, ha 40 tonnával a hátad mögött rosszul leszel a pályán. Megölsz egy családot, vagy magadat. Ennyit nem ér az egész.

máj. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ennek kb semmi köze nincs a joghoz. Ez egy orvosi döntés, amibe sajnos sikerült belefutnod. Ügyvéd ezzel nem tud mit kezdeni.

Tudom, hogy nagyon szar, főleg ha egész életedben ezt csináltad, és máshoz nem értesz. De sajnos az egyesnek igaza van...

máj. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nos, megtudtam azt hogy szabálytalanul járt el a kardiológus, amikor nem a szív kórházban a műtést végző professzor Úr, előírásainak megfelelően járt el,akkor amikor nem végezte el a műtétet követő kellő megadott időben a holter vizsgálatot, aminek az eredménye hiányzik az elutasításban. De a Kardiológus azzal is hibázott, hogy nem a kellő időben végezte el a jogosítvány hosszabbításának a vizsgálatát.Az elutasítással lehet élni fellebbezéssel is mint megtudtam, de lehet bírósághoz is fordulni ez ügyben. Bár a szakorvos dönthet úgy hogy nem érvényesíti a jogsit, de azt meg is kell indokolnia, amit nem tett meg a kardiológus. Szóban ugyan elmondta a döntését, de az nem bizonyítható.Tehát van és létezik jogi megoldás az ügyben, mert az én ügyemben kardiológai szempontból, nincs kizáró oka a jogosítvány érvénytelenítésének, de ez a kórházi zárójelentésben is szerepel. Egyébként lehet szívbetegségekkel vezetni, ha betartják az orvos utasításait. Akiknek szívinfarktusuk után vezetnek, azoknak nem kellett kardiológushoz járniuk, mondták kérdésemre a volt munkatársaim. Most meg kell várni az elutasító írását a kardiológustól, és az abban leírtakra hivatkozva lehet majd orvoslásokkal élni. Igen, még írásban a kardiológus nem hozott döntést,arról hogy nem lehet érvényes jogosítványom. Lehet hogy még elvégzi a holter vizsgálatot, és annak eredményére fog hivatkozni. De ha így van ez,akkor miért mondta azt szóban, hogy nem fogja érvényesíteni a jogosítványomat. ennyi!
máj. 27. 19:29
 5/15 anonim ***** válasza:

Jogszabály rendelkezései szabályozzák az egészségügyi alkalmasságot, attól orvos nem térhet el:

[link]


látótérre, 2. alkalmassági csoportra:

"c) látótere vízszintes irányban mindkét szemre legalább 160°-os, amely balra és jobbra legalább 70°-ot, felfelé és lefelé legalább 30°-ot bővül, és

d) a látótér középpontjától számított 30°-os sugarú tartományon belül a látás nem terhelt"


szív és érrendszeri betegségre, 2. alkalmassági csoportra


"4.2.1. A következő szív- és érrendszeri betegségek fennállása esetén az egészségi alkalmasságot csak szakorvosi vélemény ismeretében és akkor lehet megállapítani, ha a kérelmező betegségét eredményesen kezelték:

a) alacsony pulzusszámmal járó szívritmuszavarok: szinuszcsomó-betegség és másodfokú AV-blokkal (Mobitz 2.) járó ingerületvezetési zavar; harmadfokú AV-blokk vagy váltakozó szárblokk;

b) magas pulzusszámmal járó szívritmuszavarok (szupraventrikuláris és ventrikuláris szívritmuszavarok), ha polimorf, paroxismális ventrikuláris tachycardia vagy defibrillátor használatát szükségessé tevő elhúzódó ventrikuláris tachycardiával társulnak;

c) állandó szívritmus-szabályozó készülék beültetése vagy cseréje;

d) szívelégtelenség: NYHA I. és II. stádium, feltéve, hogy a bal kamrai ejekciós frakció legalább 35%;

e) III. stádiumú vérnyomás (diasztolés vérnyomás legalább 110 Hgmm és/vagy szisztolés vérnyomás legalább 180 Hgmm).

