Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi volt az értelme ennek az...

Mi volt az értelme ennek az egész visszaváltós fiaskónak?

Figyelt kérdés

Nálam eddig volt a kommunális (barna) és a szelektív (kék) kuka. Szelektívet 2 hetente vitték, másikat hetente.

Ez a rendszer tökéletesen működött.

Faék egyszerű volt és sokkal könnyebbé és gyorsabbá is tette a szemét kérdés általánosságban, mert a pet palack régen nagyon sok helyet vett el a kommunálisban, amikor még csak az volt.


Most, ez a szelektív kuka full üresen áll, mivel nyilván a pet palackok voltak leginkább amiket ide kellett rakni az én háztartásomban is.

A pet palackok pedig egy random kukás zsákban, amit majd egyszer valahogy vissza kéne vinni, ha addig meg nem unom és bele nem borítom az egészet a kommunálisba azt kész, egyék meg.

A fenének van kedve ezt tárolni, meg válogatni hogy melyik jó at all, hurcolni magával, aztán meg orosz rulettet játszani az automatával, ha fél nap után sorra került. Ez egyszerűen abszurd, időmilliomosoknak kitalált rendszer, annak fényében, hogy eddig mi volt.


Kinek jó ez? Komolyan nem értem, hogy mi a jó isten lett most ettől jobb akárkinek is?



jún. 28. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Ja... Igen, nálam pl. a PET palackok zöme nem otthon keletkezik, én ha melózni megyek, télen 1 üveg vizet viszek magammal, nyáron 2-3-mat. Rengetegen isznak üdítőket az utcán, vagy ásványvizet, utána fogják, jó esetben (és egyébként a többség így tesz) bedobják egy közcélú kukába. Tehát az, hogy otthon van szelektív kuka és van szelektív hulladékkezelés a településeden az még kevés, az ezt nem védi ki. Ezért van ennek értelme, bár lehetne mindenhol egy szelektív kuka is a vegyes mellett az utcán, kultúránk nem tudom mennyire van hozzá, hogy tényleg az kerüljön bele, aminek bele kell kerülnie, nem kerül-e bele más, ha a másik tele van, vagy nem kerül-e bele a másikba ha a szelektív tele van.

Egyébként ez egy agyrém, szerintem is, de lehet ezt majd még fokozni és fokozódni is fog a történet, majd ha már csak ilyen palackok lesznek, ami pár hónapon belül bekövetkezik, sokszor ér majd az a meglepetés, hogy tele van a visszaváltó gépnek a tartálya! Ott állsz majd a zsák PET palackkal és nem tudod visszaváltani, mehetsz be a boltba, hogy szólj, hogy ürítsék, vársz, idődet rabolja... Ezért nem gyűjtögetek, mert más országokban ahol ezt bevezették ez gyakori probléma, úgyhogy amikor megyek boltba, ha csak 1 van, azt is viszem vissza, ráutalják a számládra, levásárolni sem muszáj, szóval nem kell ilyen papírszarokkal szaladgálni, ez még fullos, nem minden országban van így, hogy elutalják a pénzt, valahol vagy levásárolod az adott boltban vagy eladományozod és slussz.

jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

Nem a környezetvédelemről szól ez, jóval kevesebb bulladék lesz újra hasznosítva így, mint ha az eddigi hulladék szigetek maradtak volna.

Megint csak egy fidesz bizniszről van szó, amivel keres egy kis lóvét a slep saját magának.

jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
#2 Ez nem a Fidesz ötlete, jó reggelt! EU-s előírás, 29-ig kell megfelelni ennek okvetlen. Nem is mi vagyunk ebben az elsők egyébként, mert ugye mitől volnánk... Példának okáért Máltán ha lehet mégnagyobb probléma a PET palackok ugyanis ott ivóvíz nincs a csapról, sokkal több palackozott víz fogy, lényegesen tisztább Málta, mióta ez a rendszer van, aki meg nem akarja visszaváltani, azután meg egyesek összeszedik és visszaváltják, tehát ezért sincs szemét.
jún. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
jún. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
52%

Nem poénból van ez a rendszer, hanem mert igazoltan ez működik. Nagyon rossz volt idáig az újrahasznosítás aránya, ez pedig egy bevált módszer.


