Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minden munkahely köteles...

Minden munkahely köteles biztosítani laptop-ot és/vagy okostelefont az esetben, ha kötelezően elvárja, hogy az alkalmazott használjon ilyen eszközt? Pl a pedagógus szakmában kötelező vezetni bizonyos applikációkban bizonyos naplókat.

Figyelt kérdés

Volt intézményvezető, aki azt közölte, hogy az alkalmazott márpedig vásárolni köteles magának okostelefont, mondván, amúgy is kötelező használni a mukahelyen bizonyos app -okat, melyeken naplót kell vezetni, valamint ütemterv írásához való appokat használni. Jogosan várja el a vásárlást??


Aki tud vonatkozó paragrafust, érdekelne az is.



júl. 25. 20:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Természetesen
júl. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mi természetes? Hogy a munkahely biztosítani köteles ilyen eszközt? Vagy természetes, hogy elvárja: az alkalmazott vásároljon saját magának a munkavégzéshez okostalót / laptop-ot? Ugyanis az utóbbit várták el...
júl. 25. 20:51
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Komolyan, diplomás tanár létedre nem érted? A munkavégzéshez szükséges valamennyi eszközt a munkáltató köteles biztosítani.
júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Tanároknál szokott lenni számítógép a tanáriban.


Egyébként ha jelentkezésnél kikötik, hogy legyen ilyen felszerelésed, akkor nincs gond. Egyébként nem, főleg mert azért van amortizáció, illetve a legtöbb helyen van IT-biztonsági rizikó.

júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
11%
Orvosoknak nem ad a munkáltató semmit sok esetben, csak elvárja, hogy legyen.
júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#3, megkérlek, ne legyél előítéletes.

ad1 : nem vagyok tanár.

ad2 : nem én vagyok értetlen, hanem tudok olyan munkáltatóról, aki elvárja a munkaeszközt, és szeretnék paragrafust, védekezésképpen az ilyen munkáltatókkal szemben. Azt nem tudsz? Csak kötözködni?

júl. 25. 21:18
 7/16 anonim ***** válasza:
2%
Mivel úgyis van telód, semmibe nem kerül neked rá letölteni az appot. Ilyen még az IT szakmában is gyakori.
júl. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7


Nincs okostelefonom.


Sőt, ha volna a kérdéses alkalmazottnak, mi történne, ha éppen meghibásodna a készüléke? (Pl kijelzősérülés.) Akkor a munkahely kirúgná az alklmazottat? Na, az ilyesmi háborít fel engem...


Másfelől: asztali pc -t / laptop-ot is elvárt az alkalmazottaitól az illető vezető. Ezért érdekelne a vonatkozó paragrafus, az ilyen elvárásokkal szemben. Én ugyanis azon a véleméynen vagyok, hogy nem várhatnák el.


Viszont fogalmam sincs, a törvény mit szól ehhez, ezért írtam ki a kérdést. Pláne a "jog, törvény" szekcióba.

júl. 25. 22:02
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Mindenütt más szabályzat vonatkozik az eszközökre. Nálunk pl. saját telefont, de legfőképp saját számítógépet nem lehet használni. A saját telefon tilalma szokta kiverni a biztosítékot a kollégáknál, amikor neki ott van a saját iPhone 15 Pro, és első nap kap egy Samsung A35-öt...

A felvételi beszélgetésnél ezt érdemes tisztázni. Szerintem nincs ilyen paragrafus. Ha nincs okostelefonod, akkor meg kell mondani a munkáltatónak nincs és nem szeretnél sajátot venni. Illetve azt is tisztázni kell, hogy mit kíván a munkáltató installálni a saját telefonra. Ha csak a Microsoft 365-öt, abból általában nincs gond. Ha valamilyen MDM szoftvert is (Mobile Device Management), abba nem szabad belemenni.

Saját laptopot csak öngyilkos cégek engednek használni felügyelet nélkül. Ha viszont engeded rá installálni a vállalati szoftvereket, mindenben alá kell magad vetni a vállalati IT biztonsági policy-nak. Onnantól az már nem is a Te géped, mert nem tudsz rá telepíteni, a vállalati rendszerek lesznek rajta, amin keresztül a rendszergazda tudja menedzselni a gépet, stb.

júl. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

8: Mai világban ezt nehéz elhinni. Ha tényleg nincs, nyilván megoldható, hogy egy céges gépen pötyögd be, amit kell.


Nyilván nincs olyan törvény, ami alapján elvárhatja, hogy vegyél saját eszközt, más kérdés, milyen a való élet. Nyilván van valamid, hiszen most itt irogatsz ide a fórmura.

júl. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!