Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kardiológus szakorvosom...

Kardiológus szakorvosom elhúzta a jogosítványom meghosszabbítását, nem vett előbbre, és az időpontot ki kellett várnom. Végül nem engedi a jogsimnak a meg hosszabbítását. A többi alul. Mit tudok csinálni ez esetben?

Figyelt kérdés
Hivatásos gépkocsivezető vagyok illetve voltam mert már kirúgtak a munkahelyemről mert nincsen érvényes jogsim.Én a jogosítványom lejártát megelőzően két hónappal előbb jelentkeztem a jogsim meghosszabbítása ügyében a háziorvosomnál, aki elküldött szemészetre és egyéb vizsgálatokra, javaslat céljából, négy szakorvos hamar megadta a javaslatokat, hogy a hivatásos jogosítványom érvényességének nincs akadálya. De a kardiológus szakorvosnál ki kellett várnom a több hónapos várakozási időt. Közben lejárt a jogsimnak az érvényességi ideje, felmondott a munkaadóm, hogy érvénytelen jogosítvány miatt nem tud tovább alkalmazni.Ezzel felkerestem a kardiológus szakorvosomat aki azt mondta több vizsgálatot kell elvégeznie, ezért szintén elhúzódó időpontokat kaptam.Közben kórházi beavatkozást észlelt a kardiológusom, befeküdtem a kórházba szív műtétre, amint kiderült szívérelzáródást állapítottak meg azonnal stenst és katéterek kerültek a szívembe. A kórház javasolta hogy egy hónap elteltével csináljon a kardiológusom holter vizsgálatot, annak az eredménye alapján döntenie kell a jogosítványom meghosszabbítása ügyében. A kardiológusom alkalmatlannak minősítette a jogsimnak a meghosszabbítását. Ez ügyben mit tudok tenni, mert a műtét óta egy hét telt el csak, és holter vizsgálatot sem végezték el rajtam.Mivel a kenyér keresésemről van szó, ezért jogban járatostól kérdezem, mit tudok tenni ez ügyben? Hiszen 58 éves vagyok, se táppénzt nem kapok, se munkát így nem tudok találni. A kardiológus szakorvosom azt mondja sajnos akit szívérelzáródás miatt műteni kellett, az a továbbiakban nem kaphat érvényes jogosítványt.Én ismerek olyan személyt aki ugyanezzel a betegséggel műtöttek idősebb nálam, vagy szív infarktus miatt műtéten estek át és megkapták a jogosítványuk érvényességét hiv. jogsira. és dolgoznak gk vezetőként.Milyenek a törvények az esetemre? Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat.
máj. 27. 16:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ez a kérdést "autóra", azaz 1-es alkalmassági csoportra válaszolta meg kardiológus szakorvos.

[link]


#5

máj. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen, autóra, a teher autó is autó, rengeteg maszeknak az is van, amihez, kell a C kategória, ami hivatásosnak felel meg. De, aki a műtétemet végezte Professzor úr, attól is kérdeztem, kérdésemre, hogy kamiont vezettem és szeretnék is vezetni, ugyan azt mondta amit megosztottam. A stent beavatkozás segíti a véráramlást a szívhez. A Professzor úr, azt is mondta rengeteg ember így vezet autót amivel a megélhetését tudja biztosítani.Műtét közben beszélgettünk ilyenekről. Tudom, ez hihetetlennek tűnik, pedig igaz.
máj. 29. 12:48
 13/15 A kérdező kommentje:
Ja, és azt nem lehet feltárni, hogy 1-es alkalmassági csoportra adta a szakorvos a kérdésre a válaszát.Autóvezetésére adta. Szerintem autó, a személygépkocsi, a teherautó, az autóbusz is.
máj. 29. 12:52
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha professzor azt mondta, hogy a stent-tel vezetnek, akkor biztos úgy van.


Ilyen esetben én elmennék hozzá magánrendelésre (kb. 50 ezer Ft egy professzori vizit, mindegyik rendel valahol magánegészségügyben), hogy ott adjon erről papírt.


Másodfokú alkalmassági vizsgálathoz jól jönne.



#5

máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ma voltam személyesen a kardiológián, kaptam időpontot EKG vizsgálatra, június 04. 10:15 re. Beszéltem a kardiológusommal is, azt mondta ha jó lesz az eredményem, akkor megadja a 2. csoportra az alkalmasságot, mondta a stent beavatkozás nem jelent már alkalmatlanságot, ez valamikor így volt, ma már nem. Mondta mert az internetem azt írták többen, hogy stent beavatkozással 2 dik- csoportba, a rendelet szerint nem adható meg az engedély. A kardiológus szakorvosom azt mondta, az interneten nem szakemberek adnak választ. Az ÉKG vizsgálat eredményétől fog függeni a jogosítványom érvényesítése.
máj. 29. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!