Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kamera előtt van verekedés,...

Ha kamera előtt van verekedés, de senki se tesz feljelentést, akkor is lesz belőle rendőrségi ügy?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a kamerát alapból nézik v csak akkor ha valaki bejelentést tesz? (nem verekedtem, csak érdekel)
júl. 27. 01:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen kameráról van szó. Ha olyan térfigyelő kamera amit eleve azért tettek fel, hogy ne kelljen ott állnia a rendőröknek hanem figyelhessék a területet bentről az örsről, akkor elméletileg a verekedéshez küldenek is járőrt és az intézkedik. Ha nem tudják elkapni a verekedőket és nem is lett olyan sérült aki ott marad vagy kórházba kerül, akkor nem fognak sokat erőlködni az elkapásukkal.

Ha olyan biztonsági kamera ami csak egy bankot vagy üzletet véd, ott max. bejelentik a rendőrségnek ha épp észrevették, de más nem fog történni. Egy ilyen kamera látószögében húzták meg a kocsimat és hiába mentem be a boltba, hiába tettem feljelentést, hiába volt úgy, hogy a rendőrség kimegy és megnézi a felvételt, azt a biztonsági őrök nekik félre is tették, akkor sem történt semmi az ügyben. Mitől lenne más ha páran összebunyóznak de senki nem jelent fel senkit?

júl. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A torveny szerint max 1-2 hetig nem torlik a felvetelt.

Senki se fog ugyet csinalni,ha ti nem jelentiti be ott es nem keszul jegyzokonyv a resztvevokkel.

Ha utolag bejeldnti vki,akkor ismeretlen tettes ellen indul eljaras.


Nem valoszinu ,h a korodbeli masik fiut kovetik a szulok elo lokacioval okosora ,ami lejegyzi a pontos utvonalat idopontokat,hogy visszsnezhessek hol es milor kell a kamerat megnezni.

júl. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!