Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közterületen parkolhat olyan...

Közterületen parkolhat olyan autó, amelyiknek nincs kötelező felelősségbiztosítása? Csak parkolásért is megbüntethetik már a tulajt, vagy csak akkor ha közlekedik a biztosítás nélküli autóval?

Figyelt kérdés

szept. 1. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Parkolhat ,csak nem mehet vele!


akkor nem tud parkolni ha műszaki lejárt

szept. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Csak a műszaki nélküli, rendszám nélküli, forgalomból kivont autókra korlátozódik a parkolás tilalma bizonyos időtartamig.

De ha nincs kötelző biztosítás, hamar kivonják a forgalomból az autót, ráadásul lehet egy rakat fedezetlenségi díjat is fizetni.

Akkor nem kell kötelező, ha ki van vonva a forgalomból az autó.

X ideig akkor tárolható közterületen, de sokáig nem.

szept. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy ha nincs rendszám, ill. forgalmi, akkor elszállíthatják a közterületről, és be is szoktam jelenteni az ilyesmit a jarokelo.hu oldalon. Már sok parkoló felszabadult a bejelentéseimnek hála.


Ti is szoktatok bejelenteni ilyen problémákat?

szept. 1. 12:47
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

3.

Nem, nem vagyok spicli!

szept. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem emiatt a hozzáállás miatt is nehéz a közösségi (társadalmi szintű) együttélés. Én meg cinkos nem vagyok abban, hogy egyik ember szarik a másikra.


Szerintem jogosan elvárható alapvető dolgok betartása, mint pl. az, hogy a kutyánk után felszedjük a szart, ne üvöltözzünk éjszaka... mert ezek valahol mindenkit zavarnak, és jogos elvárása az, hogy ne kelljen ezt eltűrnie.

szept. 1. 13:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!