Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elvették a jogosítványomat 1...

Elvették a jogosítványomat 1 hónapra, a munkahelyet csak autóval tudom megközelíteni, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sajnos… Nagyon sajnos piti szabálysértés miatt pénzbírság, illetve 1 hónap vezetéstől eltiltás. Napokon belül valószínűleg le kell adnom a jogosítványomat. Mit tehetek a munkahelyen? Máshogy nem tudom megközelíteni, nagyon hosszú út tömegközlekedve órák. Van valami megoldás erre, hogy ne kelljen bemennem erre az időtartamra mondjuk dolgozni? Mivel kocsival nem tudok, tömegközlekedve pedig nem szeretnék. Milyen lehetőségeim vannak?


Előre is köszönöm a normális válaszokat.


tegnapelőtt 00:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Piti szabálysértés miatt vezetéstől eltiltás???

Jobb, ha nem vezetsz többet.

tegnapelőtt 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Úgy indul a kérdésed, hogy csak autóval tudod megközelíteni, de a végére kiderül, hogy el lehet menni tömegközlekedéssel is, csak hosszadalmas és nem szeretnéd.

Hát figyelj, szeretnéd vagy nem szeretnéd, egy hónapig ezt fogod csinálni.

Vagy további lehetőségek

- közlekedsz biciklivel, rollerrel vagy bármi mással, amihez nem kell jogsi;

- bérelsz a munkahely közelében szállást magadnak egy hónapra;

- megdumálsz valakit, aki ugyanrra jár dolgozni, hogy vigyen el;

- főnöködet megkérdezed, dolgozhatsz-e home office-ban;

- kiveszel egy hónap fizetett vagy fizetetlen szabadságot (feltéve, hogy engedik) stb.

tegnapelőtt 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Awatpr0 válasza:
89%
Szerintem rosszul játad körbe a kérdést, valójában nem is az számít, hogy hogyan tudsz autóval? bejárni(sehogy, max taxival) hanem hogy mit tehetsz a munkahelyeden. Mert ez fontosabb. Szerintem tájékoztatnod kéne a főnöködet, nem valami hülye indokot kitalálni es hazudni 1 hónapig..mire gondoltál, lebetegszel?🤔
tegnapelőtt 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Záróvonalon előzés. Ennyi. Nem lett senkinek semmi baja. Egy szarság az egész, mindegy nem ez a lényeg. Baromi körülményes tömegközlekedéssel, hosszú, nagy kitérő, és rohadt sok séta. Otthon meg áll az autó. Biztos sokan így tesznek, sőt még rosszabbak is vannak, de nekem ez sajnos nem opció, kizárt. Így van, tehát a kérdést inkább úgy kellett volna megfogalmaznom hogy mit tehetek a munkahelyemen. Ha tájékoztatom a főnököm tudomásul veszi, és nem kínál valószínűleg megoldást, hanem elvárja hogy tömegközlekedve jöjjek, ami kizárt. Taxira gondoltam de nem túl kifizetődő, valamiféle szabadságra gondoltam de ennyi időre nincs. Sőt semennyi nincs mert elnyaraltam az egészet. Táppénz túl sok idő lenne. Esetleg fizetetlen szabadság de nem tudom hogy azt mikor adják vagy milyen esetekre. Nem nagyon hallottam hogy valaki nálunk ilyenen lett volna. Szóval a kérdés valamelyest még mindig adott, mik a lehetőségeim a munkahelyen? Köszönöm a válaszaitokat!
tegnapelőtt 01:15
 5/20 Alex Fly ***** válasza:
80%
A lehetőséged, hogy egy hónapig autó nélkül jársz dolgozni és közben lesz időd elgondolkodni azon, hogy hogyan viszonyulj a szabályokhoz.
tegnapelőtt 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
El mehetsz fizetetlen szabira.
tegnapelőtt 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

"Záróvonalon előzés. Ennyi. Nem lett senkinek semmi baja. Egy szarság az egész"


Nem annyira szarság ez. Záróvonalat még érinteni is tilos. Meg kell tanulnod a KRESZt utána majd kaphatsz vezetői engedélyt.

tegnapelőtt 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Megkeresnék valaki nagyon ráérőset a környezetemben (nyugdíjas pl.) aki reggelente a saját autómmal (vagy a sajátjával, ha van neki, ahogy tetszik) elvisz dolgozni, meló után meg értem jön és megfizetném.
tegnapelőtt 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

"Záróvonalon előzés. Ennyi. Nem lett senkinek semmi baja. Egy szarság az egész"


Persze, mert csak akkor lett volna jogos a büntetésed, ha éppen megölsz valakit, mert más nem számított arra, hogy megszeged a szabályokat. A záróvonal többnyire azért van kinn, mert az adott környezetben veszélyes az előzés. Te meg fogod magad és tojsz a szabályokra.


És most sem tanulnál belőle! Én végleg elvettem volna a jogsidat, valakinek előbb utóbb baja esik miattad! Ostoba! Csöppet sem sajnállak!

tegnapelőtt 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem piti szabálysértés, de a kérdésedre válasz:

1. Bicikli

2. Fizetés nélküli szabi

3. Keresel egy sofőrt

4. Keresel kollégát, aki elvisz

5. Fizetés nélküli szabi

6. Taxi


Aztán reméljük tanulsz belőle és legközelebb nem követsz el ilyen "piti szabálytalanságokat"

tegnapelőtt 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!