Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iskolai telefonozás betiltá...

Az iskolai telefonozás betiltása helyett miért nem inkább az iskolai bullying-al, bántalmazással, iskolai erőszakkal kezdenek valamit? Ez a törvény minek az apropóján született meg?

Figyelt kérdés
Szinte minden embertől hallom hogy velük is miket meg nem csináltak a "jógyerekek", hogyan alázták meg őket stb. Szerintem ez nagyobb probléma. Meg tapasztalom hogy erről a problémáról nem nagyon beszélnek az iskolákban, sőt szinte egyáltalán. Egyszer volt hogy bemutattak erről egy videót meg kérdeztek belőle és ennyi.
aug. 31. 16:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Rengeteg gyereket tönkretesznek az osztálytársak, hírekben is sokszor benne van.
aug. 31. 16:22
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
De igen.
aug. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
71%
A rendeletet nem indokolták hivatalosan, de a szöveg alapján nyilván arról van szó, hogy ne vonja el a figyelmet a tanulástól.
aug. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Jó kérdés, mert a csesztetésre bizonyítékot lehetne készíteni telefonnal...
aug. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Justinianus ***** válasza:
79%
Nem mintha valaha is hallottál volna olyat, hogy valaki így bukott le...
aug. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A telefonozásnak meg a bullyingnak nincs egymáshoz köze, teljesen függetlenek egymástól. Semmi törvény nincs, hogy ha egyiket megszüntetik, akkor a másik kötelező lesz. Kb. olyan elképzelés, mint hogy amelyik iskolában németet tanítanak, ott nem szabad iskolai büfét működtetni.

Most éppen - minden mástól függetlenül - a telefonhasználatra mentek rá. És nem is teljesen ok nélkül.

Rengeteg iskolában szokás egész órán a telefont nyomkodni, odafigyelés helyett. Ha a tanár rászól a gyerekre, a gyerek a szemébe röhög, és csinálja tovább. Fegyelmezési eszköz nincs, a gyereket nem lehet felpofozni, és idáig a telefonját elvenni is jogszerűtlen volt. Ha a telefon közben véletlenül eltört, akkor a tanárral kifizettethették, minek nyúlt hozzá. Az iskola ugyan hozhatott olyan pontot a házirendbe, hogy nem szabad órán telefont használni, de hát a tanáron kívül ezt senki nem tudta ellenőrizni. Ő pedig, mint fent is írtam, gyakorlatilag semmit nem tudott tenni, a saját maga felidegesítésén és nevetségessé tételén kívül. Ha véletlenül tehetetlenségében elveszi a telefont, a gyerek felpofozza miatta (láttunk rá példát a híradóban), vagy éppen a gyerek szülei másnap.

Ez nyilván nem minden iskolában ment így, de sokban.

Most csináltak egy egész országban egységes tiltást.

Mondjuk, az én véleményem szerint elég lett volna ezt mint lehetőséget bevezetni, és jobb lett volna, ha az iskolák dönthettek volna, hogy ez náluk indokolt-e.

szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam szakközépiskolában is bevan tiltva a telefon, és letudnám ütni ezt a Pintér Sándort aki ezt behozta.

Közben pedig a cigaretta és az energiaital


Eddig hol volt azzal a probléma, hogy beszedték az óra elején és a végén visszaadták?

A közösségi médiát kártyát nálam nem nyújthatják be, mert nem használok olyat.

Zenét szoktam hallgatni YouTube-on, vagy mozizni SZÜNETBEN.

szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kérek, egy szót lehagytam

"Közben pedig a cigaretta és az energiaital megengedett"

szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ezt én sem tudom de a törvény eddig gyerekközpontú volt, most már szabályközpontú.
szept. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!