Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkásszálló létesítéséhez...

Munkásszálló létesítéséhez kell bármilyen engedély, hozzájàrulàs, vagy minden nélkül nyithatok egyet?

Figyelt kérdés

Van egy kétszintes eléggé nagy házam. Illetve a bátyàmé a fele, de eddig én laktam benne a családommal. Legalább 5/6 évre elköltözünk, munka és gyerek tanulása miatt.

Eladni viszont nem akarjuk, mert valószínűleg visszahúz a szívünk..

A bátyám sem akarja eladni, ő örült, hogy eddig mi laktunk benne. Anyukànktól örököltük amúgy. Bátyám egyébként a közelben lakik a saját családjával.



Szóval arra gondoltunk kiadjuk bérbe, de nem jelentkeznek nagyon, pláne nem hosszú távra.


Viszont... Van a közelben egy gyár, és újabban egyre többen érdeklődnek munkàsszàllàs irànt, amikről én magam sem tudok errefelé.

Bátyámnak említettem, S egyből benne volt, ráadásul őneki lenne kapacitása ãtjãrni a hãzhoz.


A ház nem új, de lakható, élhető, olyan nagy kárt nem hinném, hogy lehetne benne tenni, ha hsuaköltöznénk újra, akkor úgyis belevàgnànk a felújításba, most már nem akartunk addig.


Szóval lehet-e, hogy munkàsszálló legyen? Vagy kell ehhez tenni valamit?


Ugyanis kettő szomszédom azt mondta, hogy erről szó sem lehet... Jóban vagyunk, meséltem, hogy megyünk, ide meg ez a terv, de nagyon paprikásak lettek. Azt mondták, hogy nem akarnak munkãsokat szomszédnak. Meg féltik az unokáikat, blabla.

Kell a szomszéd engedélye? És bàrmilyen hivatalé?



aug. 15. 17:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Itt mindent megtalálsz:


239/2009. (X. 20.) Korm. rendelet a szálláshely-szolgáltatási tevékenység folytatásának részletes feltételeiről és a szálláshely-üzemeltetési engedély kiadásának rendjéről

aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!