Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet érvényesíteni a...

Hogy lehet érvényesíteni a Budacash ügy kapcsán ért teljes kárt, ha a befektetésvédelmi alap csak a kár tizedét akarja kifizetni?

Figyelt kérdés

Voltak a Budacash-nél részvényeim, melyeket a cég törvényttelenül meglovasított, ezügyben fel is számolták a Budacash-t. Mindez tíz éve történt. Ma kaptam egy levelet a Befektetővédelmi alaptól, hogy a részvényeimért 100%-os kárpótlást kapok, ami 27.000 fortint. Gyanúsan kevésnek tartottam az összeget és utánaszámoltam. Azok a részvények most 236.000 forintot érnek. A befektetővédelmi alap szerint ők a törvény szerint jártak el és a tíz évvel ezelőtti részvényáron és dollárárfolyamon számoltak, és így jött ki ez az összeg. Viszont ha én akkor meg is kaptam volna ezt a pénzt, akkor visszavásárolhattam volna ennyiért az ellopott részvényeket, de mivel most akarják kifizetni, ezért a részvénymennyiségért ma már majd tízszerannyit kell fizetnem, tehát a kártalanítás egy nagy átverés.

Mit tudok tenni, hogy megtérítsék a teljes károm, vagy hogy legalább a polgári peres igényem benne legyen a budacash ügyben ilyen összegben? Bár nekem az lenne a legjobb, ha részvényeimet kapnám vissza, mivel az visszapótolható, nem vész el úgy, mint egy leégett ház.

Egyáltalán van esély erre?



#kár #pofátlanság #kártalanítás #befektetővédelmi alap
tegnapelőtt 12:46
 1/10 lap00 válasza:
62%
sehogy
tegnapelőtt 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 L.. István ***** válasza:
48%
Irány a Sóhivatal, ott tehetsz panaszt.
tegnapelőtt 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Mivel neked akkor lopták el a részvényeidet az akkori értékük számít és nem a mostani. Ez olyan, mint ha nyersz a lottón és csak 10 évvel később veszed fel a nyereményed, akkor is a 10 évvel ezelőtti nyereményt kapod meg és nem annyit amennyit most fizetnek egy nyertes szelvényért. Vagy fordítva, ha téged megbüntettek 10 éve 50 ezer forintra és azóta pereskedsz miatta, majd most születik meg az ítélet és fizetned kell, akkor is az 50 ezret kell befizetned büntetésképpen, nem annyit amennyit most szabnának ki ugyanazért a kihágásért.

Ami mozgástered van az a 10 év alatti értéknövekedése, az infláció mértéke. Az ügyvédedet kell megkérdezned, mert ilyen esetekben azt mellé szokták tenni, hogy ha 10 éve megkapod azt a 27 ezret az közben egy sima bankbetétben is legalább az inflációt követte volna és ma már többet érne. Vagyis kamatos kamattal szokták ezt kifizetni egyes ügyekben - ahogy beszedni is így szednék be ha büntetésről lenne szó, ahogy a példában írtam, a díj lenne az 50 ezer, ellenben rászámolnák az azóta eltelt idő kamattal és befizetned már valójában ennél többet kellene, 60-70 ezret.

a mi lett volna ha... dolgokra nem tudnak ilyen perben semmit mondani, azt külön kellene magánvádas eljárásban a cégtől perelned, mint elmaradt haszon stb. Ekkora összegnél azonban nem éri meg. Pláne ha a cég már nem is létezik, mert felszámolták. Mégis ki fizetné ki neked az elmaradt hasznodat?

tegnapelőtt 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
"Azok a részvények most 236.000 forintot érnek. " Csakhogy ez senkit nem érdekel, akkori értéket néznek nyilván, hiszen akkor vesztetted el őket.
tegnapelőtt 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ha akkor kapom meg a pént, akkor visszavásárolhattam volna őket, de mivel csak most akarnak kifizetni talán jogos, hogy az ebből adódó károm is megtérüljön. Különben is, én a részvényeket akarom vissza, nem holmi alamizsnát. Miért nem lehet felelősségre vonni azokat, akik ellopták?
tegnapelőtt 13:23
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Ha bármilyen kár ér (leég a házad, összetörik az autód), akkor is pénzbeni kártérítést kapsz.
tegnapelőtt 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6: Igen, de ha tíz év után fizetik ki a tíz évvel ezelőtti ingatlanárak figyelembevételével, akkor az már nem kártérítés. Tíz évvel ezelőtt egy lakás 8 millió volt, ma meg 40 millió. Ha most kapom meg azt az összeget, akkor abból nem vehetek már semmit. Ha kifizették volna akkor, úgy reális lenne, de így? Ráadásul egy ház vagy autó nem egyenértékű egy másik házzal vagy autóval és azért kapok pénzbeli kártérítést. De a részvény ugyanaz, ott egy másik részvénnyel kiváltható az eredeti, és a jog is az eredeti állapot helyreállítására kellene hogy törekedjen.
tegnapelőtt 15:09
 8/10 anonim ***** válasza:

7.

A mindenkori alapkamatot figyelembe kell venni a kifizetés során !

tegnapelőtt 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy polgári perben köveetelhetnél költséget és kamatot is.


De ennek semmi értelme nem lenne : elévülés.


Fogadd el, kérdező, így jártál!


Legalább egy hétvégi Tesco - s bevásárlás kijön majd belőle.

tegnapelőtt 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, értjük a problémádat, egyet is értünk veled abban, hogy ez így nem jó, nem igazságos és szerintünk sem ez a megfelelő megoldás, hoyg 10 évig ülnek egy ilyen ügyön majd kapsz annyit amennyi egy kisebb bevásárlásra is alig elég mostanában.

Ez nem változtat azon, hogy a jogi helyzet milyen és a törvények mire adnak lehetőséget.

tegnapelőtt 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!