Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Parkolás magánterületen...

Parkolás magánterületen engedély nélkül. Mi a jogi háttere?

Figyelt kérdés

Van egy magánterület ahova rendszeresen beáll parkolás céljából (egész éjszakára, hétvégére) a közelben lakók közül néhány.

Milyen probléma lehet ebből? Ha ott megsérül valakinek az autója saját hibából (nekitolat valaminek? Más hibájából (másnak tolat neki), vagy épp természeti kár keletkezik (sok fa van, rádől vagy csak leszakad egy ág), stb.

A terület az enyém, nem tudom lezárni, már próbáltam, mindig levágják a lakatot, aztán végül a kaput is ellopta valaki (rendőrség nyomozott, aztán jött a papír hogy nem találták meg - csak a szokásos).

Az elég ha rakok ki behajtani tilos táblát? Vagy hogyan tudom megvédeni magam attól hogy ha ott valami történik, akkor én ne keveredjek bele? Elég sok öreg fa van szoktak ágak letörni viharban a széltől, villámcsapástól.



aug. 15. 18:34
1 2
 1/16 DK-s ***** válasza:
41%
Pár marék jancsiszeg.
aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mad Max2 ***** válasza:
100%

Amikor beáll valaki ráhívod a közterületfelügyelőt


Ő jól megbünteti, ha éppen van hozzá kedve


Amugy Nem hinném hogy te leszel a felelős mások által okozott károk miatt csak mert a te területeden történik.

aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Inkább annak nézz utána, hogy hogyan lehet parkolot üzemeltetni ezen a területen. Aztán kiirod: Parkolási dij X Ft/ora. Örzés nélküli és az esetleges megrongálodásért sem vállalunk felelöséget!
aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

NEKED semmit nem KELL tenni, a TE területedre ha valaki beáll, azt saját felelöségére teszi, téged nem lehet emiatt elövenni.

VISZONT TE kihívhatod minden alkalommal a rendöröket, hoyg valaki odaparkolt a területedre, ök elszállíthatják az autót. Hidd el, ha harmadszor kell fizetnie büntetést, meg órákid tart, mire megtalálja és visszaszerzi az autóját, meg fogja gondolni, hogy megéri-e neki.

aug. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 DK-s ***** válasza:
7%

Tegyél ki tiltó-táblát, "Magánterület" jelzéssel.


Majd vegyél pár üveg kromofágot.


Szerinted fel fog jelenteni az, aki birtokháborítást követett el?


Nem értem hogy miért finomkodsz. Én egyszer szoktam "szólni".

aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Te dékás koma... jó példa vagy arra hogy miért tart ott a déká ahol. Gratulálok!

Meg a jancsiszöges is...

Ez a politika kategória már csak ilyen.

Na mindegy, majdcsak idekevederik abból a kevés normális válaszolóból is valaki, addig olvasom a bolondokat.

aug. 15. 18:49
 7/16 DK-s ***** válasza:
17%

#7-nek (kérdezőnek):


Van egy terület ami a te tulajdonod, a kibaxott autósok pedig szabotálják hogy megakadályozd a parkolásukat, te meg azon töprengesz hogy hogyan VÉDEKEZZ?


Baxdmeg. Nem jöttél még rá, hogy a törvények már réges-régen felhatalmaznak a TÁMADÁSRA?

aug. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Közterület felügyelet elszállíttatja a jogtalanul magánterületen parkoló autót.
aug. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Fsms ***** válasza:
26%
Egy angol gazda felszántotta a területet és beleragadtak az autók. Többet nem álltak oda. A legszebb az volt , h a gazdára rá hívtak a rendőröket. Végül a tilosban parkolókat bűntette meg a rendőr.
aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

dékás ne válaszolj többet, köszi!


Nálunk nincs közterület feügyelet!


Szántani sem akarok, hülyeséget ne írj már! :D

aug. 15. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!