Egyébként meg 30 éve még vissza tudtuk vinni az üvegeket.

jún. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#4 Elolvastam ezeket a cikkeket, mindenről írnak, csak arról nem, hogy mi a baj. Azt felfogtam, hogy a Fidesz egy nagy szar, a Mol-al mellélőtt, a Mol meg balf.sz, mert erről van szó csupán. Én arra volnék kíváncsi, hogy miért nem sikerül több újrahasznosítható hulladékot újrahasznosítani, ill. hogy ez egyáltalán mit jelent? Azt jelenti-e, hogy tudjuk mennyi ilyen hulladék kerül ki a lakossághoz és abból mennyi vándorol vissza a MOL-hoz, vagy azt, hogy abból, ami oda visszajut, mennyit hasznosítanak újra, azaz itt még szó sincs arról, ami esetleg a kommunális hulladékba kerül vagy az erdőbe, a bokorba vagy bárhová? Szóval min akad el? Magyarországon történik az újrahasznosítás vagy innen elviszik? Ha itt történik ott mi a gond? Nem győzik vagy mi a probléma? Tudomásom szerint a hulladékgazdálkodónak az a feladata, hogy a hulladékot begyűjtse, válogassa, azaz újrahasznosításra felkészítse a hulladékot és ennyiben megáll, nem?
jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5

ELI5, miért nem működik az hogy fogom és a szelektívbe összegyűjtöm amit oda kell, majd 2 hetente kirakom hétfő éjjel, hogy kedd reggel elvigyék a kommunálissal együtt? Win-win?


Ehhez képest most itt áll és nem tudom meddig van még nekem ehhez türelmem, de az 50 ft/üveg sarc, pont nem arra fog ösztönözni, hogy annyira a szívemen viseljem a szelektívgyűjtés kérdését, mint eddig.


És ha most megint a közterülti hulladékról lesz szó akkor, érdekesnek tartom hogy arra volt pénz és erőforrás hogy bizonyára nagyon ócsó automatákat gyártsanak és üzemeltessenek n+1 helyen, de azt már nem sikerült megugrani, hogy legyen szelektív kuka a köztereken és néhány polgárőr vagy hasonló olyan helyeken ahol erre komolyan szükség van...


Ja és a visszaváltós rendszer a 30 éve is szar volt, most is az. Semmi nem változott, kivéve az hogy 30 éve még sokkal több időm volt, nem kellett egyszerre mindent is csinálni és meg virtuálisan több helyen lenni egyszerre. Szóval, ha lehet még rosszabb is most, mint anno...

jún. 28. 23:56
 8/14 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
44%

tegnap 23:56


Azért nem működik, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy az emberek nem dobják szelektívbe. A visszaváltós meg azért működik, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy jelentősen javult a helyzet ott, ahol bevezették. Ennyi.

tegnapelőtt 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Ahol lakok, megszüntették a szelektív hulladék szigetet, mondván az új rendszerben nincs rá szükség, most megy a kukába, mert nem visszaváltható, ez tényleg nagy előrelépés.
tegnapelőtt 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Bereczk Jénos ***** válasza:

Régen üvegvisszaváltás volt, persze nem volt sokféle! Ma amit cserélni lehetne visszaveszik, ha ott vásároltad, majd a kasszánál rendezik, de hol szerepel az eladó bolt neve? Csak azt váltják vissza amit ott vettél!!!

Most az automata mindent visszavesz, aztán ki bogarássza szét hova való?

New-Yorkban még harmóniumot is láttam kirakva, sokan abból éltek, hogy válogatva adták le, kerestek vele!

Régen egyszer guberáltam egy teljesen új gáztűzhelyet, az anyósomé éppen elromlott!! Kolléga ezt látva elment 'vadászni', és egy bácsi mondta, ne

azt vigye,vettem egy újat, de a menyemnek nem kell! Tettek az autóba egy szőnyeget, majd hozta, de panaszkodott, hogy égett!!! Mondtam a szőnyeget vigye el a bizományiba, 70ooo kapott érte, perzsa volt, másnap már nem szégyellte!!!

Manapság találtam egy kézikocsit, felajánlottam egy idős néninek, nem kell, inkább 5-10 méterenként leteszi az ásványvizet, ami 10 kg, amit még én is nehéznek találtam, de mindég így sem segíthetek!!!!

tegnapelőtt 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!