Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Parkolás magánterületen...

Parkolás magánterületen engedély nélkül. Mi a jogi háttere?

Figyelt kérdés

Van egy magánterület ahova rendszeresen beáll parkolás céljából (egész éjszakára, hétvégére) a közelben lakók közül néhány.

Milyen probléma lehet ebből? Ha ott megsérül valakinek az autója saját hibából (nekitolat valaminek? Más hibájából (másnak tolat neki), vagy épp természeti kár keletkezik (sok fa van, rádől vagy csak leszakad egy ág), stb.

A terület az enyém, nem tudom lezárni, már próbáltam, mindig levágják a lakatot, aztán végül a kaput is ellopta valaki (rendőrség nyomozott, aztán jött a papír hogy nem találták meg - csak a szokásos).

Az elég ha rakok ki behajtani tilos táblát? Vagy hogyan tudom megvédeni magam attól hogy ha ott valami történik, akkor én ne keveredjek bele? Elég sok öreg fa van szoktak ágak letörni viharban a széltől, villámcsapástól.



aug. 15. 18:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ja és a parkolási maffiába sem akarok belkezdeni...


Gyújtsam fel? Büncselekményre buzdítasz?


Joghelyeket, törvényi hivatkozásokat kérek, nem okoskodást!

aug. 15. 19:48
 12/16 anonim ***** válasza:
Hát akkor keress fel egy ügyvédet.
aug. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 DK-s ***** válasza:
0%

Mutatok neked jogi alapot, ezen indulj el:


[link]


Említettem már, hogy TÁMADHATSZ is?!


Pfff ....

aug. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Aki beáll, az esetleg a terület kialakítása miatt azt állíthatja, hogy nem tudta, hogy ez nem közterület. Ha nyilvánvalóan magánterület, amit nem lehet félreértelmezni, akkor semmit nem kell tenned, akkor se tartozol felelősséggel.

Ha valami miatt félremagyarázható a terület jellege, vagy csak biztosra akarsz menni, akkor kiraksz egy táblát, hogy magánterület, behajtani tilos. Innentől már nincs az a bíróság, amelyik rád verne bármilyen kárt, amiről nem bizonyítható, hogy te készakarva csináltad.

Ha nincs közterületes, akkor marad a rendőrség. Vagy ha nem akarsz feltétlenül balhét, akkor írj v. nyomtass kis cetliket, hogy a következő hétfőtől rendőrt fogsz hívni minden behajtó autóra.

De amúgy ha valaki esetleg felajánlja, hogy fizetne is, akkor hagyd magad megvesztegetni... Itt az egyik faluban a falu szélétől párszáz m-re van a vasútállomás. Aki ott lakik a volt bakterházban, az havidíj fejében megengedi, hogy az udvarára betegyék a vonathoz érkező népek a biciklijüket. Még tetőt is csinált a kerékpártároló fölé, annyira jó üzlet.

aug. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!


El van zárva a magánterületed a közforgalom elől hivatalosan?

Rendelkezel a közlekedésügyi Hatóság engedélyével erről?


Mert az kevés, hogy Te - önhatalmúlag lelakotolod a területet - sőt ezzel Te követsz el jogsértést, ha nincs erfre engedélyed a megfelelő hatóságtól.


Ha nincs elzárva akkor a KRESZ vonatkozik a területedre.

Így Amíg tábla nem tiltja a parkolást, addig mindenki úgy parkol ott, ahogy akar.


Más a helyzet, ha elzárt magánterületed van, így ki van véve a KRESZ hatálya alól.


Ekkor - az engedélyed nélküli parkoilással - birtokháborítást követnek el, amiért jogi eljárás kezdeményezhető az autók üzembentartó - tulajdonosokkal szemben, ill. az autók el is szállíthatóak a területedről.

aug. 19. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A kérdezö írta, hogy volt kapuja, de elvitték, volt tábla, de nem foglalkoztak vele.
aug. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!