Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Február 21. napon születtem....

Február 21. napon születtem. Hivatásos jogosítványomat egy évre adta a meghosszabbítását a kardiológus szakorvos. Sajnos így elhúzta a kardiológus a vizsgálatokat. Most a születésnapomig, vagy a javaslat kiállításától számít az egy éves határidő?

Figyelt kérdés
júl. 22. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
szerintem születésnapig
júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2 évnél rövidebb idő esetén (pl. idősek) nem a születésnaphoz igazodik, hanem az igazolás időpontjához
júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mad Max2 ***** válasza:
24%
Lehet lassan abba kéne hagyni a vezetést igy 70 felett:)
júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3 választ adónak. Nem a 70 évesek okozzák a legtöbb baleseteket, hanem a fiatalok, akik nem ismerik a kreszt, akik vezetésközben telefonálnak stb. A fiatalok többsége azt sem tudja hogy lakott területen belül milyen esetben használhatja a gépkocsi dudáját.Egy 70 éves az megtanulta a kreszt és tudja is alkalmazni. Ma egy defektet a fiatalok többsége nem tudná kicserélni a kereket a gépkocsiján. (sok ilyennel találkoztam közlekedéseim alkalmával, ott áll a szerencsétlen fiatal lány a kocsija mellett lapos gumival, és semmit nem tud a kerékcseréjéről. Talán egy 70 éves kitudja azt is cserélni, mert megtanulta.
júl. 22. 14:29
 5/10 anonim ***** válasza:
4-re: az autónak ma már nem is tartozéka a pótkerék:(
júl. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A szakorvos is egy évre adta meg a,z érvényességét a hivatásos jogosítványomra is és az egyes csoportra is. Azt mondta határozat dátumától egy évre adhatják meg a jogosítványomat.Figyelemmel a nyugdíjas koromra is.
júl. 22. 14:32
 7/10 A kérdező kommentje:
5 választ adónak. korábbi esetet hoztam fel. akkor még kelléke volt a pótkerék. De ma is nagyon sokat pótkereket tesznek a defektjavító készülék helyére, pont egy kerék befér oda.
júl. 22. 14:35
 8/10 Mad Max2 ***** válasza:

Amugy én a 70 éveses hozzászólást írtam, 45 éves vagyok.


Nem egy aggastyán jött már nekem ugy hogy igazából azt se tudta hol van, a kocsiba vagy otthona fotelben:D


A fiatal nők meg nem cak most, régen sem tudtak kereket cserélni, az igazi gavallér ember megáll és segít neki...


Amugy tényleg nem kéne vezetni, főleg a hivatásos soförködést hanyagolni kéne már a vénembereknek.

júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Te rosszul látsz mindent!Ha vénemberek nem dolgoznának gépkocsivezetőként, ez az ország meghalna.Nézd meg a BKV járatait vénemberek vezetik a te, minősítéseddel (vénember)De a kamionokat vezetők is őszhajú vénemberek vezetik. A fiatalok nem szeretnek dolgozni, otthon rohadnak a fotelba és a nyugdíjas nyugdíjából isszák a söröket a hűs szobában.

Akiknek nem inge ne vegye magára. De az ilyen hozzászóló mint a 8 válaszoló egy ilyen troll szerintem.És befejeztem, én kiléptem e posztból.

júl. 22. 14:57
 10/10 A kérdező kommentje:
A háziorvosom adta az igazolást a A-B-C-D-E, kategóriás gépkocsikra az egészségi alkalmasságomra, és a mai naptól egy évig érvényes a jogosítványom.
júl. 24. 11:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!