Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hallott már olyanról itt...

Hallott már olyanról itt valaki, hogy a rendőr megbüntet autóvezetés közben telefonozásért?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, akinek a barátját, ismerősét (vagy téged, ha bevállalod) ténylegesen félreállították es meg is büntették, vagy legalább figyelmeztették és jól megközútiellenőrizték a telefonhasználat miatt? Ha volt büntetés is, akkor milyen mértékű? Járt utána pont is?


Ami a törvényt illeti, úgy tudom, hogy kézben tartva *telefonálni* már régen sem szabadott, de 20 év alatt az okostelefonok beköszöntével vajon eljutott-e oda a magyar törvény, hogy már az is tilos, hogy a telefon a kezedben legyen? Erre is kíváncsi vagyok, ha valaki tudja. Rengeteg ilyet látok, és tényleg közveszélyesek.


Ott szakadt el a cérna, amikor az M5 belső sávjában 110-zel közlekedő delikvens végre méltóztatott félrehúzódni az üres külső sávba, majd elhaladva mellette, a kocsiba átnézve megláttam a jellegzetes leszegett fejet - persze, ez csak egy kirívó eset volt a sok közül, magas járművet is vezetek, így sokszor simán látom azt is, hogy a tiktok görgetés és a candy crush megy.


Azt pedig meg sem tudnám számolni, hogy hány olyat látok, hogy a piros lámpánál nyomja a telót, de a zöldre meg bæszik elindulni, mert nem figyel. Csak sajnos a piros lámpánál tudtommal nem is tilos, ennek meg is látszik az eredménye.


Csak éppen olyanról nem hallottam még soha, hogy valaki emiatt büntetést kellett, hogy elszenvedjen. A kérdés lényege tehát, hallottatok olyanról, hogy valaha bárkinek büntetést osztottak ki a telefonozás miatt, és ha igen, milyen mértékű volt, mi volt a konkrét szabálysértés?



júl. 31. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Rengeteg büntetést osztunk ki telefonálás miatt naponta.

Sajnos nem visszatartó a pár ezres bírság.

júl. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Persze. Apumnak pl sikerült elvetetnie a jogosítványát mert összegyűltek a büntetőpontjai, ennek a felét a vezetés közbeni telefonálással szedte össze.
júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az is telefonálásnak számít, ha pl. üzenetet ír, videót néz stb., vagy csak a fülhöz tartva, tényleges hívásért lehet ezeket kiosztani?
júl. 31. 09:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy szól a rendelet, hogy kézben tartott telefon, vagyis nem kell beszélned, elég ha fogod, és bámulod. Engem is kaptak el telefonálásért, helyszíni bírság lett belőle, azóta ha tehetem a kihangosítót használom, azért nem büntetnek.
júl. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Igen, az is annak számít.

“ 2) A gépkocsi vezetője menet közben kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat. A kétkerekű, továbbá gépkocsinak nem minősülő háromkerekű jármű vezetője menet közben – ideértve a forgalmi okból történő megállást is – kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat.”

júl. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem igen. Egy üveg vörösbor árára.
júl. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6

Úgy látom, a drága borokat szereted, engem 15 rugóra büntettek mobilozásra, 10 alatt szerintem senki se ússza meg.

júl. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Már akkor kapod a csekket ha a kezedben van.

De ugyan ezt bevezetném arra is ha valaki pl vezetés közben cigarettázik.

júl. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!