4.2.2. Egészségi alkalmatlanságot kell megállapítani a következő szív- és érrendszeri problémák (betegségek) fennállása esetén:

a) defibrillátor beültetése;

b) szívelégtelenség: NYHA III. és IV. stádium;

c) szívműködést segítő eszközök;

d) szívbillentyűzavar NYHA III. vagy IV. stádiumban vagy 35% alatti ejekciós frakcióval, mitrális szűkülettel és pulmonális hipertóniával vagy echokardiográfiával igazolt súlyos aortaszűkülettel vagy ájulással járó aortaszűkülettel; kivéve a teljesen tünetmentes súlyos aortaszűkületet, ha a fizikai tűrőképességet vizsgáló teszt követelményei teljesülnek;

e) strukturális és ingerületvezetési zavarral járó szívizombetegségek – hipertrófiás cardiomyopathia a kórelőzményben szereplő ájulással, vagy ha a következő problémák közül kettő vagy több fennáll: 3 cm-t meghaladó bal kamrai falvastagság, paroxizmális kamrai aritmia, hirtelen halál a családi kórelőzményben (elsőfokú rokonok), a vérnyomás nem emelkedik fizikai terhelés során;

f) hosszú QT-szindróma okozta ájulás, torsade des pointes és 500 ms-t meghaladó QTc kíséretében."

máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint ilyenkor nem "stern és katéterek" kerülnek a szívbe, hanem katéter segítségével egy henger alakú hálót, azaz stentet juttatnak a megtágítandó érszakaszhoz. Ezekből már jó 10 éve olyanokat is alkalmaznak, amik 2 év alatt felszívódnak.

[link]


Most a rendelet előírja, hogy "szívműködést segítő eszközök" esetén egészségi alkalmatlanságot kell megállapítani 2. alkalmassági csoportra.


Utána néznék a helyedben, hogy felszívódó stern-t alkalmaztak-e, ezeket meddig tartja meglévő "szívműködést segítő eszköz"-nek a gyakorlat, van-e erre központi útmutatás, vagy ezt eltérően értelmezik egyes szakorvosok.



#5

máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

stent, nem stern...

#5

máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Számos volt munkatársaimnak, végeztek katéterezéseket és stent, hálót alkalmaztak a szívében. A műtétet követő egy hónap után, már vezették az autóbuszokat, vagy a teherautókat. Akkor ez hogyan lehetséges. Nekem is, azt mondta a Professzor, hogy egy hónap pihenést követően érvényesíteni fogják a jogosítványomat, bár ehhez jó eredménynek kell hogy legyen, a holter vizsgálatnak. Amihez jók az esélyek, mert ami miatt rossz volt ez az eredmény azt orvosolták ezzel a műtéttel
máj. 28. 13:16
 9/15 anonim ***** válasza:

A rendelet szövege alapján van másodfok:


11. § (1) Az egészségi alkalmassági vizsgálatot másodfokon végző szervek:

a) * az orvosszakértői szervnek a külön jogszabály alapján meghatározott első fokú szakértői bizottsága, ha első fokon a vizsgálatot a 8. § (1) bekezdésében vagy a 8. § (2) bekezdésének b) pontjában meghatározott orvos végezte;

b) * a 8. § (2) bekezdésének a) pontjában meghatározott szervekkel szolgálati, illetőleg foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban álló személyek esetén ezen szervek megfelelő másodfokú szakértői bizottsága, ha első fokon a vizsgálatot a 8. § (2) bekezdésének a) pontjában meghatározott orvos végezte.

(2) Az alkalmassági vizsgálatot másodfokon végző bizottság eljárására is alkalmazni kell a 9. §-ban foglaltakat, azzal az eltéréssel, hogy a bizottságnak megállapításairól írásban tájékoztatni kell azt az egészségügyi szervet is, amely az első fokú egészségi alkalmassági vizsgálatot végezte.

máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Megosztom amit kérdésemre egy kardiológus szakfőorvos válaszolt a mai napon.


Stent és jogosítványStent és jogosítvány

Stent-beültetés előtt állok, három veszélyesnek minősített szűkület van a koszorúéren. Ha a beültetés sikeres és komplikációmentes, 1) vezethetek-e autót, 2) ha igen, a) kb. mekkora lábadozási idő után, b) milyen feltétel (ekk) el? Eddig semmi egészségi ok nem volt a vezetői engedély kiadása ellen.

Dr. Molnár Dóra válasza koszorúér tágítás és sztent beültetés témában

Kedves Kérdező! A koszorúér tágítás és sztent beültetés ebben a helyzetben nemhogy akadályozza a jogosítvány egészségügyi alkalmasságának hosszabbítását, hanem elősegíti, hiszen, ha jobb a szív vérellátása, akkor nem várható rosszullét a volán mellett. A kardiológus kezelő orvos tud nyilatkozni a beavatkozás után, hogy van-e ellenjavallata kardiológiai szempontból a gépkocsi vezetésnek. Általában pár nap lábadozás után szövődménymentes esetben lehet autót vezetni koszorúér sztent beültetés után. Üdvözlettel.

Megnyugodtam már, hogy ezek után végre vezethetek ismét kamiont.Volt kollégáim ezért vezethetnek ilyen műtétek után autóbuszokat, kamionokat.

máj. 29. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!