Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet abból valami jogi...

Lehet abból valami jogi problémám ha én magánemberként minden nap veszek egy autót (elektromos hogy a parkolás ingyen legyen) és hazamegyek vele Budapest belvárosában? És

Figyelt kérdés
Leparkolok vele ugye az otthonom közelében. Majd mikor már 100 autóm van, akkor mindig a legmesszebb levővel megyek el, és mikor hazaérek akkor a otthonomhoz legközelebbi helyen állok meg. Így hosszú távon az otthonom környékén százhelyet fogok lefoglalni nagy közelségben az otthonomhoz, esetleg a legvégén már a 100 legközelebbi helyett. Mindenki más elől elvéve a helyeket.
szept. 6. 08:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha kidizeted a parkolást, akkor semmi
szept. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Amíg nem tudják rád bizonyítani, hogy iparűzés céljából foglalod a területet addig nem.
szept. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Ez egy vicces példa arra, hogy a jogi szabályozást a megtörtént esetek triggerelik, hiszen minek szabályozzak valamit, ami nem történt meg soha, és nem is reális, hogy megtörténjen. Ha senki nem balesetezett volna még ittasan, nem szabályoznák az alkoholt sem.


Szóval szerintem, ha minden adót befizetsz az autóid után, és szabályos helyen parkolsz, nem lehet bajod belőle. Ugyanakkor valószínűleg a lakosság kiakadna rád, újságok címoldalára kerülnél, ez nyomást helyezne a politikusokra, ami végül pöcögtetné a jogalkotást is.


Végül lehet, hogy egyszer csak kihoznak egy rendeletet, hogy mindenki fejenkét egy autót parkolhat, úgyhogy válassz egyet, és takarítsd el a maradék 99-et egy héten belül, vagy elvontatják őket.


Megjegyzés: megnézném popcornnal a kezemben, ahogy libasorban jönnek a trélerek egész nap, és húzogatják a villanyautóidat, aztán meg nem tudják, hová tegyék a telepen 😃.

szept. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
1 elektromos autóra nincsen parkolási díj
szept. 6. 08:44
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát akkor felmerül egy alkérdés. Ha ezt megtenném hány év múlva lenne meg az a törvény?


Egy másik alaptörvény pedig érdekes helyzet mert alapból visszamenőleg nem büntethetnek olyasmiért ami az elkövetésekor nem volt törvénybe ütköző.


Vajon itt nem lehetne erre ezt ráhúznom és jogilag visszaperelnem hogy amikor én oda parkoltam akkor még szabad volt bármennyi autóval?

Persze ez csak addig áll meg amíg el nem állok velük máshova.

szept. 6. 08:46
 6/15 A kérdező kommentje:

2 ha magánemberként gyűjtöm az autókat és egész más a munkám addig ugye lehetetlen rám fogni.


Gondolom azt nem lehet rám kenni hogyha alkalmazott két munkába megyek hol egyikkel hol másikkal.

szept. 6. 08:47
 7/15 A kérdező kommentje:
* alkalmazottként
szept. 6. 08:48
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#5, nyilván visszamenőleg nem büntethetnek, de ez csak azt jelenti, hogy ha elálltál onnan, akkor nem vagy büntetető azért, mert régebben ott álltál. Ha otthagyod az autót, akkor megtosznak ugyanúgy.
szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja értem felszólíthatnak hogy egy új törvény miatt vigyem el és ha nem teszem meg akkor büntethető vagyok vagy ha más nem akkor szállítási költség...
szept. 6. 09:55
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha jogszerűen használod a parkolót, és nem üzleti tevékenységet végzel az autókkal, akkor elvileg tárolhatod, a jelenlegi szabályok szerint. Mondjuk nem túl életszerű kérdés, mert aki 99 autót fenn tud tartani a saját nevén, az nyilván tud venni egy telephelyet is nekik...
szept. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!