Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alapvető emberi jogok?

Alapvető emberi jogok?

Figyelt kérdés

Elidegeníthetetlen jogokat el lehet idegeníteni?


Pl a szabadsághoz való joggal megy szembe a börtönbüntetés.


Vagy a vallásszabadság, kötelező reggeli áhitattal egyházi suliban.


Nem azt mondom hogy nem helyes lecsukni a bűnözőket, de akkor miért nevezzük elidegeníthetetlennek ha nem az?



#jog #alap #emberi #Elidegeníthetetlen
jún. 7. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell bűnözni, nem kell egyházi iskolába járni, egyik sem kötelező.
jún. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
Mert nagyon leegyszerűsíted: [link]
jún. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok se bűnöző, se iskolás :D De megragadtad a kérdés lényegét, látom...


Vagy arra akartál célozni hogy szabad választás ezekről lemondani ok-okozat szerint, de alapvetően mindenkinek jár amíg le nem mond róla 1-1 cselekedetével?


Azt én tudom...de a megnevezést firtatom hogy nem is elidegeníthetetlen, ha van rá mód hogy megvonják tőled.


Az élethez való jogot direkt nem veszem ide mert az abortusz eleve egy sokkal bonyolultabb kérdés, hogy mikortól számít embernek egy embrió hogy emberi jogokat kapjon.

jún. 7. 16:23
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi kettes, ezzel már közelebb vagyok. A szabadsághoz való jog akkor így kilőve.

De a vallásos példa?


"0. cikk - A gondolat-, a lelkiismeret- és a vallásszabadság

(1) Mindenkinek joga van a gondolat-, a lelkiismeret- és a vallásszabadsághoz. Ez a jog magában foglalja a vallás vagy a meggyőződés megváltoztatásának szabadságát, valamint a vallásnak vagy meggyőződésnek mind egyénileg, mind együttesen, mind a nyilvánosság előtt, mind a magánéletben, istentisztelet, oktatás és szertartások végzése útján való kifejezésre juttatását.


(2) A katonai szolgálat lelkiismereti okból történő megtagadásához való jogot az e jog gyakorlását szabályozó nemzeti törvények szerint el kell ismerni."


Mi van ha egyházi suliba járok, mert az az egyetlen gimi a közelben, legyen mondjuk református, de én mondjuk ateista vagy muszlim vagyok? Ott elvileg kötelezhetnek a reggeli áhitatra, vagy kirúgnak.

jún. 7. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez csak porhintés, hitegetés. Bármikor elvehetik tőled ezeket a "szent és sérthetetlen" jogokat.
jún. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4. nem kötelező oda járnod

Nem a vallásra köteleznek, sem a meggyőződésre, csupán bizonyos programon való részvételre. Hogy te mit hiszel, az a te dolgod.

Egyébként az idézet így nem is igaz, mert nem hirdetheted pl. hogy valamely csoport alacsonyabb rendű, mint te, hiába ez a gondolatod.

jún. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!